Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 17:35, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
antracyt napisał(a)

Haha, jak ja Ciebie rozumiem
Zakupy bardzo fajne, szczególnie zazdroszczę klona. Szkoda, że u mnie zbyt sucho dla niego, bo tu też bym silnej woli nie miała


U mnie też jest sucho, muszę podlewać. Poza tym klonik będzie mały. Ale nie wybrzydzam bo był tylko jeden. Jak będzie brzydki to nie wezmę. Zamówiłam z odbiorem osobistym.
Zaryzykuję.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:38, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Magleska napisał(a)
Jola ja też dziś trawy ścinałam od razu nastrój lepszy
co prawda zostało mi sprzątanie po nich ,ale to już będę sobie dawkować na spokojnie

zakupy bardzo fajne ja narazie zapieram się rękami i nogami ....nie wiem jak długo ....na szklarenkę zbieram .........,ale już mam chętkę na te Twoje brachytrichy i na epimedium .....a jeszcze zaciekawił mnie ten kolcowój -nie znam go


Kolcowój to krzew rodzący nasiona goji. Pewnie znasz. Wzięłam na próbę czy da radę u mnie i czy będzie owocować.
Ja do tej pory byłam twarda ale potrzebowałam odstresowania no i zimowa tęsknota za ogrodem zrobiła swoje. Może gdybym nie zaglądała na forum to bym umiała się powstrzymać. Ale dziewczyny zaczęły robić przeglądy ogrodów i wzięło mnie na zakupy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:40, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Mgduska napisał(a)


No i dobrze, nie można się wyłamywać, jak się jest w klubie



Zawsze byłam indywidualistką.... ale widocznie z wiekiem staję się zwierzęciem stadnym, ze stadnymi zachowaniami...hi hi hi...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 17:42, 05 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale Wam zazdroszczę tego cięcia!
Ja dziś w końcu czuję się lepiej i rano świeciło piękne słońce.
Wysłałam dziecko na spacer z psem, ogarnęłam chatę i postanowiłam iść przyciąć śmiałki na skarpie.
Córka wróciła, ja się ubrałam, zerwał się wiatr i przyszedł grad ‍♀️
Tyle mojego cięcia było…

Może jutro.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 17:43, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Dawno temu posadziłam u siebie nieodmianowy kolcowój i nie była to dobra decyzja. Owocuje bardzo późno, owoce nie zdążą dojrzeć, a do tego jak nazwa wskazuje ma sporo kolców na bardzo długich pędach. Odmianowe podobno są dużo lepsze. Mojego wykopać nie mogę, bo uszkodziłabym tuję i świerk. Tnę go co roku na jeża a i tak odrasta. Zabieg powtarzam jeszcze 2 razy w sezonie i ten twardziel nic sobie z tego nie robi Na szczęście nie daje odrostów i rośnie w miejscu, gdzie nic innego nie chciało, więc jakieś plusy też ma
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 17:49, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Johanka77 napisał(a)
Ale Wam zazdroszczę tego cięcia!
Ja dziś w końcu czuję się lepiej i rano świeciło piękne słońce.
Wysłałam dziecko na spacer z psem, ogarnęłam chatę i postanowiłam iść przyciąć śmiałki na skarpie.
Córka wróciła, ja się ubrałam, zerwał się wiatr i przyszedł grad ‍♀️
Tyle mojego cięcia było…

Może jutro.


Gdyby nie to że nie mogłam się zebrać rano, to też więcej bym zrobiła przed deszczem. Ale na początek sezonu dobre i 2,5 godziny żeby nabrać rozpędu.
Masz przynajmniej chatę ogarniętą a ja nie
Trzymamy kciuki za lepszą pogodę na jutro, bo plany ambitne
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 17:53, 05 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Zawsze byłam indywidualistką.... ale widocznie z wiekiem staję się zwierzęciem stadnym, ze stadnymi zachowaniami...hi hi hi...


Raczej chciałam Ci podrzucić alibi, nie przestawaj być indywidualistką Zwierzę stadne tak, popieram, ale zachowania stadne to już nie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 17:54, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
antracyt napisał(a)
Dawno temu posadziłam u siebie nieodmianowy kolcowój i nie była to dobra decyzja. Owocuje bardzo późno, owoce nie zdążą dojrzeć, a do tego jak nazwa wskazuje ma sporo kolców na bardzo długich pędach. Odmianowe podobno są dużo lepsze. Mojego wykopać nie mogę, bo uszkodziłabym tuję i świerk. Tnę go co roku na jeża a i tak odrasta. Zabieg powtarzam jeszcze 2 razy w sezonie i ten twardziel nic sobie z tego nie robi Na szczęście nie daje odrostów i rośnie w miejscu, gdzie nic innego nie chciało, więc jakieś plusy też ma


Zuza, ja kupiłam kolcowój Amber Sweet Goji, taki z żółtymi owocami. Więc mam nadzieję że jednak jakimiś owocami mnie ucieszy. Ma owocować od sierpnia. Poza tym posadzę go poza ogrodem więc nikogo nie uszkodzi.
Nie wiedziałam że ten kolcowój to taki twardy zawodnik. To tak jak z moim wykopanym pigwowcem. Ciągle odrasta.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mirka 17:56, 05 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
To podziałałaś ładnie Grunt to odstresować się po całym tygodniu
Też mam Brachytrychy do cięcia może jutro się uda bo dziś wiatr deszcz i grad cały dzień.
Powiedz mi kiedy najwcześniej przesadzałaś tego trzcinnika?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
April 17:56, 05 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Mgduska napisał(a)


Raczej chciałam Ci podrzucić alibi, nie przestawaj być indywidualistką Zwierzę stadne tak, popieram, ale zachowania stadne to już nie.


He, he, na szczęście tylko w kwestiach zieloności włączają mi się stadne zachowania Więc może nie będzie tak źle.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies