Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 10:05, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
malgol napisał(a)


Marzną ci bambusy? Jakie masz odmiany? Chciałam na taras do donic,ale tez boje sie przemarzania a to dość duzy wydatek jesli chce się ladniejsze juz okazy. Ale może w moim klimacie szczecińskim dałyby rade


Nie pamiętam nazwy bambusów, jakiś phyllostachys, nie Fargesie. Miały być jakieś wytrzymałe, wielkie. Ale chyba nie znoszą przewiewu bo ten który jest na nie bardziej narażony jest ledwo żywy. Drugi też bida ale ciut mniej wysuszony. Podlewane, zasilane.
Obstawiam jeszcze, że może im za ciasno w donicy choć wielkie mają te donice, z 80cm średnicy i tyleż wysokości.
Przesadzę do lasu, nawet gdyby miały głupio w tym lesie wyglądać
Próbuj sadzić, czemu nie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:06, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
tulucy napisał(a)
Strasznie kusicie ta wiązową dyskusją. A i nazwa wiążą zobowiązuje
Może się przejdę do Szymanowskiego w przyszłym tygodniu.


U Szymanowskiego pewnie drogo. Jakby co, to u mnie jeszcze są. Choć już mocno przebrałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:08, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Agatorek napisał(a)


Trudno, poleżę sobie na trawie . U mnie to niemożliwe, psy zaraz zaczynają się (ze) mną bawić .

Wiąz świetny! Muszę się za podobnym rozejrzeć.
Reszta ogrodu, jak zwykle, oszałamiająca. Pięknie tam u Ciebie

Przygody parkingowej nie zazdroszczę. Ja raz zgubiłam w podobny sposób dokumenty pod kliniką weterynaryjną (dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny od auta, bo miałam je wszystkie w takim etui). Zorientowałam się w domu, wróciłam tam od razu, ale już nie było. Wyrobiłam sobie nowe dokumenty, od auta jeszcze nie i wtedy ktoś mi odesłał te zgubione . Bez etui (było naprawdę ładne )


U mnie w trawie raczej też nie poleżysz, zaraz kot się na ciebie uwali i pies obok położy każąc się głaskać
Nie zazdroszczę zgubienia dokumentów, tyle zamieszania w wyrabianiem nowych. Dobrze że zwrócone. Ale strach, do czego mogłyby być użyte.
Moja przepustka się znalazła Nie przełożyłam z poprzedniej torebki Ach te kobiety...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:12, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Milka napisał(a)
Aprilku, ogród cudny, mimo braku słonecznych rabat, jak piszesz.
Ten wiąz Geisha od dawna mi się podoba. Jak jakiś rodek wyleci, nabędę.
Niezła przygoda z dokumentami, wyobrażam sobie stres, , ale dobrze się skończyło, na szczęście.


Irenko, szkoda byłoby rodka. Wiąz, wysoko szczepiony zmieści się pomiędzy

Dzisiaj mój eMuś wyciął za to numer. Zawiózł mnie do pracy i miał jechać dalej, do swojego biura. Ale zorientował się że teczkę z laptopem i dokumentami zostawił w domu. No i musiał wrócić, 40km do domu, i już został w domu pracuje w swoim biurze domowym. Ale też stracił sporo czasu. No i jeszcze musi mnie potem odebrać z pracy Przemęczenie. Tydzień był w delegacji, wrócił w niedzielę po południu...i od razu do roboty.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:15, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Kasya napisał(a)
Nie widzę z bliska ale z daleka bardzo ładne drzewko, fajną ma teraz formę
Ma juz miejsce wybrane ?


Fajne ma listki, z bliska jeszcze bardziej urodziwy
Miejsce się mgliście klaruje
A wiesz że Elizabeth mi nie zakwitnie Połowa pączków zrobiła się czarna a reszta w pewnym momencie zatrzymała w rozwoju. Pewnie odchorowuje posadzenie, bo sadziłam dopiero wiosną, jak przesadziłam różę zamiast której jest magnolia.
Twoje też tak reagowały na sadzenie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:17, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Kasiek napisał(a)
Kot piekny, pan lasu Bardzo podobaja mi sie Twoje polaczenia kolorow, masz dobry gust i wyczucie.


Kasiu, bardzo mi miło
Jakoś tak instynktownie działam. Niby planuję, ale bardzo ogólnie. Potem sadzę na żywioł Dziewczyny tu plany rysują a ja nawet jak coś tam narysuję to i tak inaczej wychodzi na rabacie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:18, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
sylwia_slomczewska napisał(a)

A miałam się skusić....


Sylwia, bez przesady. Na twoich hektarach to może być nawet bardzo ekspansywny. Na łące wyglądałyby super
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:19, 30 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Gosialuk napisał(a)
Sylwia ale u ciebie by wcale nie przeszkadzał w takich łanach. Na łączkę krokusową dosadź. U mnie pojawił się w tym roku jeden różowy, nie wiem skąd, bo na 100 procent nie kupowałam. Zobaczę czy taki ekspansywny.
A swoją drogą mozga trzcinowata też niby ekspansywna bardzo, a u mnie już parę lat i porządnej kępy jeszcze nie zbudowała. Tak że przetestować trzeba.
Asia żeby nie było wszystkie piękne zdjęcia obejrzałam z zachwytem. Kota też.


To samo Sylwii napisałam. U niej nawet ekspansywność wskazana w wielu miejscach
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 10:29, 30 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jola, to może ja skorzystam, jakby tam był jeszcze jakiś możliwy, to byś mi wzięła?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 10:33, 30 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
April napisał(a)


Fajne ma listki, z bliska jeszcze bardziej urodziwy
Miejsce się mgliście klaruje
A wiesz że Elizabeth mi nie zakwitnie Połowa pączków zrobiła się czarna a reszta w pewnym momencie zatrzymała w rozwoju. Pewnie odchorowuje posadzenie, bo sadziłam dopiero wiosną, jak przesadziłam różę zamiast której jest magnolia.
Twoje też tak reagowały na sadzenie?

Nie… ale sadziłam po kwitnieniu
A zakwasilas lekko ziemie po róży ? Magnolia chyba woli
A może sucho ?
No nie wiem… liście ładnie puszcza ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies