Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 09:13, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Mówię wam dziewczyny, że gdyby nie piątek to bym się chyba wróciła do domu.
No i jeszcze Matki Boskiej Pieniężnej więc wracając kupię sobie coś jako plasterek na duszę
Dotrwam

Kasiu, w mojej szkółce wiązy są różnej wysokości. Sobie kupiłam wysokiego, Kwartetowi niższego. Jeszcze jeden wysoki został, trochę krzywy ale giętki więc można łatwo pionizować.
Nie namawiam ale ciągle masz szansę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 09:33, 27 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oj, dobrze, że dzisiaj nie 13-ty
Ja to bym jeszcze do tej kawy od Kasi dodała dobre lody

Ten wiązek kupiłaś pikny, pod tymi Twoimi sosnami będzie świetnie wyglądać.
U mnie od wczoraj znowu pada ale cieszę się bo może choć trochę nawilży ziemię. Nie mogłam nic robić taka była susza, podlewanie nic nie dawało, aż przykro było patrzeć na rośliny. Przesadziłam jedną różę i chyba padła
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Brzozowadzie... 10:13, 27 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jolu, melduję, że już posadziłam Twoją słynną żurawkę na mojej nowej cienistej rabacie, dzięki, wielki cmok!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kordina 10:32, 27 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
April napisał(a)


Niestety na cebule trzeba poczekać do jesieni. Nie kupowałabym jednak mixów bo różne kolory mają różną wysokość. No chyba że taka mieszanka ci pasuje. Podobno też jest ekspansywny, czyli mocno się sieje. Ale dla mnie to akurat zaleta


Dla mnie to też zaleta lubię "busza" (nie mylić z Georgiem ) lubię jak się rozrastają roślinki żywotnie.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dorii 10:33, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Heh u Ciebie jak zwykle cudnie
A wiąza też takiego chcę tyle że u mnie już jest wiąz camperdownii i nie chce coś rosnąć.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
malgol 12:48, 27 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)


Na chyba jednak na razie nie przyjadę. Tą sobotę już muszę poświęcić na ogród bo zaległości niesamowite. Niedziela imprezowa.
Ale powiem ci że się zastanawiam czy nie potrzymać jednego w donicy na tym drugim tarasie. Stoi tam teraz kwartetowy egzemplarz i wygląda zjawiskowo. I aż jestem rozczarowana że Geisha tak szybko przyrasta, bo bym go zostawiła w tej donicy na stałe, zamiast wiecznie przemarzających bambusów.


Marzną ci bambusy? Jakie masz odmiany? Chciałam na taras do donic,ale tez boje sie przemarzania a to dość duzy wydatek jesli chce się ladniejsze juz okazy. Ale może w moim klimacie szczecińskim dałyby rade
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
tulucy 22:08, 27 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Strasznie kusicie ta wiązową dyskusją. A i nazwa wiążą zobowiązuje
Może się przejdę do Szymanowskiego w przyszłym tygodniu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 19:21, 28 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
April napisał(a)


Dziękuję. W głębi jeszcze trwają przeróbki i tworzą się nowe rabaty m.in. Paprociowisko za ogniskiem. Ale jak skończę... to leżak jest mój


Trudno, poleżę sobie na trawie . U mnie to niemożliwe, psy zaraz zaczynają się (ze) mną bawić .

Wiąz świetny! Muszę się za podobnym rozejrzeć.
Reszta ogrodu, jak zwykle, oszałamiająca. Pięknie tam u Ciebie

Przygody parkingowej nie zazdroszczę. Ja raz zgubiłam w podobny sposób dokumenty pod kliniką weterynaryjną (dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny od auta, bo miałam je wszystkie w takim etui). Zorientowałam się w domu, wróciłam tam od razu, ale już nie było. Wyrobiłam sobie nowe dokumenty, od auta jeszcze nie i wtedy ktoś mi odesłał te zgubione . Bez etui (było naprawdę ładne )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 06:48, 29 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aprilku, ogród cudny, mimo braku słonecznych rabat, jak piszesz.
Ten wiąz Geisha od dawna mi się podoba. Jak jakiś rodek wyleci, nabędę.
Niezła przygoda z dokumentami, wyobrażam sobie stres, , ale dobrze się skończyło, na szczęście.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasya 14:28, 29 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
Nie widzę z bliska ale z daleka bardzo ładne drzewko, fajną ma teraz formę
Ma juz miejsce wybrane ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies