Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:06, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Kordina napisał(a)


ale piękne, ja "przez Ciebie" kupię je już, nie będę czekała do jesieni, szukałam w internecie i znalazłam taki mix, bardzo mi odpowiada (chyba można umieścić link??):

https://domisad.pl/product/hiacyntowiec-hiszpanski-mix-kolorow


Errata
No rozczarowałam się, najpierw dostałam "białej gorączko ogrodniczej" do zakupu i oczywiście ujrzałam napis "Produkt jest dostępny", ale poniżej widnieje drugi napis aktualny - Powiadom o dostępności. No cóż, wychodzi na to, ze trzeba jednak czekać do jesieni : ) ech ta "biała gorączka" oczy przesłania i logikę


Niestety na cebule trzeba poczekać do jesieni. Nie kupowałabym jednak mixów bo różne kolory mają różną wysokość. No chyba że taka mieszanka ci pasuje. Podobno też jest ekspansywny, czyli mocno się sieje. Ale dla mnie to akurat zaleta
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:07, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Alija napisał(a)


Nie podglądam, podziwiam ogród.


Wiesz, on zawsze na straży
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:08, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)
Ostatnio Monty Don przestrzegał przed hiacyntowcem hiszpańskim, podobno nie da się go pozbyć z ogrodu, polecał za to rodzimego (ichniego) Bluebella. Nie wiem, czy ten jest dostępny, on też rośnie łanami, ale nie tak agresywnie. Na słabą gleby taki agresor jest jak znalazł, wiadomo, że przetrwa, ale jeśli ktoś ma lepszą, to warto wziąć pod uwagę.


Niestety bluebell nie jest tak dostępny u nas. A dla mnie to że się rozsiewa to akurat zaleta
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:10, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Judith napisał(a)

U mnie nie przesadzanie, a dosadzanie .


Tak, czy siak, deszcz wskazany. Choć wolałabym żeby padało nocą
Ja mam jeszcze masę dzielenia i przesadzania.
Wczoraj podzieliłam żurawkę na trzy, bodziszki i białego rdesta, i tak lunęło że z kotem na wyścigi biegliśmy do domu. Wiadomo kto był pierwszy na kanapie
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 08:12, 27 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Faktycznie ta Geisha super wyglada na tym tarasie . Faktycznie tak szybko rośnie? U Kwarteta nie przyrasta jakoś kosmicznie, wydaje mi się. Poza tym w donicy będzie miała ograniczone możliwości.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:13, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Martka napisał(a)
Geisha ma piękny pokrój, jestem ciekawa jej miejscówki i otoczenia. Hiacyntowiec mnie zachwycił, nie wygląda na ekspansywnego, ale czosnki główkowate też nie, a jednak... w takim razie może trzeba sadzić w donicy? ... Urodziwe są bardzo.


Martka, hiacyntowiec się sieje, więc donica nie pomoże, tylko ścinanie kwiatów. Jak dla mnie to może szaleć do woli, mi to nie przeszkadza. Czosnki takie niby ekspansywne a u mnie szału nie ma.
Też jestem ciekawa miejscówki Geishy Jeszcze brak decyzji. Jutro będę z nią krążyć po rabatach, choć coś mi już zaczyna świtać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:15, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Nowa12 napisał(a)


No mam ale on się nie chce dać prowadzić . Mam go za nisko szczepionego a on mocno przyrastał w sezonie i puszczał długie pędy więc wyglądał bałaganiarsko i śmiesznie i bo wielka kula na małym kijku . W zeszłym roku mu cały dół opitoliłam na parasolkę . Trzeba go chyba albo zostawić w spokoju jak jest wysoko szczepiony albo regularnie formować. Kto jak kto ale ty bez problemu sobie z nim poradzisz .


To będzie wyzwanie zatem, bo ja za cięciem nie przepadam. Za to jak złapię za nożyce to lecę po całości. A tu trzeba będzie dobrze pomyśleć
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:18, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Magara napisał(a)

Jola, strasznie brzydki tfu, tfu
Muszę o nim koniecznie poczytać
Czy on cały rok taki świetlisty czy później będzie ciemniał? I jaki duży będzie? I jak z cięciem?


Okropny, nie
On wiosną taki jasny, potem zielenieje ale zostaje biała obwódka. Pewnie też dużo zależy od nasłonecznienia. Szybko przyrasta, trzeba ciąć. Lub pozwolić na szaleństwo. Agania ma piękny okaz, z Ogrodowe rozterki Agani.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Roocika 08:19, 27 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
April napisał(a)






Jakie piękne ujęcie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 08:21, 27 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
TAR napisał(a)
Geishe dopisuje do moich chciejstw, chwilowo zostalo na tej liscie (drzew) tylko 9 pozycji - w tym 4 klony, 1 buk, 1 grujecznik, 3 judaszowce dochodzi wiec Geisha - zamykam sie na razie wiec w 10 pozycjach. O bylinach na razie nie mysle, bo tu mozna sie przewrocic taka jest dluga lista.

Aprilku pokazalam Twoj ogrod meżatemu, jest zachwycony i juz mysli jak nasza przestrzen tez tak ladnie zagospodarowac. Rozwinal mi sie facet przez te ostatnie lata. Zawsze byl ogrodowy, nigdy mi nie zakazywal zakupow czy rewolucji ale teraz widze, ze ma wieksza inicjatywe w tych tematach.

Pieknie. Zdjecia beda inspiracja.


Lucy - z ta twoja Geisha to zwykle buractwo, w zyciu bym tak nie postapila jak sasiedzi. Zasada jest jasna, nie chcesz zapytaj, oddaj ale nie wyrzucaj. Szkoda drzewka, no i kasy. Rosliny w tym roku sa bardzo drogie.


Tarcia słusznie, musisz zacząć od szkieletu.
To jak ogród mężatemu się podoba to teraz tylko się zapakować i jechać na wycieczkę, przy okazji zwiedzając okoliczne ogrody mazowieckie U Kwarteta kiedyś byłaś?
Nie wiem czasem czy bać się czy cieszyć z tego że eMowie się nam ogrodowo uświadamiają
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies