Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 10:43, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mirkaka napisał(a)
Dawno u ciebie nie byłam, a tu takie cudne widoki, niezapominajki u mnie na suchszych stanowiskach już zaczęły łapać mączniaka więc już zaczęłam wyrywać, ale też je lubię, wcisną się w każdą dziurę, nie pytając czy można
Calsap ma fajny lekko różowy kolorek, kalina piękna
Wielosił chyba trzeba odmładzać, bo zanika, mój zanikł
co to za liście wysokie za miskami po lewej?


Witaj Mireczko. Ja też ostatnio z trudem znajduję czas na forum. Staram się w przelocie chociaż czytać ale często już bez pisania.
Niezapominajki u mnie też mają już mączniaka. Większość wypieliłam. Pewnie nie przeszkodziło im się obficie wysiać
Kaliny mam od niedawna, na razie tylko cztery sztuki. Ale już wiem że postaram się jeszcze jakieś wcisnąć. Marzy mi się lekko różowa. Kupiłam wprawdzie Pink Beauty ale okazała się pomyłką. Najpiękniej ze wszystkich kwitła ale na biało Mam też Kilimanjaro, Mariesii i coś co nie pamiętam, muszę poszukać metek.
Wielosił właśnie podzieliłam sadzonki na pół. Zobaczę czy to wystarczy.
Przy miskach mam naparstnice rdzawe od Agatki Brzozowej. Bardzo jestem ich ciekawa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:47, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Agatorek napisał(a)


O parasolce miałam Ci właśnie napisać . Albo kapeluszu, jak wolisz. Ja jestem przyzwyczajona, ale jak ktoś ma las za oknem, to może przeżyć szok termiczny .

Werbenę spróbuj posadzić tam, gdzie nic nie rośnie. To było przy jakimś świerku?

Współczuję straty derenia. I połowy klona. Moje dwa małe klony chwycił wcześniej majowy przymrozek i do tej pory się nie pozbierały do kupy. Zostawiam, zdążę usunąć.


Mam kapelusz Wyglądam w nim jak stare pudło ale co tam
Werbenę staram się upychać wszędzie. U mnie już nie ma miejsc gdzie nic nie rośnie... no trudne mam zadanie
Derenia zauważyłam że przy samej ziemi ma listek. Czyżby jednak nie odszedł do końca? Jeszcze nie wyrzucam.
A przy okazji, co z twoim klonem odmieńcem? Postanowiłaś coś?
Tak, usunąć zawsze się zdąży.
Mam tak z sosną szczepioną na pniu. Wyjęłam z rabaty do donicy. Gubi igły. Reanimuję, choć bez przekonania. Już ją miałam wczoraj rzucić na ognisko.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:49, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magleska napisał(a)
Jola
jestem na bieżąco u Ciebie

fajna ta nowa rabata z misami -co chwilę znajduję coś co mi się spodoba ,a tu sił i miejsca u mnie powoli brak na nowe rabaty

szkoda tych padniętych drzewek ...

Miłego dnia


Fajnie
Ja u ciebie też zawsze jestem na bieżąco, choć z rzadka się odzywam. Ale obrazków absolutnie sobie nie odpuszczam.
U mnie też i sił i miejsca już brak Może w końcu poleżymy na leżaczkach
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 12:14, 02 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
April napisał(a)


Sprawdziłam wczoraj w ofercie Bianki i jest ten przetacznikowiec Diana. Z tego co Bianka mówiła to ona w ofercie ma to co faktycznie na placu, natomiast u Przemka oferta nie jest uaktualniana i często jest tak że wyprzedane lub w danym sezonie w ogóle nie ma.

[...]

April, sprawdza sie u Ciebie przetacznikowiec? Myślałam o nim do lesnej częsci mojego ogrodu, a przeczytałam, że potrzebuje wilgotnej glby, a na piaskach o to trudno, szzególnie przy obecnym klimacie..
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 12:17, 02 cze 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sangokaku u mnie jest wspomnieniem, ale dereńMilky way od tego roku również :=( klonów już nie kupuję. Zostały cztery, z tego dwa maleństwa, było spoooro więcej. Ubolewam, bo nic nie zastąpi tej subtelności liścia i nieuczesanego pokroju, jaką wnosi klonik.
Potrzeba nowych zakupów odrasta niczym łeb hydry, to się nigdy nie skończy, nie zmieni, może tylko nasilenie.
Chęć „dokończenia” rabat rozumiem, ja jestem bardzo schizofrenicznym typem ogrodnika, woła mnie zbyt wiele zakątków ziemi, aby zaszyć się w jednym. Z drugiej strony żal wyjeżdżać, mam jak Mrokasia, wyjazd plus upały równa się nieuniknione straty, „chcę i nie chcę” w jednym.
April 12:50, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Judith napisał(a)

April, sprawdza sie u Ciebie przetacznikowiec? Myślałam o nim do lesnej częsci mojego ogrodu, a przeczytałam, że potrzebuje wilgotnej glby, a na piaskach o to trudno, szzególnie przy obecnym klimacie..


Przetacznikowce mam dopiero od zeszłego sezonu. Na razie ok, widzę że chyba trochę przyrosły. Ale ja rabaty podlewam. No i one potrzebują słońca. I sadzone były z hydrożelem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:54, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Martka napisał(a)
Sangokaku u mnie jest wspomnieniem, ale dereńMilky way od tego roku również :=( klonów już nie kupuję. Zostały cztery, z tego dwa maleństwa, było spoooro więcej. Ubolewam, bo nic nie zastąpi tej subtelności liścia i nieuczesanego pokroju, jaką wnosi klonik.
Potrzeba nowych zakupów odrasta niczym łeb hydry, to się nigdy nie skończy, nie zmieni, może tylko nasilenie.
Chęć „dokończenia” rabat rozumiem, ja jestem bardzo schizofrenicznym typem ogrodnika, woła mnie zbyt wiele zakątków ziemi, aby zaszyć się w jednym. Z drugiej strony żal wyjeżdżać, mam jak Mrokasia, wyjazd plus upały równa się nieuniknione straty, „chcę i nie chcę” w jednym.


Milky Way ci wypadł? A ja właśnie nabyłam... Za sucho? Nie obudził się po zimie? Smuteczek
Ja testuję sumaka laciniata jako namiastkę klonów. Na razie mi się podoba.
Z wyjazdami też mam tak, że najlepiej się sklonować...
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 13:25, 02 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Mam kilka przetacznikowców i rosną kak ta lala. Możesz kupować, Judith.
____________________
ogród pod lasem
TAR 13:54, 02 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
UrsaMaior napisał(a)
Mam kilka przetacznikowców i rosną kak ta lala. Możesz kupować, Judith.


hehehe ty nie jestes miarodajna, u Ciebie wszystko rosnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 16:36, 02 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
April napisał(a)


Fajnie
Ja u ciebie też zawsze jestem na bieżąco, choć z rzadka się odzywam. Ale obrazków absolutnie sobie nie odpuszczam.
U mnie też i sił i miejsca już brak Może w końcu poleżymy na leżaczkach


Nie mam jeszcze leżaczków haha ,więc nie mogę poleżeć darń muszę zdzierać znowu dzięki i przez Was
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies