Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 19:54, 21 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wejście do Tajemniczego Ogrodu Czyli dzieli ogród na części.
Za furtką jest kolejny wgłębnik.




Tu lepiej widać


A murek, to obrzucone zaprawą płyty ażurowe. Z wgłębnika wychodzi się kolejnymi schodami w kierunku domku









____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Sylvatika 19:57, 21 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 260
Szymka napisał(a)
Witam z radością kolejnych odwiedzających.
Oczko z wgłębnikiem ma 60 zm głębokości. Jest to wkopana niecka plastikowo silikonowa do fontann. Nigdy nie wylewałam wody bo mam lilie wodne, a od ubiegłego roku rybki. Oczko dla żab to wkopana i obłożona grubą folią do oczek wanna.
Nigdy nie było problemu zimą ale w tym roku drżę. Pokrywa lodowa jest dość gruba i nie wiem co się wydarzy wiosną.
Murarzem jestem samoukiem , co zresztą widać Ale nie lubię mieć ogrodu pod linijkę i murków też.
Chciałam jeszcze dodać,że nie mam prądu na działce i całą zaprawę mieszam ręcznie w wiadrze


Hej

Przeczytałam cały Twój wątek i nie mogę wyjść z podziwu...
Murarzem - samoukiem ??- no to jest tylko dowód że nie ma czegoś takiego jak "słaba płeć")
Stworzyłaś śliczny ogród - oczko i domek - po prostu cudne
Będę zaglądać i podziwiać
pzdr
S.

____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Szymka 20:03, 21 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Sylvatika napisał(a)


Hej

Przeczytałam cały Twój wątek i nie mogę wyjść z podziwu...
Murarzem - samoukiem ??- no to jest tylko dowód że nie ma czegoś takiego jak "słaba płeć")
Stworzyłaś śliczny ogród - oczko i domek - po prostu cudne
Będę zaglądać i podziwiać
pzdr
S.



Też go przeczytałam jeszcze raz i zastanawiam się jak to się stało, że jeszcze nie padłam z wycieńczenia.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Joku 20:18, 21 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Z furtka już wszystko rozumiem .
Oryginalny sposób na wykorzystanie ażurowych płyt. Pewnie dużo zaprawy na wypełnienie dziur poszło.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Szymka 20:24, 21 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Joku napisał(a)
Z furtka już wszystko rozumiem .
Oryginalny sposób na wykorzystanie ażurowych płyt. Pewnie dużo zaprawy na wypełnienie dziur poszło.

Mniej niż wymurowanie całego murku. Cegła na ten moment niestety mi wyszła
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 21:09, 21 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wiesz Szymko- tak sobie myślę, że to wielka strata dla wszystkich, a dla Ciebie najbardziej, że masz tylko taki niewielki płachetek. Przy Twojej pasji, świetnym wyczuciu stylu, kompozycji i koloru los powinien Ci sprezentować dziesiątki arów do zagospodarowania.
Ehhh, życie nie jest sprawiedliwe.
Perełkę botaniczno-estetyczną stworzyłaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
agapant 21:38, 21 lut 2021


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Ja również się witam, Twój ogród przenosi mnie do Anglii.
Ja też zajeżdżam do Pana z rdzawymi motylami, kwiatami.
Na Ogrodowisku z Lubelszczyzny jest Nas trochę i wiele ciekawych ogrodów ale Twój....dla mnie marzenie.
W czasach bez korona wirusa pierwsze spotkanie zazwyczaj organizowałyśmy na początku marca w chełmskiej restauracji a potem na targach w Lublinie.
Lato to spotkania w naszych ogrodach. Mam nadzieję że dołączysz do Nas. Pozdrawiam i gratuluję pięknego ogrodu i miłej gromadki kotów.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Szymka 21:44, 21 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Haniu, trochę nieświadomie ale źle mi życzysz
Przy moim zacięciu i większym areale nie dożyłabym 50-tki
Kiedy brałam swoją działkę w posiadanie, działka obok była pusta, przez chwilę się zastanawiałam... I całe szczęście że się nie zdecydowałam. Dzięki temu mam wspaniałych sąsiadów i widoki na przyszłość w zdrowiu :
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 21:46, 21 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Szymka napisał(a)
Haniu, trochę nieświadomie ale źle mi życzysz
Przy moim zacięciu i większym areale nie dożyłabym 50-tki
Kiedy brałam swoją działkę w posiadanie, działka obok była pusta, przez chwilę się zastanawiałam... I całe szczęście że się nie zdecydowałam. Dzięki temu mam wspaniałych sąsiadów i widoki na przyszłość w zdrowiu :


Uwierzę, kiedy zobaczę w Twoim ogrodzie hamaczek lub ławeczkę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 21:52, 21 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Witam Agnieszko i piszę się na spotkanie, nie zapomnij dać mi znać jak się będziecie umawiać. Ja od jakiegoś czasu nie jeżdżę już na lubelskie targi, trochę nudno. Wolę pojeździć po lubelskich szkółkach Moja ulubiona w Nałęczowie.Zawsze wracam z pełnym bagażnikiem i złożonymi siedzeniami
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies