Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

beamilusia 16:01, 23 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Nie dziwię się, że dumna byłaś z budowy, ponieważ grill pięknie wygląda. A i ogród bez róż i traw ślicznie się prezentował. Rośliny takie zwiewne i romantyczne. Nie mówię, że róż nie lubię, ale jestem w mniejszości ogrodniczej. Nie mam ani jednej róży w ogrodzie i na razie tak zostanie. Trawek mam kilka na małej rabacie, ale to chętnie bym zmieniła. Czekam na wiosnę
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Rumianka 22:11, 23 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10227
Szymka napisał(a)


Od razu mi lepiej
I oczywiście też ani przez chwilę nie pomyślałaś, że na starość możesz się nie wyprostować

W ferworze walki ogrodowej, myślenie o konsekwencjach, wzmożonego wysiłku, na starość, jest chyba wyłączone...Liczy się tylko tu i teraz...a później laseczka do towarzystwa będzie. Kolano już mi doskwiera...ale co tam...koronę na głowie się poprawia i do przodu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 23:58, 23 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Witaj! Świetnie, że mogę poznać kolejny lubelski ogród. I to jaki!? Z klimatem, przepychem roślin, dodatkami, ślicznym domkiem (bardzo udana metamorfoza!)oraz z takim zapałem i poświęcaniem tworzony!!! Jeżli to Ty na którym ze zdjęć robisz:"a kuku!" to podziwiam, że taka kruszyna bierze się do tak ciężkich robót, wykopów, stolarki itd. Też wiele rzeczy robię sama, ale mogę też liczyć na pomoc najbliższych
Bardzo lubię takie ogrody, które składają się nie tylko z samych roślin A przez te drzwi w Twoim ogrodzie, cegły, niektóre dodatki i nasadzenia, czuję, że mamy wiele wspólnego
Mam nadzieje,że może niedługo się jakoś poznamy, jeżeli masz chęci do udziału w spotkaniach lubelskiej grupy. Na forum dziewczyny coś ostatnio przysnęły, szersze spotkania przyhamowała pandemia i teraz śnieżna zima. Ale jesteśmy w ciągłych kontaktach, telefonicznych, PW i spotykamy się, choć w mniejszych gronach
Ciekawa jestem jak byś opisała wpływ Ogrodowiska na Twój ogród, chyba pisałaś , że zanim założyłaś wątek, trochę byłaś podglądaczką!???
Pozdrawiam!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Szymka 08:14, 24 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Witaj Beato i Aniu
Po kolei odwiedzam Wasze ogrody i stwierdzam,że odwiedzają mnie osoby o bardzo podobnych upodobaniach ogrodowych Takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Ogrodów zwiewnych lub jak Aginda33 napisała ogrodów w stylu co mi w duszy gra.
Beato bardzo podobają mi się piękne , przemyślane ogrody z trawą na kant, których jest wiele na forum ale niestety nigdy mi się to nie udawało. Trzeba być bardzo zdyscyplinowanym w kupowaniu roślin, a ja nie mogę porzucić grochu z kapustą dla eleganckich kilku gatunkowych rabat. Ale kto wie może w końcu mi się uda.
Twoja brama jest cudna.Klamka zwala z nóg Ja niestety bramę musiałam wytyrać sobie sama.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
beta 10:03, 24 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Szymka napisał(a)
Idąc dalej.
W 2019 roku poza dokupowaniem roślin i wpychaniem ich w puste miejsca głównie zajmowałam się domkiem.
Zaczęłam już w 2018 ale ciągle mi było szkoda czasu więc przeciągnęło się do 2019. Przemalowałam cały na biało,przeszkliłam ganek starymi oknami i częściowo ociepliłam w środku.
Zimą zostawiam otwarte drzwi żeby koty mogły się schronić.

[im









Ale przepiękny ten wianek.

Przywitać się wpadłam
Przeszłam za Twoim avatarkiem, spodobał mi się .
I nie żałuję że przeszłam ...piękne miejsce na ziemi stworzyłaś ...i czytałam że wszystko własnymi rękami .. szacun

Jeszcze nie doszłam do końca wątku, więc lecę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Agania 14:05, 24 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
I ja przyleciałam się przywitać czasami grupa małopolska spotyka się z lubelską
Wszystkie pomysły mi się tutaj podobają, prawdziwy z Ciebie Bob budowniczy
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Wendy79 20:21, 24 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Trzeci dzień już się noszę z tym, żeby to napisać, to napiszę w końcu: cudownie i magicznie tworzysz. Bardzo mi się u Ciebie podoba i już zagrzałam sobie miejsce do podglądania.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
basia3012 20:51, 24 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Kasiu, przeczytałam wszystko, od dechy do dechy. Cudowne miejsce stworzyłaś. Gratulacje za super pomysły. Wszystko mi się podoba. Czuję tam taki niesamowity sielski klimat. Podziwiam za opiekę nad kotkami. Zaznaczam do podglądania.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Szymka 23:35, 24 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Dziękuję dziewczyny za wszystkie miłe słowa.

Teraz gdy śnieg powoli topnieje i na zewnątrz słońce coraz mocniej przygrzewa mogę już wstawić zimowe zdjęcia. Wcześniej schowałam je głęboko bo mnie przygnębiały.
Chociaż aktualny widok ogrodu przygnębia mnie jeszcze bardziej ...












____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 00:35, 25 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Kasiu, przygnębia Cię taki piękny widok? Pod śniegową pierzynką jest też pięknie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies