Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 08:51, 25 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Same zdjęcia są ładne dlatego chciałam się nimi podzielić ale dopiero wtedy jak zacznę wychodzić z zimowej depresji Przygnębia mnie zima , zimno i to,że nie mogę buszować na działce. Wczoraj się trochę posnułam z kąta w kąt ale nic nie mogłam zrobić. Dzisiaj ma być kilkanaście stopni więc może coś podziałam
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Alija 19:12, 26 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Szymka! Byłam u ciebie parę dni temu, a tu już tyle stron, tyle nowych zdjęć do obejrzenia. Ależ pędzisz! Bardzo, ale to bardzo podoba mi się twój ogród, tyle pięknych roślin, tajemniczych zakątków, fantastycznych budowli. No i jeszcze to, że tyle rzeczy robisz sama, podziwiać. Wyczytałam też świetne określenie stylu ogrodniczego "co mi w duszy gra" , to coś dla mnie. Zimą też masz pięknie, więc jaka depresja? Zresztą wiosna tuż, tuż... Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Wendy79 19:51, 26 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tą zimową depresję, to ja trochę rozumiem. Dobrze, że mogłam już trochę pogrzebać u siebie, bo mimo bólu fizycznego, na duszy lżej. Lubię "szybko posprzątać" po zimie i czekać na każdy nowy zielony listek
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Agania 20:18, 26 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zimę miałaś ładną... przyleciałam naładowana optymizmem żeby się nim podzielić
U mnie śnieg już spłynął, moja depresja i smutki odchodzą wraz ze śniegiem
Pierwsze kroki w ogrodzie i sekator w ręku mnie nakręcają, super wiosna już
Masz przebiśniegi już kwitną, derenie jadalne prawie kwitną, ciemierniki
Szymka dziękuję za budujący wpis u mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 22:37, 26 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989




Teraz morsowanie jest w modzie. Nie kusi Cię to oczko?

Zimowa odsłona ogrodu jest bardzo apetyczna.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 08:17, 27 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Zima na szczęście się kończy i nie poruszajmy więcej tego tematu
Sama myśl o morsowaniu mnie zabija...

Wczoraj skułam lód w oczku i niestety ukazał się tragiczny dla mnie widok. Wszystkie rybki padły. Były to malutkie karasie, który ubiegłej jesieni wrzucił mi mąż wędkarz. Przeżyły ostatnią lekką zimę. W tym roku pokrywa lodowa miała prawie 10 cm i nie byłam w stanie zrobić dziury. Dopiero po tej tragedii mąż przyznał się że ma świder do lodu. Bardzo mi przykro bo uratowałam te rybki przed zrobieniem z nich żywej przynęty na drapieżnika, a następnie sama je wykończyłam



Wczorajsze porządki zaczęłam od odgruzowania kibelka, który zimą zamienia się w składzik. Musiałam też skuć lód na chodniczkach żeby nie wybić zębów. Poza tym posprzątałam w domku, który koty zimą doprowadziły do okropnego stanu.


Przycięłam rośliny zimujące w donicach w domku - hortensje ogrodowe , sunbeckie (nie wiem czy przeżyły) i rozplenice rubrum (przydadzą się na planowaną rabatę żółto bordową.
Przycięłam parę miskantów chociaż zwykle robię to później, drzewka owocowe i część bylin.



Wieczorkiem udałam się na zasłużony odpoczynek ale wcześniej pobuszowałam na Ogrodowisku oblężona przez stęsknione sierściuchy

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Agania 11:41, 27 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nie przejmuj się stratami, tak już jest że tutaj musisz liczyć się ze stratami, u nas rybki przeżyły, ale ja mam zbiornik przystosowany do zimowania w nich rybek, tera jeszcze sobie kilka dokupię

Super pierwsze porządki, moje koteły poleciały na pole, roznosiły mi dom
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Alija 22:28, 27 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Super masz te kotki, do wyboru, do koloru.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
beamilusia 12:02, 02 mar 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj. Ale ładniutkie kotki i jak grzecznie śpią. Straty po zimie zawsze jakieś są. Ja po stopieniu śniegu na rabatach widzę kanały, czyli coś pod śniegiem grasowało. Pewnie krokusy zjedzone przez myszy. A może i byliny nie pokażą się wiosną, bo nornice zjadły korzenie. Już kiedyś miałam taka sytuację. Czytam, że porządki już rozpoczęłaś. Ja jeszcze nic w ogrodzie nie robię. Czekam na cieplejsze dni. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Mgduska 15:04, 02 mar 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Hej, Szymko, kobieto-petardo
Bardzo mi się u Ciebie podoba, masz mnóstwo pięknych zakątków, a wszędzie fantastyczna bujność, którą podziwiam.
Ja też z tych zosiów-samosiów, ale nie aż tak U mnie robota w drewnie należy do chłopaków, ja im nie chcę odbierać frajdy, chociaż jak patrzę na Twoje wytwory - zaczynam żałować

Życzę Ci udanego sezonu, będę do Ciebie zaglądać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies