Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 20:41, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Żeby się tu nudno nie zrobiło wstawię fotorelację jak murowałam grill.

Zaczynam zawsze od przymiarki czy się zmieści i czy będzie pasowało. Bardzo fachowo bez obmiarów i rysunków



Jak już wcześniej pisałam fundament zrobiłam jak pod dom. Biada temu kto będzie kiedyś chciał usunąć mój grill



Na początku używałam poziomicy ale po trzech rządkach stwierdziłam,że to bez sensu bo i tak mi krzywo wychodzi,a fugi przez to poziomowanie robią mi się coraz szersze



Najtrudniej było z łukiem. Murując drugi raz inaczej bym to rozegrała. Ciężko było mi wybrnąć z tego garba, który powstał.




____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:48, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881


Z grubością prętów zbrojeniowych też przesadziłam. Pod spód włożyłam sklejkę, której po wlaniu betonu już nie udało mi się usunąć



Połamanymi cegłami udało mi się wyrównać garba, nawet ciekawie to wygląda , a tam gdzie nawaliłam dużo betonu wcisnęłam czarny otoczak



Po wyjęciu wzmocnień nic się nie zawaliło

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:52, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Pękałam z dumy i nie mogłam przestać go fotografować Z każdej strony , z góry i na leżąco









____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:54, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Prz okazji grilla powspominam jeszcze 2015 rok. Nie pamiętałam już,że było tak ładnie zanim działkę opanowały róże i trawy...






____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:59, 22 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881




Leśny zakątek wyglądał lepiej...





Odwiedził mnie wtedy pies przybłęda. Zawsze mam otwartą furtkę jak jestem więc wchodzi co chce. Więc wszedł. Duży był więc miałam pewne obawy... a on położył się na agrowłókninie jakby był u siebie i zasnął. Spał kilka godzin. Potem się najadł i poszedł dalej. Nigdy więcej go nie widziałam.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 22:05, 22 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Lektura opisu budowy grilla była pięknym zakończeniem wieczoru. I jeszcze ten pies. Piękna historia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rumianka 00:01, 23 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
To i ja dołączę do tych dźwigających bab...rozniosłam i rozrzuciłam sama 6 wywrotek ziemi, usypując wzdłuż ogrodzenia 2m pas, by przy wyrównywaniu działki koparka nie podjeżdżała za blisko płotu. Widziałam jak u sąsiada koparkowemu nieopatrznie tak się przydarzyło, że zerwał kawał płotu przy zawracaniu...
U mnie koparka i tak miała co robić...bo po odjęciu tych "moich" 6 wywrotek, zostało do rozrzucenia jeszcze 84...tak, tak...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Milka 08:19, 23 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U mnie też było mnóstwo cięzkiej pracy, najgorsza po powodzi, masakra.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Szymka 08:49, 23 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Rumianka napisał(a)
To i ja dołączę do tych dźwigających bab...rozniosłam i rozrzuciłam sama 6 wywrotek ziemi, usypując wzdłuż ogrodzenia 2m pas,...


Od razu mi lepiej
I oczywiście też ani przez chwilę nie pomyślałaś, że na starość możesz się nie wyprostować
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Judith 10:45, 23 lut 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dobrze rozumiem sesję zdjęciową grilla . Raz, ze zasługuje na to, a Twa duma jest oczywista i zrozumiała, a dwa - mam podobnie: gdy zrobię w ogrodzie coś co mnie zachwyci, to fotografuję ze wszystkich stron, a potem mam druga dawkę zachwytu - zdjęciami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies