Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

basia3012 00:25, 03 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Kasiu, po obejrzeniu Twojego przepięknego ogrodu postanowiłam wprowadzić u siebie pewną zmianę.Nie gniewaj się na mnie, chciałabym zmałpować te piękne drzwi dzielące Twój ogród na części.
Zawsze marzyłam o murku, drzwiach w murku lub o czymś do tego podobnym. Oglądałam Wasze murki, drzwi w ogrodach z rozmarzeniem i podziwem. I wzdychałam. Ale nie miałam na coś takiego miejsca. A Twoje cudne drzwi w tej futrynie z belek podsunęły mi pomysł postawienia takich drzwi na tle mojego wiecznie otwartego kompostownika. Bo on wiecznie jest tak zapakowany, że nie zamyka się i widać te wszystkie badyle, obierki i inne rzeczy. Te drzwi miałyby być jako jego zasłona.
Nie wiem jak to wyjdzie ale już takie drzwi znalazłam. W mojej piwnicy. Tylko kantówki trzeba jakieś na futrynę.
No i zrobić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Szymka 09:08, 07 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basiu działaj. Będę zaszczycona i czekam na zdjęcia

Moja furtka jest na słupkach przykręconych do metalowych kotew zalanych betonem



Ja w tym roku też zaplanowałam kolejną furtkę -do ogrodu warzywnego ( którego jeszcze nie mam) jak u Monty Dona, którego uwielbiam. Poprzednie drzwi zrobiłam sama ale teraz chciałabym jakieś stare, podniszczone...
Zacznę też zbierać materiały na szklarnię. Kiedy uzbieram nie wiem.
W tym roku kupiłam fasolkę szparagową i groch. Będą też pomidory , może cukinia...
Na razie myślę jak znaleźć miejsce, pomidory chyba wylądują w różach, a groszek na krzakach czerwonej porzeczki..

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 16:01, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Szymka napisał(a)
Basiu działaj. Będę zaszczycona i czekam na zdjęcia

Moja furtka jest na słupkach przykręconych do metalowych kotew zalanych betonem



Ja w tym roku też zaplanowałam kolejną furtkę -do ogrodu warzywnego ( którego jeszcze nie mam) jak u Monty Dona, którego uwielbiam. Poprzednie drzwi zrobiłam sama ale teraz chciałabym jakieś stare, podniszczone...
Zacznę też zbierać materiały na szklarnię. Kiedy uzbieram nie wiem.
W tym roku kupiłam fasolkę szparagową i groch. Będą też pomidory , może cukinia...
Na razie myślę jak znaleźć miejsce, pomidory chyba wylądują w różach, a groszek na krzakach czerwonej porzeczki..



Kasiu, dziękuję Ci bardzo.
Mąż tak samo jak Ty chce zamontować te nasze drzwi. Też kotwy i beton i kantówki oczywiście.
Programy z Monty Donem tak jak Ty staram się oglądać ale jest ich, jak dla mnie za mało. Te jego ścieżki, ronda, przejścia, furtki, szklarenki. Dla mnie to cudne miejsca z duszą. A On niezwykły, skromny i pracowity człowiek.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Marlenaa 10:11, 09 mar 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Witaj Szymko Jesteś jak struś pędziwiatr Piękny masz ogródek i dużo ciekawych pomysłów. Ja też lubię rzeczy z odzysku, a szklarenka z okien przecudna, mega klimatyczna Pozdrawiam
____________________
krowy, staw i my
Szymka 12:31, 09 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)
Hej, Szymko, kobieto-petardo
Bardzo mi się u Ciebie podoba, masz mnóstwo pięknych zakątków, a wszędzie fantastyczna bujność, którą podziwiam.
Ja też z tych zosiów-samosiów, ale nie aż tak U mnie robota w drewnie należy do chłopaków, ja im nie chcę odbierać frajdy, chociaż jak patrzę na Twoje wytwory - zaczynam żałować

Życzę Ci udanego sezonu, będę do Ciebie zaglądać


Ha ha!!Kobietą petardą mnie jeszcze nie zwano
A takich Zosiów jak widzę jest tu całe mnóstwo. Niestety za późno się zarejestrowałam i przed sezonem nie zdążę wirtualnie odwiedzić wszystkich ogrodów. A co jeden , to ładniejszy...
Też Ci życzę udanego sezonu i jak tylko znajdę chwilę, to dokładniej przejrzę Twoje królestwo
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Milka 12:42, 09 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


Sprawę kotów w ogrodzie wzięłam w swoje ręce.
Wszystkie kotki widoczne na zdjęciu zostały wysterylizowane


I to jest godne podziwu! Brawo
Byłam już u ciebie i podziwiałam, co stworzyłaś.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anabuko1 18:34, 09 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Szymka napisał(a)
Żaby dostały lustro przy oczku







A kuku


Z wielką przyjemnością obejrzałam sobie twój watek - ogród.
Bogactwo roślin, pięknych trawa olbrzymie.
Stworzyłaś przepiękne miejsce.
I Blisko mnie ? Czy tak dalej trochę ?
Hosty cudne. A koci ula z nich wyglądający jest rewelacyjny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 18:37, 09 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Szymka napisał(a)
Dziękuję dziewczyny za wszystkie miłe słowa.

Teraz gdy śnieg powoli topnieje i na zewnątrz słońce coraz mocniej przygrzewa mogę już wstawić zimowe zdjęcia. Wcześniej schowałam je głęboko bo mnie przygnębiały.
Chociaż aktualny widok ogrodu przygnębia mnie jeszcze bardziej ...







W tym roku zimę na lubelszczyźnie miałyśmy bogata w biel.
Twoja bardzo urokliwa.

A ilość kotów .WaW !!powalająca. Ja mam tylko jedną Kotkę .I wystarczy
Pozdrawiam cieplutko





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Magleska 20:26, 09 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Witam się i ja

jaki cudny ogród stworzyłaś -przeczytałam cały wątek i jestem pod wrażeniem
zaznaczam i będę zaglądać i podziwiać

Niesamowite miejsce i niesamowita Ty
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Ogrodowy_Kal... 10:03, 13 maj 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Czytam o zimowej depresji, więc dobrze że już wiosna przyszła. Choć powiem Ci że takie widoki w zimie pewnie Wielu chciałoby mieć.
Zima jest do odpoczynku i robienia planów. Teraz ręce pełne roboty w każdej wolnej chwili pewnie jak u każdego ogrodnika.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies