Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 13:25, 28 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basiek, Agnieszka, Magduska dziękuję za słowa uznania. Nie cierpię zimy ale w sumie dobrze, że mamy ten czas na odpoczynek i przeżywanie tego dreszczyka w oczekiwaniu na kolejny sezon. Nie wyobrażam sobie gdyby lato trwało non stop, wszystko by się zlało w jedną całość i chyba by tak nie cieszyło

Tegoroczna, chwilowa zima.







____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 13:38, 28 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
sylwia_slomczewska napisał(a)

A jest szansa na nasionka tego tytoniu? Zbierałaś może? Szukam do łąki roślin zawłaszczających przestrzeń wytrzymałych na suszę, a jeszcze jak pachnie to już pełnia szczęścia


Niestety nie zebrałam nasion bo nie planuję tego tytoniu w przyszłym roku. Chociaż pewnie się wysieje i będzie mi żal usunąć...
Ten zwykły tytoń tak mi się w tym roku rozsiał,że nie mogłam się od niego opędzić.

Koło kompostownika, pod drzewami rzucałam w tamtym roku uschnięte byliny, a w tym roku wysiał mi się las tytoniu, werbeny, lewkoni i nawet dziewanna się przyplątała. Wszystko tak ładnie wyglądało,że nie miałam serca wyrwać chociaż zagłuszało mi świeżo posadzone porzeczki i agresty
Natura , to jednak najlepszy projektant ogrodów...



____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 13:53, 28 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
anpi napisał(a)

Jaką miałaś odmianę tych pomidorów, to malinowe, prawda? Piękne okazy.


Aniu to chyba było bawole serce bo porosły ogromne i owoce i krzaki.
Krzaki niestety są za duże na moją mikrą szklarenkę, były momenty,że nie mogłam do niej wejść i musiałam wycinać pędy z ogromem kwiatów.
W przyszłym roku posadzę jakąś mniejszą odmianę.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Judith 17:35, 28 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Szymko, bardzo dawno nie zaglądałam do Ciebie, a tu takie cudowne widoki .
Pierwsza moja myśl po obejrzeniu zdjęć z tego sezonu - czy rozważasz myśl o przeniesieniu się na stałe do tego zaczarowanego ogrodu?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Szymka 18:13, 28 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Judith, bardzo bym chciala, gdyby to tylko było możliwe.. Latem nie mogę stamtąd wyjechać.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Urszulla 19:34, 01 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Szymka napisał(a)
Większość moich róż , to róże Austina. Bo kto mógłby się oprzeć ich urodzie. Kilka Kordesa , Tantau i Meilanda. Pewnie jest wiele pięknych i mniej problematycznych w uprawie róż ale gdyby uprawa róż była bezproblemowa , to czy cieszyłby mnie tak każdy, pojedynczy kwiat ? Hortensje bukietowe też są piękne prawie bezobsługowe. Cieszą oko ale nie pękam z dumy przy każdym kwiatku

Kończąc temat róż- spis z natury


4.Cream Flower Circus
5.Escimo Flower Circus
6.Fortuna
7.Jasmina

8. Larissa Flower Circus
12.Pompon Flower Circus
13.Parfum Flower Circus


Meilland



11.Wedding Piano


6.Eyes for you




Imponująca była ta lista, czy masz zdjęcia wymienionych przeze mnie?
Poza tym Twojego ogrodu nie potrafię ogarnąć....moja wyobraźnia tak daleko nie sięga. Jest oczywiście zachwycający
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 21:57, 03 gru 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Szymka napisał(a)
Cały rok 2017 kręci się wokół nowo powstałego oczka. Reszta działki poszła w odstawkę.











Masz niesamowite zdolności, a ogród przykuł moją uwagę w tym tygodniu
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Szymka 15:41, 04 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Urszulla napisał(a)


Imponująca była ta lista, czy masz zdjęcia wymienionych przeze mnie?
Poza tym Twojego ogrodu nie potrafię ogarnąć....moja wyobraźnia tak daleko nie sięga. Jest oczywiście zachwycający


Zdjęcia róż, które nadawały się do publikacji mam na 21 stronie. W tym i w ubiegłym roku wiele, prawie wszystkie róże przesadzilam więc niewiele było do fotografowania. W przyszłym roku też nie spodziewam się burzy kwiatów. Tak to jest jak szpadelek ciągle w ruchu
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 16:05, 04 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Znalazłam zdjęcie z tegorocznego kwitnienia derenia kousa. Zakwitł mi po raz pierwszy po 11 latach !!
Nieświadomie niestety kupiłam jakąś siewkę. Miałam go w tym roku wykopać
Nadal się nad tym zastanawiam bo kwiaty nie są imponujące, jak to w przypadku siewek różnego rodzaju...

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Kordina 17:55, 04 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4591
Dereń kousa przepięknie kwitnie, wielkie kwiaty, to jego chcesz wykopać?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies