Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

lilarose 19:39, 08 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no tak - zakupy, zakupy
ja niby sobie obiecuję, że już PRAWIE koniec ale mam tak słabą silną wolę w tym zakresie że doprawdy nie wiem, jak to się skończy

co do bakłażanów, gdzieś czytałam, by najlepiej uprawiać u nas małe wczesne, dlatego w tym roku kupiłam sobie odmianę Bambino, dobra jest ponoć Little Fingers ale już nie będę jej szukała, bo nie zmieści mi się to wszystko potem do warzywnika

Główka sałaty rzeczywiście wielka,
no i fajnie Cię zobaczyć
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 20:40, 08 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Co do zakupów, to już nie walczę . Trzymam tylko wszystko w koszykach jak najdłużej się da z nadzieją,że wykupią albo zmądrzeję. Potrzymam trochę i wiadomo jak się skończy, tak jak zwykle

Odmiany bakłażana zapisuję. Nie mogę się pogodzić z porażką

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 21:29, 08 sty 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Kasiu, plony giganty. Pozazdrościć. Ja sadziłam kiedyś sałaty, dwa lata temu. To one w górę rosły, wypiętrzały się. U Ciebie porosły piękne głowy.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kordina 22:21, 08 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Miło zobaczyć jedną z najbardziej szalonych ogrodniczek na Ogrodowisku obie głowy - zielona i Twoja bardzo naturalne
Zapisałam sobie nazwy buraka i sałaty, dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem. Pozdrawianki dla dzielnej i pracowitej Babeczki Ogrodowej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Szymka 22:40, 08 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
basia3012 napisał(a)
Kasiu, plony giganty. Pozazdrościć. Ja sadziłam kiedyś sałaty, dwa lata temu. To one w górę rosły, wypiętrzały się. U Ciebie porosły piękne głowy.
Pozdrawiam.


Polecam więc Lollo Bionda. Rośnie w szerz , nie w górę. To sałata liściowa, można zrywać po kilka listeczków i nigdy się nie kończy .
Żadna ze mnie ogrodniczka-warzywniczka więc jak mi się udała, to wszystkim się uda, a do tego jest smaczna
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 22:50, 08 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Kordina napisał(a)
Miło zobaczyć jedną z najbardziej szalonych ogrodniczek na Ogrodowisku obie głowy - zielona i Twoja bardzo naturalne
Zapisałam sobie nazwy buraka i sałaty, dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem. Pozdrawianki dla dzielnej i pracowitej Babeczki Ogrodowej


Już gdzieś tam wcześniej ujawniałam swoją facjatę w bardziej korzystnej oprawie . Niestety zauważona zostałam dopiero w towarzystwie wielkiej głowy sałaty

O odmianach buraczków gdzieś przeczytałam, sama będę je testować w tym roku.
Pozdrawiam równie szaloną ogrodniczkę
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Rojodziejowa 23:50, 09 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
A czemu mnie tu jeszcze nie było? Widzę, że z daliami jesteś na świeżo, więc będę Cię męczyć Napisz proszę jakie kupiłaś. Jestem bardzo ciekawa! Biorę się za nadrabianie, a widzę, że i róże i derenie... czyli już wiem, że mi się będzie podobać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Szymka 13:36, 10 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Witaj Asiu u mnie
Wcześniej już wspominałam o zamówionych daliach. Jak już zamówię wszystkie, które zaplanowałam, to napiszę. Będą w jednym miejscu

Powoli zaczynam myśleć o wysiewie nasion. Ozdobnych oczywiście, wymagających stratyfikacji.
Tak jak w ubiegłym roku wysieję do miniszklarenki i wystawię na balkon.

Póki co w szklarence na parapecie trzymam jesienne sadzonki, za które za późno się zabrałam i obawiałam się,że nie przeżyją mrozów. Chociaż cześć zostawiłam w szklarni dla porównania.

Santolina, hortensja ogrodowa, szałwia Amistad



Ze swoich obserwacji wywnioskowałam,że sadzonki zielne i półzdewniałe najlepiej ukorzeniają mi się w samym piasku. Dopiero jak wypuszczą korzonki przesadzam do ziemi z wermikulitem. Wcześniej ukorzeniałam w ziemi i zawsze przesadziłam z podlewaniem, a sadzonki zabijała mi pleśń szybko rozwijająca się na powierzchni ziemi.
Nie używam ukorzeniaczy (z lenistwa, chociaż stoją w szafce ) Najszybciej ukorzeniają się kocimiętki, trochę wolniej szałwie.





A to moje letnie przedszkole. Te duże rozety liści, to żmijowiec czerwony wysiany 04.02.2022 do szklarenki i wystawiony na balkon.
11.03 przestawione na parapet. Zdjęcie zrobione 21.07. Do gruntu powędrowały w październiku, a zakwitną mam nadzieję w tym roku


____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
anpi 13:59, 10 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ciekawe, czy ten żmijowiec dobrze zimuje i czy jest wieloletni(przecież bylina) czy raczej jak naparstnice? Podoba mi się
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Szymka 14:09, 10 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Jest jak naparstnica. Bylina krótkowieczna, traktowana jak roślina dwuletnia bo w drugim roku najobficiej kwitnie.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies