Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 12:22, 05 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Tak ,ma piękne kwiaty ale nie mój Dam mu szansę 12 rok, może się rozkręci .
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Anda 18:37, 29 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Szymka napisał(a)
Tak ,ma piękne kwiaty ale nie mój Dam mu szansę 12 rok, może się rozkręci .


Koniecznie daj mu szansę. Pięknie zakwitł, wreszcie, a Ty za karę rozważasz wykopanie go?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szymka 19:32, 29 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
OK. Na razie mi nie przeszkadza , chociaż bardzo mnie rozczarował. Pod śniegami niestety zginął mój formowany od wielu lat perukiwiec, rozłamany na wszystkie strony świata. Oszczędzę chociaż derenia
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:00, 29 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wywołany został temat placyków różnych więc i ja pokażę swój. Też brakowało mi miejsca na donice. Wszędzie poupychane rośliny po kokardę, brakuje mi trochę przestrzeni.

Już jesienią zaczęłam przygotowania wykopując, jak to ja, kilka roślin.

Tak było przed. Bez sensu posadzony modrzew pendula obok klona bo akurat tu było trochę miejsca. Obok rozplenica, a za nią róża i wysokie bodziszki.



Zdjęcie 5 minut przed , łopata już podłączona do ładowarki



Tutaj po operacji, cegły na razie luźno ułożone żeby ziemia osiadła. Wiosną będę kończyć



Z drugiej strony ułożyłam półkoliste, podwyższone rabatki na zioła






____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 20:08, 29 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
A tak na marginesie. Zaczęło się daliowe szaleństwo. W ubiegłym roku pierwsze zamówienia złożyłam chyba pod koniec stycznia, w tym pod koniec grudnia. Na razie do koszyczka wpadły mi pompony ale na tym się chyba nie skończy
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Basiap 08:26, 30 gru 2022


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Witam Kasiu! Bardzo się cieszę, że widzę relację z Twoich prac, z 2022 roku. Mam co prawda niedosyt bo mało! Może jeszcze w trakcie zimowego sezonu się skusisz i coś wrzucisz. Zainspirowałaś mnie do sadzenia traw i zadanie zrealizowane. W obecnej relacji spodobał mi się tytoń leśny i nasiona m.in już kupione leżą będę siać.
Fajnie że szklarnia i wyniesione grzędy się sprawdziły, z czasem dojedziesz co z warzyw chcesz uprawiać a co nie.
Dalie - to temat rzeka, uprawiam je już parę lat, chociaż mam problem z przechowywaniem, po sezonie zimowym dużo wypada więc kupuję nowe i te podpędzam w donicach. Kupując tłumaczę sobie że potraktuję je jako jednoroczne, potem mi szkoda i tak w kółko
Twoją potrzebę przesadzania, zmian świetnie rozumiem !!!!!
Na nadchodzący rok życzę Tobie i pozostałym forumowiczom siły i zdrowia do realizacji tego co w głowie i duszy gra!
____________________
Basiap k/Lublina
agapant 15:04, 30 gru 2022


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Szymka napisał(a)
A tak na marginesie. Zaczęło się daliowe szaleństwo. W ubiegłym roku pierwsze zamówienia złożyłam chyba pod koniec stycznia, w tym pod koniec grudnia. Na razie do koszyczka wpadły mi pompony ale na tym się chyba nie skończy


Uwielbiam zaglądać i podziwia Twoje zakątki. Pomysł z placykiem super. Ja też uległam pokusie na nowe dalie i zamówiłam 14 sztuk drugie tyle czeka w koszyku. Mój wybór to kuliste i talerzowe.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Sylvatika 17:46, 30 gru 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
Szymka napisał(a)
Tak ,ma piękne kwiaty ale nie mój Dam mu szansę 12 rok, może się rozkręci .


Ja mam podobną sytuację z wisterią, dostałam jako prezent, ale to była siewka, bo zakwitła pierwszy raz po 8 latach, kwiaty ma malutkie 5-7 cm, dorasta już do szczytu domu, wszystko przemawia za tym by ją wyrzucić, a mnie jej żal i nie umiem wyrzucić....

Ale akurat Twój dereń - naprawdę ładnie zakwitł
pzdr
S.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:29, 01 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Placyk zapowiada się ciekawie. Życzę udanego finiszu z jego budową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 17:36, 01 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basiu bardzo mi miło,że zaglądasz i nawet się inspirujesz
Z warzywnika bardzo się cieszę i już wiem na pewno,że nie będę uprawiać kapustnych
Na tytoń zarezerwuj sporo miejsca bo należy do ogrodowych olbrzymów.
Dziękuję za życzenia i Tobie też życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies