Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 11:16, 01 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Agatorek napisał(a)
Hahaha uwielbiam jego miny

Taaak, miny sadzi niezłe, szczególnie gdy nie chce być fotografowany
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:19, 01 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Basieksp napisał(a)


Piękny dzionek i piękne widoki i przystojniak też fajny, taki dumny

Zastanawiam sie właśnie czy jesień zawsze była taka piękna w ogrodzie, a ja to zauważyłam (dzięki Ogrodowisku) dopiero w tym roku, czy może to tegoroczna jest taka...? No i nie wiem .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 12:50, 01 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tegoroczna jest ponoć wyjątkowo kolorowa, a to ze względu na temperatury - dosć ciepłe, słoneczne dni i chłodne noce. Idelane warunki do wybarwiania się drzew. Ale wpływ ogrodowiska chyba swoją drogą pozwala nam przeżywać jesień intensywniej tyle pięknych zdjęć... Pięknie u Ciebie, Judith, masz dużo słońca na tarasie, miskanty przy nim to świetny pomysł.
Alija 22:26, 01 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Judith napisał(a)
I przystojniak



No niezły model z niego, ta poza, ta mina, super! Jest przystojniak.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:31, 01 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Judith napisał(a)
Piękny dziś dzionek


Pogoda piękna i widoczki piękne, śliczna jesień.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
April 12:17, 03 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Tulipany cię pochłonęły To trzeba wiosną pamiętać cię odwiedzić, żeby efekt podziwiać
Ja jestem dzielna, twarda i nieugięta. Ani jednego tulipana
Za to też poszłam w meble i zamówiłam do jadalni. Jakoś głupio się kupuje meble w internecie. Wolałabym pomacać...
Miskanty u ciebie śliczne. Muszę pomyśleć gdzie by tak wcisnąć tą odmianę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 19:06, 04 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Martka napisał(a)
Tegoroczna jest ponoć wyjątkowo kolorowa, a to ze względu na temperatury - dosć ciepłe, słoneczne dni i chłodne noce. Idelane warunki do wybarwiania się drzew. Ale wpływ ogrodowiska chyba swoją drogą pozwala nam przeżywać jesień intensywniej tyle pięknych zdjęć... Pięknie u Ciebie, Judith, masz dużo słońca na tarasie, miskanty przy nim to świetny pomysł.

Ciekawa sprawa - temperatury wyższe niż zwykle, a dęby już straciły niemal wszystkie liście . Zazwyczaj śmieciły do połowy grudnia...

Alija napisał(a)

No niezły model z niego, ta poza, ta mina, super! Jest przystojniak.

To prawda . Słodziak jest .

April napisał(a)
Tulipany cię pochłonęły To trzeba wiosną pamiętać cię odwiedzić, żeby efekt podziwiać
Ja jestem dzielna, twarda i nieugięta. Ani jednego tulipana
Za to też poszłam w meble i zamówiłam do jadalni. Jakoś głupio się kupuje meble w internecie. Wolałabym pomacać...
Miskanty u ciebie śliczne. Muszę pomyśleć gdzie by tak wcisnąć tą odmianę.

Oby wszystkie zakwitły! W tym roku dopiero dowiedziałam sie od pani w sklepie ogrodniczym dlaczego czasem w PIERWSZYM roku po posadzeniu tulipany nie kwitną - powod to zbyt małe cebule. W tym roku pierwszy raz zakwitły niektóre tulipany posadzone dwa lata temu .
Miskanty silberspinne są świetne - nigdy nie zawodzą, żadne warunki atmosferyczne im niestraszne. Jedynie dzielenie to horror - kępa jest twarda jak kamień.
W temacie mebli - zgadzam sie, bez macania wybór skomplikowany. Ja akurat kupowałam biurko takie, jak ma mąż wiec macanie nie było konieczne .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:21, 04 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Wieczorem…


EDIT: A właściwie po południu
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 19:27, 04 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Nie tylko cebule tulipanów są kapryśne. Ja miałam tak z czosnkami. Dwa lata temu posadziłam je w lutym…. tamtej wiosny nie wypuściły liści , Tej wiosny miały liście ale nie do końca wykształciły kwiat. Liczę na nie na przyszły rok
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 19:35, 04 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Przy tak późnym sadzeniu pierwsza wiosna to wiadomo, ze nic nie wypuściły. Ale teraz powinny. No właśnie - a czosnki wcale nie są takie niekłopotliwe z tym kwitnieniem. Tez mam takie sadzone kilka lat temu i ładnie zakwitły właściwie tylko raz... Teraz kwiaty to straszliwe mizeroty.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies