Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

olciamanolcia 21:00, 06 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6903
Judith napisał(a)
Muszę poczytać.[/quote
Żałuje że zdjęcia nie zrobiłam. a i ona kwitnie na biało bo się dopytywałam o nie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 21:06, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
Judith, ambrowca szczepionego bardzo polecam
Edit: ale on też docelowo raczej nie będzie taki mały...

Myśle o odmianie Gum Ball
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 21:12, 06 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O tym samym myślimy. Ta kulka może urosnąć do kilku metrów, co nie dzieje się szybko, ale przyrosty roczne ma 15-20 cm.
Nowa12 21:32, 06 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Brzózkę Magical Globe mam. Bo widzę że się nad nią zastanawiasz. Taka fajna kulka jak chcesz coś kulistego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 21:47, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Nowa12 napisał(a)
Brzózkę Magical Globe mam. Bo widzę że się nad nią zastanawiasz. Taka fajna kulka jak chcesz coś kulistego.

To pomysł, który sie w kontekście tej rabaty wyklarował teraz . Na inna rabatę ja planuje od jakiegoś czasu . Pokażesz jak u Ciebie wyglada?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:48, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
O tym samym myślimy. Ta kulka może urosnąć do kilku metrów, co nie dzieje się szybko, ale przyrosty roczne ma 15-20 cm.

No to może w inne miejsce trafi .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 22:11, 06 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)

To pomysł, który sie w kontekście tej rabaty wyklarował teraz . Na inna rabatę ja planuje od jakiegoś czasu . Pokażesz jak u Ciebie wyglada?


Zrobię jej fotki i wstawię. Dam ci znać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 22:16, 06 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Hortensje dadzą radę na patelni, ale bardzo szybko słońce przypiecze im kwiatostany (szybko zbrązowieją). Trzeba będzie też dostarczać im sporo wody.
Poszłabym tropem Marty.
Niskie berberysy, Red Baron, rozchodniki olbrzymie. U mnie z tym tercetem świetnie współgrają róże okrywowe (białe i herbaciane). Wiem, że było zastrzeżenie o ich wykluczeniu. Ale może Cię skuszę.
Molinia variegata będzie za niska. Ona dosyć późno startuje i razem z kwiatostanem ma ok. 30 cm. Może lepiej wybrać molinię KF ? Przebarwia się jesienią na rdzawo i kolorystycznie byłoby OK..
Gaura (choć lubię ją bardzo) w tym miejscu budzi moje wątpliwości. Miejsce jest mocno "geometryczne", a ją trudno utrzymać w ryzach. Bardziej pasuje do nasadzeń swobodnych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 14:57, 07 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Hortensje dadzą radę na patelni, ale bardzo szybko słońce przypiecze im kwiatostany (szybko zbrązowieją). Trzeba będzie też dostarczać im sporo wody.
Poszłabym tropem Marty.
Niskie berberysy, Red Baron, rozchodniki olbrzymie. U mnie z tym tercetem świetnie współgrają róże okrywowe (białe i herbaciane). Wiem, że było zastrzeżenie o ich wykluczeniu. Ale może Cię skuszę.
Molinia variegata będzie za niska. Ona dosyć późno startuje i razem z kwiatostanem ma ok. 30 cm. Może lepiej wybrać molinię KF ? Przebarwia się jesienią na rdzawo i kolorystycznie byłoby OK..
Gaura (choć lubię ją bardzo) w tym miejscu budzi moje wątpliwości. Miejsce jest mocno "geometryczne", a ją trudno utrzymać w ryzach. Bardziej pasuje do nasadzeń swobodnych.

A jak wyglada temat kwitnienia róż okrywowych? Chciałabym coś co długi kwitnie i nie wymaga „skakania” przy sobie.
Szukam głównych bohaterów tej rabaty. Berberysy, trawy - jako ozdobniki.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 15:39, 07 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6903
Róże okrywowa mam na skarpie- wstawiłam zdjęcie . Te zdjęcie jest z początku czerwca- kwitnie do dziś i o dziwo nie rozłazi się na boki i nie puszcza długich gałązek.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies