Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 18:23, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
olciamanolcia napisał(a)
Jak tu cały dzień patelnia to kaktusy tu widzę a tsk poważnie moje hortensje: Bobo Diamant Rouge, Silver Dollar i Magical Mont Blanc są cały czas na słońcu do późnego popołudnia i znakomicie dają radę
Z zimujących zimozielonych mam laurowiśnie odmianę Novita , pieknie się prezentuje pojedynczo / ja mam w szpalerze jako żywopłot, Bardzo szybko rośnie można ciąć.
Może do tych berberysów turzyce Milk chocolate?

Laurowiśnia jako główna bohaterka nie widzi mi się, potrzebuje czegoś co kwitnie .
Za brązowymi trawkami nie przepadam (choć lewki u Mrokasi są obłędne ).

Odmiany hortensji zapisuję - tych nie mam .

Dziękuję za głos!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:02, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
Judith, piękna metamorfoza, już teraz, w tym stanie pięknie Mówiąc o rabacie mówisz o całym tym obszarze powarzywnikowym? Czyli też tam gdzie masz borówki i conica?
Bardzo długo kwitnie gaura. Jedyne, co "znam" z doświadczenia. Kwitnie jeszcze teraz. Może rabata trawiasto-bylinowa? Prosa, molinie, gaury, jeżówki, coś zwiewnego i na gęsto?

Trawiasta bylinowošć zaczyna mi jednak chodzić po głowie... A dla towarzystwa - brzozy magical globe na ten przykład...
Dumam.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 19:24, 06 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
Judith napisał(a)

Laurowiśnia jako główna bohaterka nie widzi mi się, potrzebuje czegoś co kwitnie .
Za brązowymi trawkami nie przepadam (choć lewki u Mrokasi są obłędne ).

Odmiany hortensji zapisuję - tych nie mam .

Dziękuję za głos!

Jeszcze z hortensji mogę Ci polecić Wim’s Red zakwita bardzo wcześnie , ma delikatne kwiatostany a jesienią przebarwia się na piękny głęboki róż
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:38, 06 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
Co masz posadzone dookoła tej rabaty po lewej?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 20:21, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
olciamanolcia napisał(a)
Co masz posadzone dookoła tej rabaty po lewej?

W głównym poście dopisałam - krzewy owocowe: borówki, porzeczka, agrest. Cały ten owocowy obszar wraz ze zwirkowymi otaczającymi go ścieżkami bedzie odgrodzony delikatnym niewidocznym drucikowym płotkiem.

olciamanolcia napisał(a)

Jeszcze z hortensji mogę Ci polecić Wim’s Red zakwita bardzo wcześnie , ma delikatne kwiatostany a jesienią przebarwia się na piękny głęboki róż

Wim’s Red mam na swojej liście. Już mam dla niego zaplanowane miejsce : ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 20:38, 06 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
Judith napisał(a)

W głównym poście dopisałam - krzewy owocowe: borówki, porzeczka, agrest. Cały ten owocowy obszar wraz ze zwirkowymi otaczającymi go ścieżkami bedzie odgrodzony delikatnym niewidocznym drucikowym płotkiem.


Wim’s Red mam na swojej liście. Już mam dla niego zaplanowane miejsce : ).


To skoro tę rabatę otaczają krzewy owocowe to może po srodku grusza ozdobna? Jak kupowałam ambrowce moja uwagę zwróciły właśnie te grusze. Przepieknie wybarwione były ale dla mnie troszkę za niskie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 20:42, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
olciamanolcia napisał(a)


To skoro tę rabatę otaczają krzewy owocowe to może po srodku grusza ozdobna? Jak kupowałam ambrowce moja uwagę zwróciły właśnie te grusze. Przepieknie wybarwione były ale dla mnie troszkę za niskie.

Brzmi nieźle, ale sprawdziłam - dorasta do 12 metrów. Odpada. Tu ewentualnie coś nisko szczepionego (1,2m najwyżej).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 20:47, 06 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
Właśnie te co widziałam były szczepione . Nie były wysokie. Zawsze mozesz formować. Albo śliwę pissardi? Ta grusza pieknie by u Ciebie wyglądała patrząc na zdjęcia Twojej barwnej jesieni. A i berberysy fajnie by się komponowały.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 20:49, 06 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Muszę poczytać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 20:51, 06 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, ambrowca szczepionego bardzo polecam
Edit: ale on też docelowo raczej nie będzie taki mały...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies