Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Juzia 17:39, 07 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
A perovskia?

Ja kupiłam 3 brzozy kuliste i teraz żałuję, bo okazały się za niskie
Ale ogólnie to fajne są.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatorek 21:17, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Judith, u mnie hortensje są na patelni, niektórym nic się nie przypieka . Trzeba tylko pamiętać, żeby podlać obficie przy dużych upałach (czasami nie pamiętałam, też przeżyły ). Także bukietowe możesz śmiało tam planować.

Drzewko na pniu ma być kuliste?
W sumie to każde szczepione, tylko niektóre będą potrzebować cięcia .
Ambrowiec będzie się cudownie przebarwiał.
A może jakiś klon typu rubrum albo strzępiastokory?
Albo crimson sentry (pulpet od Juzi ), tylko wyżej szczepiony?


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:30, 07 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Judith napisał(a)

A jak wyglada temat kwitnienia róż okrywowych? Chciałabym coś co długi kwitnie i nie wymaga „skakania” przy sobie.
Szukam głównych bohaterów tej rabaty. Berberysy, trawy - jako ozdobniki.


Okrywowe róże kwitną od czerwca do końca października. Pod koniec lipca mają krótką przerwę na nabranie oddechu przed drugim kwitnieniem. Ich obsługa to 2x 30 min (krótkie przycięcie po pierwszym kwitnieniu i potem cięcie na zakończenie lub rozpoczęcie sezonu)



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 06:01, 08 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
A może dąb czerwony szczepiony ( ja mam odmiane Green Dwarf ) albo klon polny szczepiony? A może akacja szczepiona? Tez piękne drzewko.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
KasiaBawaria 08:30, 08 lis 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez jestem za debem.Mam 4 i od wiosny do jesieni sa piekne.
____________________
Zapraszam na kawe
Judith 08:51, 08 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Dziewczyny - chcę tu coś kwitnącego, nie drzewo/a. Brzoza magical globe była przez chwile rozważana jako drzewko nisko szczepione i niewielkie. Ale raczej nie - z powodów jak wyżej.
Hania, kusisz... Łamię się, ale szukam wciąż innych pomysłów. Jakie krzewy długo i ładnie kwitną, oto jest pytanie... (poza różami i hortensjami ofkors). Albo byliny spore (inne niż rozchodniki)...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 09:01, 08 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A może świdośliwa ? No to też prawie drzewo ale z tego co widzę, ładne cały rok
No i też nie kwitnie cały rok.
Może Ewa Anda Ci pomoże?

A wracając jeszcze do róż to ja ma okrywowe The Fairy (najzwyklejsze zwyklaki) i w sumie nie zauwżyłam, żeby były jakieś wymagające. Przycięłam je wiosną (chociaż już wiem, że źle ale się w następnym sezonie poprawię) i wszystko z nimi ok, drugie kwitnienie miały późno ale im wybaczam, bo rosną u mnie pierwszy sezon a zima była jaka była Edit. W sezonie przycięłam tylko to co wyłaziło poza rabatę.
Bodziszki Rozanne kwitną cały sezon
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
olciamanolcia 09:06, 08 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7051
No to z bylin przetaczniki, ostróżki, naparstnice- są dość wysokie, tawuly Arendsa, a może trawy rozplenice hameln a w to krwawniki w odcieniach różu a po środku szczepiona pissardi?? Ja to widzę u Ciebie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:12, 08 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5190
Judith podczytuję, ale w doradzaniu to nie jestem najlepsza jeśli w pobliżu nie masz hortensji to wybrałabym je właśnie. Moje limelight i polar bear, którą mam na pniu rosną w pełnym słońcu i są ładne o każdej porze roku, ale jak piszesz szukasz czegoś innego, hmm
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Juzia 10:53, 08 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
To się powtórzę, bo perowskia z berberysami super wygląda!!!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies