Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

LIDKA 22:15, 18 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7491
Super porównania.
Judith kawał roboty zrobiliście i malo kto by tak umiał - jak to powiadasz- zorganizować przestrzeń.

A ja powiem: piękny ogród stworzyliscie.❤❤❤
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 19:51, 19 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Judith napisał(a)
Jeżówki się rozkręcają, każdego dnia więcej kwiatów
NN i Dixi Scarlet


Delicious Candy (moja ulubiona!) i Amazing Dream


No Twoje to piękne. Może u mnie mają zbyt ciężką ziemię, może im na wiosnę przemieszam z piaskiem … nie wiem..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kasya 21:28, 19 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42584
Ladniutkie te jezowki i duże kępki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magara 23:58, 19 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Porównania zacne pokazałaś, takie obrazki to zawsze zastrzyk optymizmu
Jeżówek zazdroszczę
U mnie tylko zwyklaki różowe rosną i cieszą, a z odmianowych jedynie "white swan" dają radę, nie wypadły, rosną w siłę, cała reszta albo zniknęła albo wygląda jak po wojnie, kilka jedynie się trzyma pojedynczych kępek i zupełnie nie potrafię powiedzieć o co im chodzi i od czego to zależy Nie chcę podliczać ile kasy na jeżówki różne wydałam w ciągu ostatnich trzech lat ale powiedziałam sobie w tym roku "stop"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
UrsaMaior 12:14, 20 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8362
Magara, jeśli Cię to pocieszy, to u mnie to samo. Wzięłam od Łucji siewki białe i różowe, a odmianowych więcej nie kupię. Miałam mnóstwo i WSZYSTKIE szlag trafił.
____________________
ogród pod lasem
Kokesz 12:31, 20 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Podobno trzeba je co jakiś czas dzielić. I nie mogą mieć za.mokro, drenaż to podstawa.
U mnie też część pożegnałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Judith 12:34, 20 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Z dużym zaskoczeniem czytam o problemach z jeżówkami... Nie miałam pojęcia, że mogą być tak kapryśne, albowiem u mnie rosną bezproblemowo - obficie i zdrowo, mimo że słońca jakoś przesadnie dużo nie mają... Ziemia piaszczysta, przy sadzeniu jedynie zasilana granulkami qpy...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:38, 20 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
Kokesz napisał(a)
Podobno trzeba je co jakiś czas dzielić. I nie mogą mieć za.mokro, drenaż to podstawa.
U mnie też część pożegnałam


Tak takie warunki muszą mieć jeżówki. Ja mam tylko odmianowe , niektóre ok.4-5 lat, te dzielone super a te co w tym samym miejscu kilka lat to są malutkie na 20-30 cm ale kwitną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kokesz 13:04, 20 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Ja teraz pod każdą jeżówkę daję sporo żwiru a i tak mi wypadły 3 kępy Delicious Candy
Teraz chciałam podzielić inną kępę i oddzieliłam od kępy matecznej dwie mniejsze. Obie padły, pomimo, że posadziłam je najpierw do donic w cieniu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Wiolka5_7 13:22, 20 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20722
Kokesz napisał(a)
Ja teraz pod każdą jeżówkę daję sporo żwiru a i tak mi wypadły 3 kępy Delicious Candy
Teraz chciałam podzielić inną kępę i oddzieliłam od kępy matecznej dwie mniejsze. Obie padły, pomimo, że posadziłam je najpierw do donic w cieniu


To dziwne

Jednak wiosna i jesień najlepsze na dzielenie.
Ja przesadziłam kilka dni temu kwitnące kępy jak było chłodniej z bryłą ziemi i rosną jakby nigdy nic
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies