Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 21:07, 17 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Dzisiaj bardzo pracowity dzień ogrodowy. Oczywiście zapomniałam zrobić zdjęcie „przed” zatem zdjęcia „po” nie ma sensu wrzucać . A działanie dotyczyło uprzątnięcia terenu, na którym mielismy starą piaskownicę, w której zalegał zwirek rożnego rodzaju, obrzeża chodnikowe, nieco kostki brukowej. Całość przykryta była ohydną zielonkawą plandeką. Żwirek częściowo załadowany w worki i umieszczony pod wiatką, reszta wysypana na drogę (tu zawsze mało żwiru, ziemia go pochłania ).
Do tego góra ziemi rozplantowana w miejscu po piaskownicy. Do zrobienia jeszcze rewitalizacja kompostowników, które mocno nadgryzł ząb czasu...
A z czysto grodowych tematów (tu ja działałam, w powyzszych działaniach przodował małżonek) - wypieliłam jedną rabatę (masakra - pojedyncze źdźbła trawy - nasiona zwiało na rabatę z dosiewek trawnikowych), przerzedziłam ice dance na rzeczonej rabacie, część przekazałam sąsiadce, przycięłam wąsy trawkowe przy WSZYSTKICH rabatach.
Po robocie był browiec w ogrodzie i podziwianie efektow pracy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 21:16, 17 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Tyle pracy i zero fot?!
Browarek się należy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basieksp 23:05, 17 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
No to trochę podziałaliście relaks po pracy wskazany
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 00:16, 18 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Judith napisał(a)


Oż Ty ….ależ one są piękne! Może i ja się doczekam za kilka lat na razie mam liściastą kulkę .

Jeżówki DC też są moimi faworytkami, lubię jeszcze green jewel.

Ogród z dnia na dzień piękniejszy!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 05:17, 18 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Śliczne masz te jezowki! Czas pomyśleć o zakupie nowych. Te fioletowe, Twoje ulubione, mi się podobaja

Super podzialaliscie w ogrodzie, też lubię tak się pomęczyć, a potem usiąść i popatrzeć na efekty Doskonaly relaks
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 08:39, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Wiolka5_7 napisał(a)
Tyle pracy i zero fot?!
Browarek się należy

Ni nie ma jak...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:42, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Basieksp napisał(a)
No to trochę podziałaliście relaks po pracy wskazany

Nooo . Dawno się tak nie spracowaliśmy, bo w ogrodzie ciężkie prace już za nami . Ale ta piaskownica wisiałą na d nami już od pewnego czasu - mąż chciał ją likwidować już kilka lat temu, a ja się uparłam (dlaczego? - nie wiem...), żeby ją zostawić. Aż przyszedł na nią czas .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:44, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Agatorek napisał(a)


Oż Ty ….ależ one są piękne! Może i ja się doczekam za kilka lat na razie mam liściastą kulkę .

Jeżówki DC też są moimi faworytkami, lubię jeszcze green jewel.

Ogród z dnia na dzień piękniejszy!

Moje występowały w postaci liściastych kulek kilka ostatnich lat. Lubię je w takiej postaci, no ale jednak obsypane kwieciem... cudo.

Dziękuję, Agnieszko .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:45, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Joann napisał(a)
Śliczne masz te jezowki! Czas pomyśleć o zakupie nowych. Te fioletowe, Twoje ulubione, mi się podobaja

Super podzialaliscie w ogrodzie, też lubię tak się pomęczyć, a potem usiąść i popatrzeć na efekty Doskonaly relaks

Polecam Deliciuos Candy - są nie tylko piękne, ale także szybko się rozrastają - tworzą spore kępy i bardzo obficie kwitną .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:46, 18 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Przeglądając stare zdjęcia znalazłam takie oto zdjęcie sprzed dokładnie dwóch lat (koniec czerwca 2020):


A to zrobiłam dzisiaj rano:


NIeźle hakonki poszalały
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies