Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

basia3012 22:09, 05 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Joann napisał(a)
Właśnie boję się tego koloru na dłużej i erecta byłaby dobrym rozwiązaniem, bo jest czerwona tylko jesienią. Waham się jedynie, bo ponoć z tych kolumnowych jest największym krzewem, a chcę utrzymać je nisko jak płotek.
Derenie Ivory Halo jeszcze tam rosną i już puściły listki


Asiu, ja zieloną erectę to mam u siebie. Faktycznie jest dużym, rozłożystym krzewem. Latem zielona a jesienią czerwonopomarańczowa. Piękna.
Rabaty u Ciebie bardzo ładne, eleganckie, proste w formie ale i z kolorkiem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
olciamanolcia 22:29, 05 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Joann napisał(a)
Tak, Jagoda. To przesadzone, wezmę zieloną. A przed berberysy dawać coś? Myślałam jeszcze o czarnej trawce na róg, przy tujce na pniu. W sobotę wezmę się za te rabatę, ziemi muszę dowieźć, bo za mało będzie.


Czarna trawka jest raczej jednoroczna . Może turzyce Milk chocolate?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 23:06, 05 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
basia3012 napisał(a)


Asiu, ja zieloną erectę to mam u siebie. Faktycznie jest dużym, rozłożystym krzewem. Latem zielona a jesienią czerwonopomarańczowa. Piękna.
Rabaty u Ciebie bardzo ładne, eleganckie, proste w formie ale i z kolorkiem.

Wiem, że jest to spory krzew właśnie. Ale w sumie i tak mój ogród zaklada regularne cięcie niektórych roślin, wiec mus doszłyby kolejne.
Proste rabaty są łatwiejsze do kompozycji, rozmaite rosliny na rabacie trzeba umieć zestawić, dla mnie za trudne to
Kolorki u mnie jak nie u mnie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:08, 05 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)


Czarna trawka jest raczej jednoroczna . Może turzyce Milk chocolate?

Ojć, nie trawka. Konwalnik Niger o tym myślałam. Jest zimozielony.
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 16:44, 06 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6885
Konwalniki ładne. Danusia Szefowa je ma. Będą pasować.

Sie rozkręciłaś Ogrodniczko. Już poszerzasz rabaty.

Podziwiam jak dużo zrobiłaś w 1 sezon i widze że dzialasz dalej.

Jak tam plany przestawienia kurnika?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 17:17, 06 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Widziałam właśnie, te konwalniki, extra są. Na obwódkę będą super
Dużo się działo u mnie w ubiegłym sezonie, ale i u Ciebie Lidko także. Zaczęłyśmy te ogrody, to trzeba skończyć, choć ponoć to dzieło końca nie ma
Kurnik już oficjalnie jest na liście prac do wykonania, M ogłosił, że jest to do zrobienia, także jupiii Tylko kiedy to nastąpi, nie wiem, bo wstrzymują nas inne prace.
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 19:09, 06 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6885
Powoli zrobicie co planujecie. I w domu i w ogrodzie. Wszystko kwestia czasu i kasy.

Ja sobie piele i sadze, mamy już koniec wszystkich cieżkich prac.
Co do domowych remontów to za 2 lata malowanie jakieś będzie.
Duzymi robotami już troche zmęczona bylam.

Teraz tlko ten trawnik mi sen z powiek jeszcze spędza. Chcialabym zeby juz przyzwoity był.

W czerwcu wróce do pracy to na wszystko czasu będzie mniej. W handlu robota do wieczora.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 00:37, 07 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tak, też jestem za Erectą, można ciąć. Przed berberysy możesz dać trawki. Ten konwalnik przynajmniej u mnie - bardzo wolno rośnie i czasem w zimie traci lekko na urodzie. Nie wiem, może jakieś żurawki? Czy nie chcesz w nie iść?
Martka 00:40, 07 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann napisał(a)



Joann, jeszcze chciałam powiedzieć, że świetny efekt zmian! Patrzę na to zdjęcie i widzę zadbany ogród i uporządkowaną przestrzeń. Brawo, pamiętam początki i wiele koncepcji
Joann 18:23, 07 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Powoli zrobicie co planujecie. I w domu i w ogrodzie. Wszystko kwestia czasu i kasy.

Ja sobie piele i sadze, mamy już koniec wszystkich cieżkich prac.
Co do domowych remontów to za 2 lata malowanie jakieś będzie.
Duzymi robotami już troche zmęczona bylam.

Teraz tlko ten trawnik mi sen z powiek jeszcze spędza. Chcialabym zeby juz przyzwoity był.

W czerwcu wróce do pracy to na wszystko czasu będzie mniej. W handlu robota do wieczora.




Lidko, trawnik będzie piękny, wymaga czasu tylko, bądź cierpliwa. Jak wrócisz do pracy, nie będziesz tak mierzyć go codziennie od rana do wieczora wzrokiem i zobaczysz jak zleci- urośnie migiem
Malowanie w domu to balagan wszędzie, nawet tam, gdzie aktualnie aowania nie ma. A jeszcze w następną niedzielę mam komunię syna. Jakoś muszę to przetrwać
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies