Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Agatorek 18:33, 31 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Niestety nie pomogę w kwestii trzeciej roślinki

Powiem Ci, że nie wiem, czy mi werbena przeżyła (zeszłoroczna miała już zielone listki, ale po przymrozkach już nie ma) i przy pieleniu zostawiałam kilka „chwastów” podobnych do werbeny i zobaczymy, czy trafiłam choć w jednym przypadku.

Także możesz zostawić w ramach eksperymentu tą trzecią. A może stworzyłaś jakiś nowy gatunek?

Dobrze ze jesteś
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 07:51, 02 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)
Ufff żyjesz

Żyję Olciu, mam tyle do nadrobienia!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 07:57, 02 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)
Długo Cię nie było

Myśli moje były dalekie od ogrodu, mocno przeżyłam to, co się dzieje i zaangażowałam się, jak mogłam, by pomóc choć trochę. Dom i jego otoczenie poszedł w odstawkę. Teraz nadrabiam W domu remont, na zewnątrz montaż paneli słonecznych, plot i donice na froncie na finiszu. Rabaty przed domem czekają
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:02, 02 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajnie, że wróciłaś

Fiu fiu jakie wysiewy
W środku to werbena a to po prawej to tak inaczej wygląda trochę

Dziękuję Wiolu:*
Wysiewów zrobiłam za dużo, ale to ze strachu, że będą nieudane. Liczyłam, że cokolwiek może wzejdzie, a teraz sama nie mogę się napatrzec Sporo tego. Czyli będę mieć busz?
Tych podejrzanych sadzonek mam trochę, usunę w takim razie. Zastanawialam się, czy możliwe jest, żeby z nasionek wyrosły też chwasty. A jednak to się zdarza.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:05, 02 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Kokesz napisał(a)
Wg mnie pierwsza to rudbekia

Też tak obstawiam, a teraz mam pewność Mam nadzieję, że będzie czerwona, bo czytałam, że zdarzają się żółte w opakowaniach. Zobaczymy
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:08, 02 kwi 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Magleska napisał(a)

Joann dobrze ,że jesteś
pierwsza od lewej-rudbekia w środku werbena i
faktycznie ta trzecia siewka -to nie wiadomo co to

Dziękuję Madziu
Nie mogę uwierzyć, że będę mieć werbenęHurra! Cieszę się jak dziecko Myślisz, że muszę przesadzić do większych doniczek?
Sadzonki podejrzane idą out
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 08:18, 02 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, hej wszystko ma swoje miejsce, czas, a spokój wewnętrzny zawsze daje dużo przestrzeni do działań. Gratuluję werbeny, wszelakich aktywności i mam nadzieję, że ogród i w tym sezonie dostarczy Ci dużo radości i wytchnienia. Pozdrawiam!
Johanka77 21:45, 02 kwi 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hej Kochana! Miło Cię widzieć!
Podziwiam Twoje wysiewy na podłodze.
Ja się nawet nie zabieram. Zresztą niestety nawet miejsca na takie chciejstwa nie mam.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
LIDKA 22:00, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6851
Fajnie ze jestes z powrotem.
Tyle się pozytywnych spraw u Ciebie dzieje.
Foty płotu poprosze, panele fajna sprawa choc nie mam, jeszcze....

U mnie śniegu nie ma ale zimno jest. A od paru dni marze zeby sie utyrac i pasć do łóżka i o niczym nie myśleć.




____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 00:56, 02 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Agatorek napisał(a)
Niestety nie pomogę w kwestii trzeciej roślinki

Powiem Ci, że nie wiem, czy mi werbena przeżyła (zeszłoroczna miała już zielone listki, ale po przymrozkach już nie ma) i przy pieleniu zostawiałam kilka „chwastów” podobnych do werbeny i zobaczymy, czy trafiłam choć w jednym przypadku.

Także możesz zostawić w ramach eksperymentu tą trzecią. A może stworzyłaś jakiś nowy gatunek?

Dobrze ze jesteś

Aguś, przepraszam, ze zwlekałam z odpowiedzią. Moja werbena częściowo posadzona, a częściowo nadal w rozsadnikach. Ta posadzona też nie ma zielonych listków, tylko takie jakby fioletowe. Chyba zmarzły. Nie wiem, czy będę mieć w takim razie werbenę. Za wcześnie wsadziłam do gruntu chyba.
A te podejrzane roślinki wyrzuciłam, nie chce eksperymentować. Jeszcze nie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies