Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 18:25, 07 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Martka napisał(a)
Tak, też jestem za Erectą, można ciąć. Przed berberysy możesz dać trawki. Ten konwalnik przynajmniej u mnie - bardzo wolno rośnie i czasem w zimie traci lekko na urodzie. Nie wiem, może jakieś żurawki? Czy nie chcesz w nie iść?

Erecta - postanowione Byłam dziś w ulubionej szkółce, berberysy będą mieć za dwa tygodnie.
Nie przeszkadza mi, że zima wygląda gorzej, zurawek póki co nie chce dawać w rzędzie. Jako plama bardziej mi pasują u siebie.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:28, 07 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Martka napisał(a)


Joann, jeszcze chciałam powiedzieć, że świetny efekt zmian! Patrzę na to zdjęcie i widzę zadbany ogród i uporządkowaną przestrzeń. Brawo, pamiętam początki i wiele koncepcji

Oj, były dylematy, dobrze, że trzmielinek już tam nie ma. Robiły balagan. A tak w ogóle to z trzech zostały mi dwie, bo jedną śnieg mi złamał i zdecydowałam, że przesadzam je stąd. Pójdą do donic przy drzwiach frontowych.

I.... kupiłam dziś buczka pendula I chyba posadzę go gdzieś koło tarasu, jeszcze mierzę wzorkiem miejsce

____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:32, 07 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
I dziś wreszcie wsadziłam rododendrony z B. Najpierw wykopalam dołki, potem wsypałam odpowiedniej ziemi.



____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 19:11, 07 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Rodkom wybrałaś zaciszne miejsce. Kup sobie nawóz i podlewaj i pryskaj. I one suszy nie lubią.

Ja używam magicznej siły substrala do rodków.
Moje zaczynają pokaz właśnie.

Ja nie lubie pendulowych drzewek ale buka moglabym mieć ze względu na kolor liści.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ajka 20:35, 07 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Fajne miejsce dla rododendronów, tylko czy tej ziemi nie za mało? Rodki muszą mieć naprawdę dobrze przygotowaną ziemię, ja chucham i dmucham na swoje, nawożę, podlewam, ale wciąż mam wrażenie, że czegoś im brakuje. Zresztą jeden mi wyleciał i to taki olbrzymi, ale to dlatego, że nie wiedziałam, że potrzebują dużo wody i go ususzyłam wyjeżdżając na wakacje Pilnuj tego. Ja jeszcze zastowałam mikoryzę, możesz o tym poczytać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Dorii 13:19, 08 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kamyki dla rodkow to nie dobry pomysł. One potrzebują kwaśnej ziemi a kamyki raczej zasadowe i będą odkwasza. Chyba że to granit.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Martka 08:50, 15 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, myślę, że rodki ucieszyłyby się nie tylko z odpowiedniej ziemi, ale także z odpowiednich dołków. Chodzi o to, by bryła korzeniowa rozrastając się nadal miała dobrą glebę. Wszędzie dziewczyny o tym piszą, czy to rododendrony, czy hortensje, dołek powinien być ze trzy razy większy po obwodzie niż donica. Chyba bym powiększyła obwód dołków, jeśli je chcesz w dobrej kondycji. Może mam obsesję na punkcie wielkości dołków, ale przekonałam się, że warto. Podlewanie tak, również w zimie. Miejsce zaciszne, cień jest, będzie pięknie.
Joann 07:39, 24 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Dziewczyny, dołki są głębokości dwóch donic. Wsypałam tam kwasnego torfu. Już nie chce mi się wykopywać jeszcze raz, aby zwiększyć obwód, taki leniwiec że mnie trochęJeszcze tam muszę wcisnąć cisy, a te z kolei potrzebują torfu odkwaszonego. Nie chcę, żeby się wymieszała ziemia.
Rodki planuje nowozic dopiero w przyszłym sezonie, aby trzymać się zasady, że w pierwszym roku się nie nawozi, bo mają nawoZ jeszcE ze szkółki.

Ogólnie kopię i kopię teraz. Znów mam zaległości na forum. Chyba już taka norma u mnie

Rabata przy płocie




Rabata wzdłuż siatki od sąsiada. Aż mnie plecy bolą do tej pory, ziemia ubitą z piachem i gliną, do tego resztki budowlane po ułożeniu kostki.
Jeszcze mi "trochę" zostało




Kupiłam jeszcze klika zawciagów na rabatę klonowa
I.......przesadzam Nigry. Jedna już wykopalam
Niepewność mnie już męczyła: tu one, czy nie tu. Koniec. Czas na zmiany
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 07:40, 24 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Rodkom wybrałaś zaciszne miejsce. Kup sobie nawóz i podlewaj i pryskaj. I one suszy nie lubią.

Ja używam magicznej siły substrala do rodków.
Moje zaczynają pokaz właśnie.

Ja nie lubie pendulowych drzewek ale buka moglabym mieć ze względu na kolor liści.


Lidko, a nie za wcześnie na nawoz?
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 07:43, 24 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
ajka napisał(a)
Fajne miejsce dla rododendronów, tylko czy tej ziemi nie za mało? Rodki muszą mieć naprawdę dobrze przygotowaną ziemię, ja chucham i dmucham na swoje, nawożę, podlewam, ale wciąż mam wrażenie, że czegoś im brakuje. Zresztą jeden mi wyleciał i to taki olbrzymi, ale to dlatego, że nie wiedziałam, że potrzebują dużo wody i go ususzyłam wyjeżdżając na wakacje Pilnuj tego. Ja jeszcze zastowałam mikoryzę, możesz o tym poczytać.

Dzięki, poczytam na pewno. Ale już mi się nie chce poszerzać dołków. Jak wypadną, nie będę płakać Ale podlewać będę, tylko wąż daleko, eh. Będę musiała go przeciągać do przodu za każdym razem
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies