Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 11:57, 25 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Marcin89 napisał(a)
U mnie z kolei różnie bywało. Miałem na pewno ze 2 razy w doniczce litrowej na balkonie i kwitł ładnie Ale podczas upałów zaczęły liście schnąć i robił się coraz bardziej brzydki od dołu. Wtedy wyrzucałem.

Z kolei w gruncie posiany przy płotkach metalowych rósł średnio. Coś tam zakwitło, ale nie było efektu.

Domyślam się teraz, że chodziło o wodę i palące słońce, w jednym i drugim przypadku.

Ja bym spróbował, nasiona są tanie

Dokładnie, są tanie i można ryzykować. Wniosek jeden, że nie lubią palącego słońca. To dobra wskazówka, czyli są jednak delikatne. Jeszcze nie wiem, gdzie je wysieje. Ciągle mam wieżę metalową, która czeka na malowanie na czarno i miejsce w ogrodzie. Myślałam, żeby groszek wysiac pod tą wieża.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 11:58, 25 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Joann napisał(a)

Mnie ten zapach kusi. Może spróbuj jeszcze wysiac, ale w innym miejscu. Warto powalczyć, bo nasiona są tanie.


Pamietasz jak Ci pisałam abys wysiała go pod płotem jako tymczasowa przesłonę? Tam gdzie masz takie wąskie miejsce i chyba podjazd czy coś....
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 12:02, 25 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Wiem, pamiętam. Ale tam nie chce nic delikatnego. Wiesz co tam posadzilam? Zaraz mnie zlinczujecie...graby. Mam tam cztery sztuki i jeszcze jednego dosadze, tego, co rośnie w donicy przy tarasie.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 12:09, 25 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Joann napisał(a)
Wiem, pamiętam. Ale tam nie chce nic delikatnego. Wiesz co tam posadzilam? Zaraz mnie zlinczujecie...graby. Mam tam cztery sztuki i jeszcze jednego dosadze, tego, co rośnie w donicy przy tarasie.


a tem bardzo wąsko ?
haha Twój ogród Twoje graby Twoja kostka
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 12:15, 25 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Jak rozwala kostkę to najwyżej zerwiemy i zrobimy węższa ścieżkę w przyszłości. Tam jest gdzieś z 0.5 metra (!).
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 14:58, 25 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Zakupy w B... Ciemierniki po 11.99 Tak się kończą zwykle zakupy spozywcze

____________________
Joanna Ogród długi
Judith 15:09, 25 sty 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
O! Ładne sadzonki i takaż cena!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 15:10, 25 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Noo, i jak nie kupić?
____________________
Joanna Ogród długi
Rojodziejowa 15:13, 25 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
O ciekawe, czy w naszych okolicach będzie drugi rzut ciemierników

Pogoda taka, że spokojnie można je wsadzać i to bez szczególnego hartowania. Jak były mrozy to wzięłam moje do domu i nieładne się zrobiły. Odżyły teraz na zewnątrz. Czekam na sobotę i chyba muszę z kurami wstać, żeby wszystko zaplanowane wykonać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 15:15, 25 sty 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Śliczne sadzonki i fajna cena
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies