Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 11:40, 27 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo ładne sadzonki. Miejscówkę im wybrałaś akuratną. Będą codziennie cieszyć oczy.

Dziękuję Haniu niektóre rosliny od razu znajdują swoje miejsce, tak bez namysłu wiadomo, gdzie mają rosnąć. Inne wędrują po ogrodzie długo zanim właścicielki pozwolą im w pełni się rozrosnac
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 13:11, 27 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Ładne ciemierniki.Ja posadziam zeszłego roku 12 z biedrony, żyje 4 . Myślę zę za długo je męczyłam w donmiczkach i na tacy z wodą przed posadzeniem. Jak zrobie zmiany na dereniowej to dokupie i dosadzę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 14:01, 27 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Ja nie mogę dostać coś tych ciemierników w B. Najpierw była tylko jedna sztuka. Potem nie mogłem pojechać, a ponoć były z kwiatami. Jak pojechałem to już pusto było

Twoje piękne tfu tfu
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Makao 06:03, 28 sty 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Też kupiłam wczoraj ciemierniki. Przypadkiem bo przechodziliśmy obok biedronki. Dwie sadzonki bo reszta była mocno przesuszona.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Joann 10:00, 28 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
LIDKA napisał(a)
Ładne ciemierniki.Ja posadziam zeszłego roku 12 z biedrony, żyje 4 . Myślę zę za długo je męczyłam w donmiczkach i na tacy z wodą przed posadzeniem. Jak zrobie zmiany na dereniowej to dokupie i dosadzę.

Posadz w widocznym miejscu, będą zwiastunem wiosny mi padły dwa posadzone na patelni. Też można uśmiercić, jak wybierze się źle miejsce.
Ja dziś robiłam obchód, wychodzą tulipany, czosnki, odętka (moc siewek!), rozchodniki. Idzie wiosna
Wczoraj obcięłam cześć miskantow, derenie, berberysy. Jak miło wrócić do prac ogrodowych
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:01, 28 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Marcin89 napisał(a)
Ja nie mogę dostać coś tych ciemierników w B. Najpierw była tylko jedna sztuka. Potem nie mogłem pojechać, a ponoć były z kwiatami. Jak pojechałem to już pusto było

Twoje piękne tfu tfu

No, udało się kupić ładne sadzonki. Poluj Marcinie, ja w zeszłym roku jeździłam po sklepach i szukałam, i nic. W tym roku miałam szczescie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:03, 28 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Makao napisał(a)
Też kupiłam wczoraj ciemierniki. Przypadkiem bo przechodziliśmy obok biedronki. Dwie sadzonki bo reszta była mocno przesuszona.

Super! Może jeszcze trafisz Aniu przy okazji zakupow ja ciemierników już nie planuje. Wczoraj zamówiłam dalie Jan van Schaffelaar i jezowki Magnus. Ogarnął mnie jakiś szał zakupów, muszę się opanować, bo to niebezpieczne
____________________
Joanna Ogród długi
Marcin89 10:07, 28 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Czym różni się Magnus od zwykłej, bezodmianowej jeżówki?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Joann 10:15, 28 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Ojej, nie wiem, będę mieć ja pierwszy raz. Jest ciut niższa od tej zwykłej i wydaje mi się, że różni się wyglądem kwiatów. Magnus ma bardziej koszyczkowate . W zeszłym roku kupiłam trzy zwykle, teraz zamówiłam te i będę mieć porównanie.
____________________
Joanna Ogród długi
Marcin89 10:32, 28 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Ja swoje pierwsze jeżówki kupiłem z 5 lat temu jako jeżówkę purpurową. Jedna była trochę inna od reszty. Więc nawet nie wiem co mi wysłali.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies