Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Rojodziejowa 10:39, 28 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Joann napisał(a)

Super! Może jeszcze trafisz Aniu przy okazji zakupow ja ciemierników już nie planuje. Wczoraj zamówiłam dalie Jan van Schaffelaar i jezowki Magnus. Ogarnął mnie jakiś szał zakupów, muszę się opanować, bo to niebezpieczne

Jedną dalię zamówiłaś? A tej odmiany do tej pory nie spotkałam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 11:00, 28 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Marcin89 napisał(a)
Czym różni się Magnus od zwykłej, bezodmianowej jeżówki?

Magnus ma Wiann u siebie. Ładnie jej się rozmnaża Spodobał mi się jej kolor, wsadziłam 4 sztuki jesienią, ale chyba nie wszystkie się przyjęły.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 12:45, 28 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2929
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Magnus ma Wiann u siebie. Ładnie jej się rozmnaża Spodobał mi się jej kolor, wsadziłam 4 sztuki jesienią, ale chyba nie wszystkie się przyjęły.
Wydaje mi się, że jeżówkę ciężko uśmiercić. Pewnie korzeń jest ok i wypuści zdrowe pędy
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 13:40, 28 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
Marcin89 napisał(a)
Wydaje mi się, że jeżówkę ciężko uśmiercić. Pewnie korzeń jest ok i wypuści zdrowe pędy


Nie tak ciężko. Co prawda te "zwykłe" ciężej, ale wcale nie tak ciężko, bo wypadają nawet po kilku latach. Zbyt duża wilgotność na wiosnę podobno temu sprzyja. Jeśli się nie pozbędziemy torfu, w którym są często sprzedawane to on może działać jak gąbeczka i tego też nie lubią.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 14:34, 28 sty 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20975
Rojodziejowa napisał(a)


Nie tak ciężko. Co prawda te "zwykłe" ciężej, ale wcale nie tak ciężko wypadają nawet po kilku latach. Zbyt duża wilgotność na wiosnę podobno temu sprzyja. Jeśli się nie pozbędziemy torfu, w którym są często sprzedawane to on może działać jak gąbeczka i tego też nie lubią.



Zgadzam się, że jeżówki nie lubią mieć mokro zimą. Do tego te odmianowe trzeba dzielić co ok.3 lata bo marnieją
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Makao 16:06, 28 sty 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Joann napisał(a)

Super! Może jeszcze trafisz Aniu przy okazji zakupow ja ciemierników już nie planuje. Wczoraj zamówiłam dalie Jan van Schaffelaar i jezowki Magnus. Ogarnął mnie jakiś szał zakupów, muszę się opanować, bo to niebezpieczne

Wkrótce o mnie ogarnie ten szał. Na szczęście to czego potrzebuję nie jest jeszcze dostępne tam gdzie tego szukam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
olciamanolcia 16:57, 28 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
odnośnie jeżówek- ja do nich szcześcia nie mam- nie chca u mnie rosnąć i basta.
Mam kilka sztuk ale czy w tym roku wyjdą to nie wiem-wiem ,że jak nic z nich nie bedzie to juz ich na pewno ponownie nie kupię.
Miałam Candy-wypadła, Fatal Atraction-ni ma i jeszcze inna różową - i tez nie ma. Za to stipy mam pełno na całej rabacie pod grabami
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 17:42, 28 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 8213
Joann napisał(a)

Posadz w widocznym miejscu, będą zwiastunem wiosny mi padły dwa posadzone na patelni. Też można uśmiercić, jak wybierze się źle miejsce.
Ja dziś robiłam obchód, wychodzą tulipany, czosnki, odętka (moc siewek!), rozchodniki. Idzie wiosna
Wczoraj obcięłam cześć miskantow, derenie, berberysy. Jak miło wrócić do prac ogrodowych


Mialaś korę tam gdzie ta odętka? U mnie do tej pory nie było siewek roślin. Teraz czekam bo orlaji, jeżówkom i marunie pomagałam. Zobaczymy czy coś w tym roku urośnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 18:05, 28 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
olciamanolcia napisał(a)
odnośnie jeżówek- ja do nich szcześcia nie mam- nie chca u mnie rosnąć i basta.
Mam kilka sztuk ale czy w tym roku wyjdą to nie wiem-wiem ,że jak nic z nich nie bedzie to juz ich na pewno ponownie nie kupię.
Miałam Candy-wypadła, Fatal Atraction-ni ma i jeszcze inna różową - i tez nie ma. Za to stipy mam pełno na całej rabacie pod grabami


Haha, ja kupiłam nasionka by wysiać za ok. pół miesiąca. Zaraz za rabatą brzozową będzie stipowisko
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Joann 20:18, 28 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2205
Marcin89 napisał(a)
Ja swoje pierwsze jeżówki kupiłem z 5 lat temu jako jeżówkę purpurową. Jedna była trochę inna od reszty. Więc nawet nie wiem co mi wysłali.

Jak zakwitną, będziemy porównywać i może się wyjasni
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies