Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Judith 12:37, 25 mar 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dziękuję
Ten rok jest pierwszy, w którym nie planuję żadnych grubszych prac, a skupiam sie tylko na rabatach .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Johanka77 19:52, 25 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)
s




Tu zdjęcie z tarasu.


Cześć Joanna!
Witam się i ja u CIebie!

Nie wiem czemu nie lubisz swojej działki!
Ona ma MEGA POTENCJAŁ!

Ja odsyłam cię. do ogrodu Poli, która ma rózwnież niewielką i dość wąską działkę.
Polecam lekturę obrazkową od samego początku.
Ja tu taki klimat widzę
A przynajmniej takie właśnie proste kąty.

Tu się zgadzam z przedmówczyniami

A gdzie Ty tę grabową chcesz zrobić?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Joann 23:43, 25 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Witaj Asiu, ano nie lubię. Trudno mi rozplanować, co i gdzie ma być, żeby było ładnie. Teraz jeszcze odkąd przeczytałam gdzieś, że Ewa kupiła trampolinę dla dzieciaków, to i we mnie jakby instynkt się obudził i myślę, że i trampolinę może gdzieś wcisnę. Za mała przestrzeń, a za dużo chciejstw. Dlatego temat drugiej części pozostaje w zawieszeniu.
Asiu, wątek Polinki znam, przeczytałam od deski do deski niemalże - mnóstwo cennych rad tam znalazłam, zwłaszcza w sprawie sporządzania gnojowek Widziałam, że i u Ciebie doradzala w sprawie grabowej.
Myślałam, żeby u mnie zrobić ją po lewej stronie: tam przy tujach na zakręcie i bliżej tarasu drugą i zamknąć je w skarpecie z cisów jak u Poli.
Druga to miałaby być wzdłuż domu przy płocie, ale ta dopiero po ułożeniu kostki.
____________________
Joanna Ogród długi
Johanka77 13:11, 26 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)



Także kąty proste - postanowione!


Asia ja bym zrobiła u Ciebie grabową na tej ścianie po lewej. Idealne miejsce na graby i rozplenice, a i płot pełny.
Jak już tak o niej marzysz, to tu petarda!

Jeszcze bym hortensje albo róże między te trawy dała i to już by była prześliczna grabowa

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kasiab 13:41, 26 mar 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
A ja napiszę o tym o czym nikt nie pisze... Czy masz świadomość jak wielkimi drzewami są graby? Masz wąską działkę blisko sąsiadów(?) i posadzisz ogromne drzewa... Nawet kolumnowe rosną wysokie... Jeśli będziesz je cięła to popatrz byś miała dostęp by móc to bezpiecznie dla siebie i sąsiadów robić

Jak będę w mieście to zrobie dla Ciebie zdjęcia jak wyglądają po 10 latach te drzewa o ile chcesz
____________________
Kasia - tu na razie jest...
April 06:35, 30 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Hejka, wstawiłam dla ciebie zdjęcia poglądowe ścieżki i całej reszty Sorry że nie wczoraj ale już nie dałam rady
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 06:41, 30 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasiab napisał(a)
A ja napiszę o tym o czym nikt nie pisze... Czy masz świadomość jak wielkimi drzewami są graby? Masz wąską działkę blisko sąsiadów(?) i posadzisz ogromne drzewa... Nawet kolumnowe rosną wysokie... Jeśli będziesz je cięła to popatrz byś miała dostęp by móc to bezpiecznie dla siebie i sąsiadów robić

Jak będę w mieście to zrobie dla Ciebie zdjęcia jak wyglądają po 10 latach te drzewa o ile chcesz


Kasia, zależy jakie graby.
Ja zupełnie nie obawiam się grabów kolumnowych, które będzie Asia formować.

Zobacz Poli ma graby blisko ogrodzenia.
Formowane w niczym nie przeszkadzają.

Nie strasz dziewczyny

Oczywiście Asia rozumiem, że na samym płocie ich nie posadzisz
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nyna76 09:37, 30 mar 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Hej, wpisuję się i będę kibicować.

Powoli, a projekt sam się w głowie narodzi.
Powodzenia.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Joann 09:56, 30 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Johanka77 napisał(a)


Asia ja bym zrobiła u Ciebie grabową na tej ścianie po lewej. Idealne miejsce na graby i rozplenice, a i płot pełny.
Jak już tak o niej marzysz, to tu petarda!

Jeszcze bym hortensje albo róże między te trawy dała i to już by była prześliczna grabowa



Asiu, myślałam, żeby w tym miejscu wsadzić coś w szpalerze, bardziej o umbrach niż grabach, bo graby mają wąski pokrój, a umbry swoją koroną zasłoniłyby podwórko sąsiada. Ale może właśnie graby tu... Róże na pewno pomiędzy nimi nie, ale trawy jak najbardziej
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:06, 30 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
kasiab napisał(a)
A ja napiszę o tym o czym nikt nie pisze... Czy masz świadomość jak wielkimi drzewami są graby? Masz wąską działkę blisko sąsiadów(?) i posadzisz ogromne drzewa... Nawet kolumnowe rosną wysokie... Jeśli będziesz je cięła to popatrz byś miała dostęp by móc to bezpiecznie dla siebie i sąsiadów robić

Jak będę w mieście to zrobie dla Ciebie zdjęcia jak wyglądają po 10 latach te drzewa o ile chcesz


Kasiu, wiem, że mogą dorastać do 15m chyba, ale planuję im na to nie pozwolić No tyle osób ma te graby, pięknie to wygląda. Najwyżej kiedyś wyrwę z korzeniami:0 Kasiu, ale zdjęcie zrób, u mnie wszystko na razie w fazie projektu.

I mam pytanko. Bo jestem w fazie wykopków. Przekopałam ziemię z obornikiem krowim i chyba on nie jest przekompostowany. Ponoć długo leżał, nie wiem, nie znam się zupełnie. Jak długo ma leżeć ta ziemia, żebym mogła coś wsadzić? Dziś będę przekopywać z mączką bazaltową i muszę dodać więcej kory.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies