Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród

Agatorek 23:37, 18 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Widać, że wiosna w końcu się rozpędza
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 20:19, 19 kwi 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Moje miscanty też spia,tak samo rozplenice. Mam 3 kępki trzcinnika brachytrycha i one zielone.

A papmasowe 2 szt chyba zamordowałam za niskim cięciem na wiosne.

Aniu co tam teraz działasz?

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anna_I 21:07, 19 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Ja na pampasowe się nie porywam, bo nie wierzę sobie, że mi przetrwają w ogóle.

Lidziu dziś zajęłam się sianiem warzyw i przygotowaniem ziemi pod kolejne nasadzenia. Poza tym wymierzałam z mężem teren pod altankę i kończyłam malowanie palet - robię je jako meble na taras, bo obecne ceny technoratanu mnie zszokowały
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 14:00, 20 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Od rana pada deszczyk, więc żeby nie marnować czasu, wybrałam się na zakupy do szkółki

____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 14:36, 20 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Odebrałam też dziś zamówione miskanty. Nic tylko sadzić

____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Agatorek 20:46, 20 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ładne zakupki

Ja kiedyś posadziłam pampasowe trawy, chyba ze trzy sztuki, żadna nie przeżyła zimy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 00:29, 22 kwi 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Tawuły są super, polecam, dają dużo koloru teraz w moim ogrodzie. Zamierzam teraz przesadzić tawuły spod róż i posadzić je na krawędzi nowej rabaty, będą tam bardziej widoczne. Uwielbiam je za to szybko ruszają i przebarawiają się na róne kolory. Pod róże posadzę coś zimozielonego.

Pampasową posadziłam w zeszłym roku, ale nie kwitła. Zobaczymy w tym roku, puszcza pojedyncze listki więc chyba przeżyła.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anna_I 04:02, 22 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Agatorek napisał(a)
Ładne zakupki

Ja kiedyś posadziłam pampasowe trawy, chyba ze trzy sztuki, żadna nie przeżyła zimy .


Może nie za dużo roślin kupionych, a jednak cieszą

A planujesz jeszcze kiedyś spróbować z pampasowymi?
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 04:10, 22 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
ajka napisał(a)
Tawuły są super, polecam, dają dużo koloru teraz w moim ogrodzie. Zamierzam teraz przesadzić tawuły spod róż i posadzić je na krawędzi nowej rabaty, będą tam bardziej widoczne. Uwielbiam je za to szybko ruszają i przebarawiają się na róne kolory. Pod róże posadzę coś zimozielonego.

Pampasową posadziłam w zeszłym roku, ale nie kwitła. Zobaczymy w tym roku, puszcza pojedyncze listki więc chyba przeżyła.



Też bardzo lubię tawuły i za kolor i za ich nie zbyt wygórowane wymagania. Mam na razie Grefsheim oraz Golden Princess. Te ostatnie będę przesadzać, trafią przed Pissardi.

Trzymam kciuki,aby pampasowa w tym roku zakwitła.Już to, że przetrwała zimę to duże osiągnięcie
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Anna_I 04:27, 22 kwi 2022


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Dziś biorę się za sadzenie miskantów Memory,które mają zasłaniać butlę gazową.
Ale co posadzić przed miskantami? Nie chciałabym hortensji, gdyż obok,po prawej stronie, jest 20m rabaty z ich udziałem, po lewej są Pissardi i potem znów będzie długi rząd hortensji.

Myślałam,aby posadzić przed Memory,szczepioną trzmielinę Gaiety 3 szt.(w tym miejscu będzie półcień) A w "nóżki" coś dla ożywienia rabaty ....ale nie wiem jeszcze co

Czy taki pomysł ma sens?

Wrzucę potem plan, żeby to zobrazować.
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies