Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 08:38, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)


I juz mam kolejne pytanie

Moje carexy tak wygladaly po zimie i je ciachnelam...myslisz ze przezyja czy juz sa kaput?

Sabinko, moje carexy wszystkie tak wyglądały i też ścięłam im całe te zbrązowiałe końce - został taki krótki jeżyk. Cięcie było dopiero pod koniec kwietnia. Teraz już ładnie odbiły, nawet kwitły ale nie mam "przy sobie" fotki.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:40, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
popcarol napisał(a)
Agnieszko, cofnelam sie troche, poczytalam, ogrod masz piekny!!!
u mnie tatarak variegata odszedl po zimie, mimo okrycia... nie polecam...

pozdrawiam!!

Dzięki Ci bardzo za info Jak ma mieć kolejną primadonnę do okrywania, to chyba zrezygnuję...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
agniecha973 08:41, 23 maj 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aga, jak u ciebie jest wymuskane! Kompleksów się nabawiam zawsze i uciekam, żeby zaszyć się w mojej dziczy. U mnie nie ma szans na taki porządek, no za Chiny się nie uda Jaki pan taki kram
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Wieloszka 08:43, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
asc napisał(a)
Zrobiłam cofaj do 435..... estetycznie i porządnie wszytko.... zamiast cisa Nidiformis jest super...
A klon . twój ulubiony.. i mój też
Lubię twego jako kulkę i swojego jako obelisk

Aniu, chyba będę tez musiała kupić takiego obeliska jak Twój. W kole żwirowym zeszłej jesieni posadziłam kolumnowego buka czerwonolistnego, zrzucił wtedy wszystkie liście jak Twój grujecznik od Danusi. Wiosną wypuścił dużo pączków, ale rozwinęło się zaledwie parę listków i wygląda żałośnie Chyba będę musiała go wymienić - jednak klony są mniej problemowe...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:44, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)


Hm... Wczoraj to ja byłam w stolycy....
Buziam

No wiem... Doczytałam. Dzisiaj zostawię u rodziców
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:45, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Gabisia napisał(a)
Wieloniu - jak jutro nie wrzucisz nam jakiś zdjęć, to normalnie dostaniesz lanie!!!

Gabisiu, nawet zrobiłam wczoraj dokumentację foto moich prac - cięłam thuje Danica pod brzozami. I... nie wzięłam ze sobą tych zdjęć, więc musisz kochana poczekać do wieczora
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:52, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)


Czy te Carexy lepiej zimuja niz c.Eve.?

W jakich odstepach sadzilas Wieloszko te zuraweczki?

I jedne i drugie carexy przezimowały tak samo - może Ice Dance ciut lepiej, bo wielki był i w największe mrozy przykryłam go gałązkami świerkowymi. Ale i tak wiosną trzeba było ciachnąć wszystkie te uschnięte końce - po strzyżeniu oba wyglądały tak samo
Tych nasadzeń na drugim zdjęciu już nie ma Tzn. są, ale w innych miejscach Żuraweczki sadziłam co 25cm i to za dużo jeśli mają szybko stworzyć gęstwinę. Teraz są przesadzone (po zimie zostało 6szt.), rosną gęsto co 10-15cm i w lepszej ziemi, więc dużo lepiej wyglądają. Obfocę je dziś wieczorem
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
GabiK 08:56, 23 maj 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Aga, pozwól, że się wtrącę w sprawie trzmielin.
Sabinko, moje posadzone w zeszłym roku w skrzyni trzmieliny pięknie przezimowały, i mocno przyrosły na wiosnę. Rosną w prawie całkowitym cieniu. Trzmieliny są bardzo tolerancyjne co do nasłonecznienia. Potwierdzam, że nie sprawiają żadnych problemów.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Wieloszka 08:57, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
agniecha973 napisał(a)
Aga, jak u ciebie jest wymuskane! Kompleksów się nabawiam zawsze i uciekam, żeby zaszyć się w mojej dziczy. U mnie nie ma szans na taki porządek, no za Chiny się nie uda Jaki pan taki kram

Aga, przez kolano zaraz Cię przełożę!!! Przecież kochasz swoją "dzicz" a ja moje kąty proste i nasadzenia pod linijkę - każdy ma tak jak lubi, jak mu się podoba Twój ogród do Ciebie bardzo pasuje - a najbardziej do Twojej fryzury - takie niesforne, urocze loczki
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:59, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
GabiK napisał(a)
Aga, pozwól, że się wtrącę w sprawie trzmielin.
Sabinko, moje posadzone w zeszłym roku w skrzyni trzmieliny pięknie przezimowały, i mocno przyrosły na wiosnę. Rosną w prawie całkowitym cieniu. Trzmieliny są bardzo tolerancyjne co do nasłonecznienia. Potwierdzam, że nie sprawiają żadnych problemów.

No proszę - nawet nie wiedziałam, że w cieniu trzmieliny też dają radę... A to wszystko przez to, że... nie mam cienia
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies