Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

agniecha973 09:00, 23 maj 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Joaska 09:05, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Wieloszka napisał(a)

Tosiu, bardzo się cieszę, że nie popełniasz moich błędów Obserwuję z zapartym tchem Twoje ogrodowe początki, tylko czasu na wpisy brakuje, ale się poprawię Zaczęłaś najlepiej jak mogłaś
Te kule na pniu, to szczepione świerki "nidiformis". Szybko przyrastają, są bezproblemowe, ciacham raz w roku sekatorem. Za radą Domi (Ogród Dominiki) pryskam na przędziorki, bo ponoć smaczne są te świerki dla nich A Domi jest z Twoich okolic, i ma takie same świerki, więc są gdzieś do kupienia.


Aga jakimś cudem Twój wątek mi sie zagubił,
dobrze że znowu Cie znalazłam, i o proszę od razu informacje przydatne coś ładnego zamiast cisa na pniu. musze u nas poszykać tych świerków.
Pozdrawiam, a oagród ... jak zwykle zachwyca.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sabinka 09:14, 23 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Wieloszka napisał(a)

I jedne i drugie carexy przezimowały tak samo - może Ice Dance ciut lepiej, bo wielki był i w największe mrozy przykryłam go gałązkami świerkowymi. Ale i tak wiosną trzeba było ciachnąć wszystkie te uschnięte końce - po strzyżeniu oba wyglądały tak samo
Tych nasadzeń na drugim zdjęciu już nie ma Tzn. są, ale w innych miejscach Żuraweczki sadziłam co 25cm i to za dużo jeśli mają szybko stworzyć gęstwinę. Teraz są przesadzone (po zimie zostało 6szt.), rosną gęsto co 10-15cm i w lepszej ziemi, więc dużo lepiej wyglądają. Obfocę je dziś wieczorem


No ja te moje to tak ciachnelam ze boje sie ze kiedykolwiek odbija...przy samych czubach..hehehe no ale mam nadzieje!
____________________
Ogród u Mayi
Wieloszka 09:16, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)


No ja te moje to tak ciachnelam ze boje sie ze kiedykolwiek odbija...przy samych czubach..hehehe no ale mam nadzieje!

Daj fotkę, ocenimy Twoje zdolności fryzjerskie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 09:21, 23 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Wieloszka napisał(a)

No proszę - nawet nie wiedziałam, że w cieniu trzmieliny też dają radę... A to wszystko przez to, że... nie mam cienia


Ja jeszcze nie mam obsadzonego ogrodu bo wciaz brakuje mi ziemi i to kilka ton...dlatego jedna strona jest pusta. Wiatr hula ze hoho..!

Caly ogrod mam w sloncu ( taki byl cel jak budowalismy ) ale np. front domu sloncem sie cieszy dopiero po godzinie 14.00.

Trzmieliny napewno bede miec bo jak to Wieloszka mowi lubie miec ogrod bezproblemowy
Zapraszam do mnie bo jestem poczatkowym ogrodnikiem z rocznym doswiadczeniem (wiec znikomym) i potrzebuje dziewczyny Waszych porad!

Podobnie jak Ty Agnieszko wszystko w linii..rowno tylko ze u mnie rabaty bardziej powywijane
____________________
Ogród u Mayi
GabiK 09:23, 23 maj 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Sabinko, trzmielina na przeciągach nie będą bezproblemowe, zwłaszcza te na pniu. Stanowisko może być każde, nic ich nie zżera, ale od mroźnych wiatrów przemarzną.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sabinka 09:31, 23 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Wieloszka napisał(a)

Daj fotkę, ocenimy Twoje zdolności fryzjerskie


U mnie mozecie zobaczyc te ktore mniej przycielam :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1042-ogrod-u-mayi?page=22

a za chwilke ide zrobic zdjecia tych ostro potraktowanych ..
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 09:34, 23 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
GabiK napisał(a)
Sabinko, trzmielina na przeciągach nie będą bezproblemowe, zwłaszcza te na pniu. Stanowisko może być każde, nic ich nie zżera, ale od mroźnych wiatrów przemarzną.


Tak i wlasnie nie dam ich tam...chwilowo nie bede sadzic w tych miejscach bo wiem ze malo ktore lubia wiatry...poprostu zadeklarowalam ze bede je miec ale jak najpierw obsadze ogrod ...(nie wiem czy wytrzymam do tego czasu ) ! No ewentualnie kupie by posadzic gdzies gdzie nie bedzie im zimno

Dziekuje za porady GabiK
____________________
Ogród u Mayi
Joaska 09:53, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Sabinka napisał(a)


Tak i wlasnie nie dam ich tam...chwilowo nie bede sadzic w tych miejscach bo wiem ze malo ktore lubia wiatry...poprostu zadeklarowalam ze bede je miec ale jak najpierw obsadze ogrod ...(nie wiem czy wytrzymam do tego czasu ) ! No ewentualnie kupie by posadzic gdzies gdzie nie bedzie im zimno

Dziekuje za porady GabiK

Możesz przecież na razie trzymac je w donicach na okres od wiosny do zimy dołować w miejscach docelowych, a na zime porzenosić do garażu.Wiem upierdliwe... ale czego sie nie robi żeby mięc upragnione roślinki ...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Wieloszka 10:15, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Joaska napisał(a)

Możesz przecież na razie trzymac je w donicach na okres od wiosny do zimy dołować w miejscach docelowych, a na zime porzenosić do garażu.Wiem upierdliwe... ale czego sie nie robi żeby mięc upragnione roślinki ...

Asiu moje trzmieliny w donicach przeżyły jedną zimę w garażu, potem długo dochodziły do siebie, a ostatniej zimy coś je zeżarło... Jak najmniej roślin do przechowywania w garażu
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies