Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Madzenka 22:44, 23 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aguś może te cisy w kwadraty... znaczy się w sześciany ciąć?

Świeczki sosenek własnie teraz ukręcać. Będą piękne gęste.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:45, 23 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Berberysy jesienią kupię i posadzę przed wjazdem do domu. Doradzisz mi wtedy jakie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Wieloszka 22:47, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
I jeszcze fotka wierzby Hakuro-Nishiki - dowód na to, że trzeba ją mocno i często ciąć
Tak wygląda nieprzycinana:


A tak posadzona w tym samym czasie, regularnie cięta, ostatni raz na początku kwietnia. Średnica tej kuli to ponad 1 metr
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 22:51, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzenka, Zeta, Noemi - jakie Wy jesteście szybkie

Marzenko - dzięki za info, będę zatem ukręcać świeczki sosnom tym na pniu i kosodrzewinom, których też mam kilka. Berberysy kupimy niedrogo prosto ze szkółki Będzie u Ciebie jak na ulicy przy "zimozielonym"
Z cięciem tych cisów jest taki problem, że jaką by się nie chciało nadać im formę, trzeba będzie duuużo ciachnąć... Jak wytnę je w kostki, to wyjdą kosteczki zaledwie I tak właśnie rosną jak chcą już trzeci rok, bo się nie mogę zdecydować
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Enya73 22:59, 23 maj 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Podziwiam wykonaną pracę, zwłaszcza przycinanie danici i bukszpanów Ładnie Ci to wyszło Mnie też jeszcze czeka w czerwcu przycinanie mojej szachownicy z bukszpanów w kosteczkę.
Ogród z wielkim rozmachem A synuś niezłe ciacho będzie Fajnie, że chce Ci pomagać

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Wieloszka 23:04, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Anitko, to przycinanie to pikuś w porównaniu z tym, które mnie czeka na koniec czerwca - wszystkie bukszpany! Jak ostatnio liczyłam na sztuki (te w żywopłotach też) to wyszło ponad 200szt... Jak zacznę, wpadnę w trans, to się zatrzymam na Twojej szachownicy
Pozdrawiam i dobrej nocy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Enya73 23:07, 23 maj 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Jasne, przyjmę każdą pomoc Ja zresztą działam podobnie, jak wpadnę w trans ogrodowy, to zapominam o całym świecie Dobrej nocy
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Milka 23:10, 23 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale masz cudnego pomocnika
ogród wyglada wspaniale, wszystko jest idealne!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 23:22, 23 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wieloszka napisał(a)
Marzenka, Zeta, Noemi - jakie Wy jesteście szybkie

Marzenko - dzięki za info, będę zatem ukręcać świeczki sosnom tym na pniu i kosodrzewinom, których też mam kilka. Berberysy kupimy niedrogo prosto ze szkółki Będzie u Ciebie jak na ulicy przy "zimozielonym"
Z cięciem tych cisów jest taki problem, że jaką by się nie chciało nadać im formę, trzeba będzie duuużo ciachnąć... Jak wytnę je w kostki, to wyjdą kosteczki zaledwie I tak właśnie rosną jak chcą już trzeci rok, bo się nie mogę zdecydować


Jednak spróbowałabym tę kostkę... On szybko się zregeneruje a Ty przecież z powodu poczochrańca nie możesz źyć
Za deklaracje pomocy z berberysami dziekuję, wykorzystm Cię niecnie

Piekną masz lawendę ! To ta szerokolistna jak u mnie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Borbetka 08:15, 24 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aga, ja moje kulki Danica zaczęłam ciąć po 5-6 latach dopiero. Już nie pamiętam jak to było. Jeśli widzisz łyse od spodu to tam już nic nie wypuści, ale górą zarośnie delikatnie i nic nie będzie widać. Nie przejmuj się tym zbytnio. Pięknie przycięłaś. W tym roku kupiłam sobie nożyce "baranie" i są ekstra. Fajnie się tnie. Spróbuj, jeśli nie masz jeszcze. Przyrosty na sosenkach też ukręcam, tylko palce potem kleją się, a cis Summergold tak właśnie rośnie. Mi urósł w taką poduchę bez sensu. Nie podobało mi się to i w zeszłym roku opitoliłam go, M. się nie podobało, że taki jakiś się zrobił, a w tym roku już prawie jest kulą, jeszcze trochę mu brakuje u góry. Wrzucę fotkę, to zobaczysz.
Ogród piękny. Masz do obrobienia, nie powiem, areał spory!
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies