Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Pokaż wątki Pokaż posty

Ambrowiec amerykański - Liquidambar

Roocika 21:02, 10 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy wyciek żywicy z pnia oznacza zawsze coś złego? Teraz na dobre zaczęłam się martwić. Jesienią posadziliśmy ambrowca, 4,5 m, kopany z gruntu. Dopiero wypuścił listeczki, widać, że część gałązek chyba dopadły przymrozki. Dziś zauważyłam żywicę na pieńku, w kilku miejscach. Nie wiem czy będzie coś z niego. Pocieszcie mnie lub dobijcie... Tak chciałam się wyżalić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mary 22:47, 11 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Nie znam odpowiedzi.
A Mazana nie ma niestety.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Roocika 10:23, 12 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mary napisał(a)
Nie znam odpowiedzi.
A Mazana nie ma niestety.

Nie ma Mszana My niestety też nie wiemy, z dnia na dzień wygląda jednak lepiej. Pani, gdzie go kupiliśmy kazała posmarować maścią. Zobaczymy. Po następnej zimie się pewnie okaże...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basia_KRK 21:49, 14 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jakie macie doświadczenia z przycinaniem waszych ambrowców? Kiedy wykonywać ich cięcie korekcyjne (czyli zbyt długie gałązki, pokładające się gałązki, itd.)? Nie chodzi mi o cięcie sanitarne / wczesnowiosenne (porządkujące po zimie), tylko właśnie korekcyjne. Czy można teraz?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Sonia_M 08:27, 04 wrz 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Mojego ambrowca kupiłam w tamtym roku i w listopadzie był sadzony (kopany z gruntu). Na wiosnę go od dołu podkrzesałam, bo chcę wyprowadzić mu pień. Przez lato fajnie nawet przyrósł, ok. 20-30 cm mają nowe przyrosty.
Zastanawiam się tylko czy się martwić czy nie, bo on zaczął już na górze zmieniać kolor liści. W tamtym roku, jak jeszcze w szkółce w gruncie go oglądałam to w październiku był jeszcze cały zielony, a tu raptem sierpień się skończył a on już wykazuje jakieś zmiany. Czy to normalne? Czy coś mu się dzieje?
Gardenarium 13:44, 01 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co prawda późno, ale nic mu się nie dzieje. Nie panikuj, że zmienia kolor inaczej niż w szkółce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Napia 20:44, 02 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Mam ambrowce gum ball, ale marzy mi się taki zwyczajny. Niestety, nie mam miejsca w ogrodzie i dlatego mm pytanie, czy ambrowca można prowadzić w donicy? A jeśli tak, to jak duża powinna być donica, by nie przemarzała zimą? Z góry dziękuję za pomoc
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Sonia_M 09:18, 25 sty 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Moja pierwsza jesień z wybarwieniem ambrowca wyglądała tak pięknie





Gardenarium 09:19, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pięknie, moje podobnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonia_M 09:24, 25 sty 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
To moje najulubieńsze drzewo. Chciałabym w tym roku na wiosnę jeszcze upolować gdzieś ambrowca gumbala ale nie wiem czy mi się uda.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies