Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki.

Angelika95 21:20, 26 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Dobrze, że poszerzyłaś, będziesz zadowolona ja swojemu mężowi też dziś tłumaczyłam gdzie i jakiej wielkości będą rabaty, coś tam kręcił głową, ale udawałam, że nie widzę i dalej mu trajkotałam potem nie powie, że nie mówiłam

Czy na rabacie przy tarasie są tylko te rośliny, które widać? Czy są latem jakieś byliny jeszcze?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Narsilia 21:29, 26 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 582
Angelika95 napisał(a)
Dobrze, że poszerzyłaś, będziesz zadowolona ja swojemu mężowi też dziś tłumaczyłam gdzie i jakiej wielkości będą rabaty, coś tam kręcił głową, ale udawałam, że nie widzę i dalej mu trajkotałam potem nie powie, że nie mówiłam

Czy na rabacie przy tarasie są tylko te rośliny, które widać? Czy są latem jakieś byliny jeszcze?


No narazie zaznaczyłam ile i co będę poszerzać zrywanie darni od jutra przedemna boję się że trochę mi zejdzie więc odrazu będę zasłaniać fizelina że y mi nie zarastało , jeszcze zrebke muszę załatwić no poleciałam z tematem grubo
Jest tylko to co widać muszę zrobić rano jakiś rysuneczek z góry

w pierwszym rzędzie są bukszpany kulki za nimi na mijankę kostrzewa malutkie sadzonki własnej produkcji ,od lewej patrząc tujka na nóżce , rododendron pod nim 2 różaneczniki , obok ten migdałek , potem duża kula bukszpanu i w rogu dwa świerki conika też ogolone na kulki na pniu.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
LIDKA 07:32, 27 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Do rabaty tarasowej dodaj trawke i szałwie. Oblukaj sobie seslerie jesienną. Jest prawie zimozielona i szybko rusza. Zero wymagań. Trawka i szałwia dodadzą lekkości.
Masz sporo zimozielonych a to fajnie.

Sadzisz rodki w słońcu. Opuszczone liście to albo brak wody abo mróz albo głodne.
Trzeba je nawozić dość systematycznie.
Robi się miksturę z 3 nawozów wg przepisu Bogdzi która ma ok 600 rodków.

Za te poszerzanie rabat podziwiam. Będzie pięknie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Angelika95 08:21, 27 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Trawy i szałwia to dobry pomysł, trochę ożywi tę rabatę
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Monika83 08:23, 27 lut 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
Narsilia napisał(a)
Tak to wygląda z oddali , ta rabatka ma raptem pół roku tworzona latem 2023, z tego co było ale muszę koniecznie coś tu zmienić bo nie gra , może macie jakieś pomysły .
Gdyby była to moja rabata to posadziłabym róże w dużej ilości i rozplenice i szałwie, jeśli
to jest stanowisko słoneczne. Z tej rabaty zostawiłabym tylko kulki rosnące na brzegu rabaty. Moim zdanie powinnaś wiedzieć jakie rośliny lubisz najbardziej i wtedy sadzisz
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anuska2507 08:24, 27 lut 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ta rabata przy tarasie chyba nie jest mocno nasłoneczniona, bo jest od wschodu.
Ja mam taki sam układ domu względem kierunków świata i na wschodniej rabatce pod oknami mam hortensje drzewiaste Strong Annabell
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Monika83 09:26, 27 lut 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
anuska2507 napisał(a)
Ta rabata przy tarasie chyba nie jest mocno nasłoneczniona, bo jest od wschodu.
Ja mam taki sam układ domu względem kierunków świata i na wschodniej rabatce pod oknami mam hortensje drzewiaste Strong Annabell
Jak od strony wschodu to jeszcze lepiej bo można posadzić w wiekszej masie hortensje anabellki a w nogach hakone z tymi obecnymi kulkami i rabata gotowa
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Narsilia 09:53, 27 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 582
LIDKA napisał(a)
Do rabaty tarasowej dodaj trawke i szałwie. Oblukaj sobie seslerie jesienną. Jest prawie zimozielona i szybko rusza. Zero wymagań. Trawka i szałwia dodadzą lekkości.
Masz sporo zimozielonych a to fajnie.

Sadzisz rodki w słońcu. Opuszczone liście to albo brak wody abo mróz albo głodne.
Trzeba je nawozić dość systematycznie.
Robi się miksturę z 3 nawozów wg przepisu Bogdzi która ma ok 600 rodków.

Za te poszerzanie rabat podziwiam. Będzie pięknie.

Lidzia bardzo podoba mi się twój pomysł , czasem właśnie warto się tak podpytać bez sugerowania i gdy ktoś myśli to samo co ty szczególnie doświadczony ogrodnik to się człowiek trochę dowartościowane,

Tak ten rodek to prezent był w zeszłym roku miał tylko jeden pak kwitnący w tym jest już dużo lepiej dużo kwaśnej ziemi mu dałam ale tak to chyba brak wody po zimie i miksturki , dziękuję tak zrobię
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Narsilia 09:57, 27 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 582
Monika83 napisał(a)
Jak od strony wschodu to jeszcze lepiej bo można posadzić w wiekszej masie hortensje anabellki a w nogach hakone z tymi obecnymi kulkami i rabata gotowa

Tak ,tak dziewczyny to wschód więc słonko tylko od rana , ale powiem wam i chyba podpadne , że za hortensjam, nieprzepadam piękne i oczywiście mam , ale straciły w moich oczach kiedy wyczytałam że mało wnoszą do ekosystemu , nie są miododajne mimo wielkich kwiatów , no i dużo zjadają wody - pozatym na tym tarasie nie wiem czy słusznie boję się że zdominują wręcz za mało tam miejsca dla nich , ale może nie słusznie.
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Judith 10:13, 27 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Narsilia napisał(a)

Tak ,tak dziewczyny to wschód więc słonko tylko od rana , ale powiem wam i chyba podpadne , że za hortensjam, nieprzepadam piękne i oczywiście mam , ale straciły w moich oczach kiedy wyczytałam że mało wnoszą do ekosystemu , nie są miododajne mimo wielkich kwiatów , no i dużo zjadają wody - pozatym na tym tarasie nie wiem czy słusznie boję się że zdominują wręcz za mało tam miejsca dla nich , ale może nie słusznie.

Dlaczego masz podpadać? Dobrze, ze mamy różne gusty, by dzięki temu mamy różne ogrody Ja uwielbiam hortensje, ale z uwagi na ich zapotrzebowanie na wodę z bólem zrezygnowałam z kupowania kolejnych...
Taras jest od wschodu, ale pytanie właściwe to jak długo jest tam słońce? Ja mam rabaty od południa zupełnie pozbawione słońca (drzewa!) i rabaty od wschodu, które maja słońce pół dnia, co w moim ogrodzie oznacza stanowisko super słoneczne
Jeśli słońca jest sporo, to poszłabym w róże okrywowe poprzeplatane wysokimi kwitnącym bylinami. Do tego nieco trawek, wkomponowane w to istniejące kulki. To rabata przed tarasem, widoczna z kilku okien - ma być radosna i kolorowa .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies