Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

daredevil 17:06, 22 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Nasiona pomidorów przygotowane po 1 nasionku z odmiany w tunelu nie sadzę już żadnych koktajlowych ani cherry, nie ma sensu. Wysiew za miesiąc.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Rojodziejowa 17:33, 22 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8409
A ile odmian pomidorów będziesz siać? fafnaście?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
daredevil 17:38, 22 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ze 40 zamówiłam jeszcze costoluto fiorentino I burmese sour, z ubiegłorocznego Gardener's World który dziś obejrzeliśmy
Jeden krzew z odmiany, żeby był ciekawy mix nasiona pomidorów są super, nie starzeją się. I może z wakacji jakieś ciekawe znajdę I przywiozę, zobaczymy
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Rojodziejowa 18:00, 22 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8409
Ty to powinnaś z tego jakiś biznes zrobić
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
daredevil 18:09, 22 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Trzeba mieć licencję na obrót nasionami. Przywożenie ich z zagranicy też bywa problematyczne. Amatorskie jeszcze jako tako, żeby na tym zarabiać trzeba włożyć kasę I czas a nie mam ani jednego ani drugiego

Nadmiar pomidorów będę sprzedawać, nikt takich nie ma nie mogę się doczekać sezonu, coraz bliżej
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 20:37, 22 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Dorii napisał(a)
To zdecydowanie roślina która od przesytu miłości i zainteresowania pada.
Podlewanie zimą co trzy tygodnie niewielką ilością wody. Latem trochę częściej. Lubi jak ma ciasno w doniczce. Jeśli już przesadzać to trzeba pamiętać o mocno przepuszczalnej glebie. Nie polecam sadzić w ceramicznych donicach.
Trzeba uważać by w osłonce czy podstawce woda nie stała.
Swoje wstawiam bez osłonek pod prysznic, opłukuję liście z kurzu, przy okazji się podlewa. Zostawiam do wyschnięcia, ocieknięcia.
Podobno lubi rozproszone światlo

No to na bank przelewałam bo ja podlewam rośliny cały rok raz w tygodniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 13:19, 23 sty 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Hej! Wracam po długiej przerwie do Ciebie. Gratulacje z okazji uzyskania dyplomu, postępów na budowie inwestycyjnej - dużo udało się zrobić. Trzymam kciuki, aby odpowiedni kupiec się trafił. W moich stronach zapotrzebowanie nadal jest na nieruchomosci (puste działki i małe domy). Ludzie wolą mieć nieruchomość niż oszczędności topniejące przez inflacje. Tylko, że kiedyś oprócz takich klientów byli też kupujący dla siebie (tych już mniej z racji trudności w uzyskaniu kredytu ze względu na zdolność kredytową). Także potencjalnych klientów mniej, ale nadal są. Zima to najtrudniejszy okres na sprzedaż moim zdaniem (rok pracowałam w biurze nieruchomosci). Po nowym roku zazwyczaj rusza popyt ponownie.

Pomidory z zeszłego sezonu mega wyglądały u Ciebie. Planuje u mnie w tym roku też podobnie. Do tej pory miałam w gruncie, a na ten sezon kupuje tunel.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
daredevil 14:16, 23 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki za info. Dziś pokazuję domek też komuś. Szkoda że ci którzy przyjeżdżają i wyglądają na zadowolonych nie dzwonią, feedback negatywny też by się przydał Tak zima nie pomaga, paskudnie dookoła, wszystko rozmokłe... jak tynki i wylewki podeschną zobaczymy co będzie można robić dalej. Bo póki co przerwa technologiczna.

Mam wrażenie że ci ktorzy mieli wydać gotówkę już ją wydali, a ci co chcieli na kredyt mają trudności z jego otrzymaniem (2 pary już w moim przypadku). Wysokie stopy nie pomagają, raty są w tej chwili 2x większe niż jeszzce rok temu... no ale liczę że kupiec się znajdzie, tylko 1 potrzebuję
Jedno jest pewne, budować na zarobek nie będę, bo buduje się fajnie (większośc czasu), za to sprzedaż mnie pokonuje. Z drugiej strony czasy takie, nie przewidywałam wojny i inflacji jak kupowałam działkę i budowałam... rok temu by się domek sprzedał tydzień po wystawieniu ogłoszenia... nadal jednak uważam że mam najlepszą ofertę w okolicy, najlepszy stosunek jakości do ceny plus dodatki których inni nie mają (rolety elektryczne, drzwi antywłamaniowe z pochwytem i atestami. Działka 500m2 a nie 300m2 itd zobaczymy.

Na pomidory też się nie mogę doczekać, rajcowała mnie ich uprawa Nie jedliśmy jakichś super ilości a nadmiar sprzedawałam i rozdawałam rodzinie. Fajnie było. Tunel to super sprawa, w gruncie tylko karłowe a i te w tym roku miały u mnie chorobę, szkoda miejsca w warzywniku na pomidory - chyba że lato byłoby bardzo gorące i suche ale co do tego nigdy nie ma gwarancji.

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Basieksp 17:37, 23 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Zimą zawsze ludzie trochę wolniej myślą i dłużej się zastanawiają nad kupnem czegokolwiek. Myślę, że uda Ci się sprzedać ten dom, trzymam kciuki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
daredevil 17:54, 23 sty 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Dzięki. Też tak myślę. Cena jest zachęcająca, może powinnam podnieść haha wtedy nie byłoby pytać 'co z nim jest nie tak'. Rynek jest dziwny. Nie znam się na ludziach. I nie mam ochoty się poznawać.

Pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies