Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

Ewka42 13:32, 18 lis 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
witaj zawitko!
działam powoli, ale konsekwentnie. odkąd odkryłam pinteresta, inspiracji mam mnóstwo. typowo ogrodowiskowy styl nie do końca mi odpowiada, ponieważ nie przepadam za kolorowymi liśćmi (typu żurawki), ale za to tutaj odnalazałam hortensje Limelight, co uważam za swoje drugie życiowe odkrycie po różach (a róże - że w ogóle mogę je mieć - odkryłam na FO).
a na pintereście to królestwo zielonych ogrodów z bukszpanu - z bardzo niewielką ilością kolorów.

poza tym moje miejsce na ziemi jest specyficzne - nie mam miejsca ogród, dom stoi pomiędzy suchym lasem a plantacją borówek i całe moje królestwo to podjazd (tylko jedna strona - leśna) i dwa wąskie paski wzdłuż ścian domu.
nie mam zamiaru wchodzić z ogrodem głęboko w las - bo to wiązałoby się z ogromnymi zmianami w całym ekosystemie (woda, gleba, wszystko sztucznie)

cóż, jest jak jest, muszę wykorzystać każdy skrawek...zamówiłam dzisiaj znowu róże - nie za późno?
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 13:37, 21 lis 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
wczoraj poprószył śnieg, a jutro sadzenie róż

zamówiłam 2 x Artemis, Docteur de Jamain, jeszcze jednego Leonardo da Vinci. zamawiałam również przy okazji kilka róż dla koleżanki - w tym Giardiny. jestem ciekawa, jak będą jej rosły, szczególnie Giardina.... sadzonki przepiękne, szczególnie Giardiny i Leonardo - potężne i rozgałęzione. do tego mały gratisik - Gloire di Dijon. Poczytałam o niej - prześliczna, ale może mieć problem z przezimowaniem w moim klimacie, musze jąd obrze okryć.
te róże to jest jednak nałóg....jak to mówią różyca.
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewik 11:21, 07 gru 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ewka42 napisał(a)
wczoraj poprószył śnieg, a jutro sadzenie róż

zamówiłam 2 x Artemis, Docteur de Jamain, jeszcze jednego Leonardo da Vinci. zamawiałam również przy okazji kilka róż dla koleżanki - w tym Giardiny. jestem ciekawa, jak będą jej rosły, szczególnie Giardina.... sadzonki przepiękne, szczególnie Giardiny i Leonardo - potężne i rozgałęzione. do tego mały gratisik - Gloire di Dijon. Poczytałam o niej - prześliczna, ale może mieć problem z przezimowaniem w moim klimacie, musze jąd obrze okryć.
te róże to jest jednak nałóg....jak to mówią różyca.


Z gratisu wychodzi , ze zamawiałyśmy w tym samym miejscu rózyczki Narazie nie mam na nią pomysłu , bo włsnie dość delikatna i wsadziłam ją do donicy i zadołowałam .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewka42 14:54, 09 gru 2014

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Witam krajankę
ja moją wsadziłam pomiędzy zimozielonego ostrokrzewa i świerka Conica pod ścianą domu - miejsce osłonięte, ciepłe, ale dość ciasne. ale to pnąca róża, więc jeśli przetrwa, to pójdzie do góry, prosto w okno jadalni.
te róże bardzo wciągające, prawda? w życiu nie przypuszczałabym, że pod sosnami będę sadzić róże. obawiam się tylko, że z czasem, gdy korzenie sosen dostana się do zaprawionych obornikiem dołów, to róże przegrają z nimi konkurencję o wodę i ziemię.
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewik 20:49, 21 gru 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Oj tak , różyczka wciąga i postępuje Obmyślam plany na wiosnę : róże i trawki
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Mathildis 22:58, 29 mar 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
zaglądam... róże pewnie posadzone... a wiosnę już widać u Ciebie???
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
kachat 19:28, 19 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No i co tam u ciebie? Gdzie fotki? Różanka już pewnie gotowa, a dokumentacji zdjęciowej niet! Ładnie to tak..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Ewka42 23:00, 14 cze 2015

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Zaglądam, ale jakoś nie składało mi się na pisanie. Dzięki dziewczyny za pamięć
Tegoroczne wiosenne nasadzenie różane to raczej same porażki, coś musiałam schrzanić, nie wiem co. Artemisy ledwo zipią, Eden (2 szt) do teraz były na pograniczu życia i śmierci, Leonardo jeszcze nie wie czy przeżyje....przesadziłam jednego Viktoria Verdier, a ten na znak protestu się nie przyjął... no cóż. A "stare" róże zaatakował mączniak, który jakoś się na szczęście zatrzymał po oprysku mlekiem i sodą.U nas przez miesiąc w ogóle nie padał deszcz.
Ale tam, gdzie podlewam, coś rośnie.




"ogrodowiskowy" akcent:


____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 23:18, 14 cze 2015

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
ta hortensja czeka na posadzenie w gruncie:


niezawodna Louise Odier:



Mary Rose:

____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 23:19, 14 cze 2015

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214

Wąski pasek z jałowcami przed murkiem to mój kolejny odcinek robót - nie mam jeszcze ostatecznego pomysłu. Lawenda? Słońce jest tam od rana od 14.
Opada tam masa igieł i szyszek, sucho i piach oczywiście,



Mąż się postarał i zrobił oświetlenie:




____________________
Ogródek wśród borówek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies