Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja

Gardenarium 22:35, 11 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko masz opisane w tym wątku, to normalne o tej porze, przeczytaj choćby posty na tej stronie, trąbimy o tym już 5 lat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Osom 11:06, 12 paź 2015

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Wszystko masz opisane w tym wątku, to normalne o tej porze, przeczytaj choćby posty na tej stronie, trąbimy o tym już 5 lat.


Przeczytałem wątek zanim napisałem mój post ... natomiast tutaj znalazłem informacje, że szmaragdy nie brązowieją na jesień stąd też moje pytanie http://poradnikogrodniczy.pl/tuje-choroby-grzybowe-brazowienie-igiel-tui.php
Gardenarium 17:15, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Smaragdy w zasadzie nie szyszkują (chyba że straszna susza to może to wystąpić), a to całkiem co innego, natomiast biorąc pod uwagę suszę jaka jest i była oraz nad wyraz wysokie temperatury, to co pokazałeś wzmogło na pewno brak podlewania i pogoda, ale jest to objaw naturalny.



cyt: Skłonności do brązowienia igieł w zimie nie ma natomiast inna popularna odmiana tui sadzona na żywopłoty - tuja Szmaragd.

To zdanie jest zupełnie błędne i ten co napisał art. nie ma racji w żadnym wypadku. Co rozumie przez brązowienie? nie wiadomo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 19:03, 16 paź 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Może chodziło piszącemu o zachowaniu zywego odcienia zieleni przez zimę?
____________________
Mój przyszły ogród
India 14:08, 02 lis 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
ja mam problem z sarnami, okropny szkodnik!

zniszczyły mi kilkanaście tui

te dwie okaleczyły i mam takie dziury w nich

co można zrobić z tymi tujami?

____________________
Ogród na Zapłociu
Gardenarium 18:40, 02 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tym tujom spróbuj przegiąć jakieś gałązki w te dziury, przywiąż ale nie martw się. U mnie na cmentarzu hieny cmentarne ogołociły tuje na palmy wielkanocne i po latach odbudowały się. Twoje też się odbudują, tylko potrzeba czasu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
India 19:04, 02 lis 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
dziękuję Danusiu
____________________
Ogród na Zapłociu
Gardenarium 19:29, 02 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To rude to co to jest? Jak suche to może przytnij. Na wiosnę spróbuj może zasilić dolistnie Pinivitem, może szybciej zarosną. I oczywiście podlewaj, zadbaj o nie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
India 20:11, 02 lis 2015


Dołączył: 01 cze 2012
Posty: 279
Danusiu dziękuje za rady

przy tujach posadziłam berberys, chciałam zasłonić trochę te dziury
____________________
Ogród na Zapłociu
Karol99 20:21, 02 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A czy ktoś wie dlaczego końcówki pędów tuji Brabant zmieniają kolor na sino-fioletowy, a potem końce usychaja. Rosną pod brzoza wiec może za sucho? Ale podlewanie były całe lato naprawdę systematycznie. W takim razie muszę chyba pomyśleć o innym żywopłocie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies