Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku II

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku II

Dorota321 10:46, 23 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
anpi napisał(a)

Dorotko, ten dmuchawiec to Kozibród Piękne zdjęcia im porobiłaś!
Też go mam, ciekawe, czy się wysiał i będzie w tym roku?

Twoje wypieki zawsze smakowicie wyglądają, aż ślinka cieknie
Aniu chyba już kiedyś pisałaś mi nazwę, a ja zapomniałam. Teraz już ją wpisałam w nazwę folderu. Ja ten folder mam pod nazwą "przemijanie" bo to takie cotygodniowe wyzwanie na instagramie. Fotografka Dominika Dzikowska co tydzień podaje nowy temat i wstawiamy różne interpretacje zdjęciowe na dany temat. Można się wiele nauczyć i poobserwować poczynania innych.
Aniu u mnie Kozibród się wysiewa, ale on też jest wieloletni, bo ja go mam już 3 lata.
Te zdjęcia były robione telefonem, ale podrasowane są w Lightroomie.



____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 10:52, 23 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Milka napisał(a)
Ale fajnie, że tata ma szklarnię.
Może i ja swoje dam do ziemi i do domu, nie wiem jaka temperatura im potrzebna aby ruszyły przy tym podpędzaniu, czy +10 wystarczy??
Nie wiem, czy tyle wystarczy. Z pewnością przyspieszy wyjście z ziemi, bo przecież w nocy są jeszcze przymrozki. U mnie dziś na roślinach był siwy mróz, a w wężu do podlewania woda zamarzła.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
AlinaP 19:13, 23 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dorota321 napisał(a)
Dziękuję
Alinko, czy Ty masz swój ogród?




Dorotko, mam swój ogród, nie wyobrażam sobie, żeby go nie było. Chociaż ostatnio różne rzeczy można sobie wyobrażać. Piękne zdjęcia ciemierników
Aha, kozibród to salsefia. Znam tą nazwę. Warto się zainteresować warzywem. Twój kwitnie na żółto?
____________________
Ala
Alija 14:44, 25 mar 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Dorota321 napisał(a)


Wspomnienie dmuchawców.






Dorotko, zachwycam się wiosennymi kwiatami, ale te Twoje dmuchawce to prawdziwe dzieła sztuki.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
SlonecznyOgrod 11:41, 26 mar 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dmuchawiec Kozibród, nie wiedziałam nawet, myślałam, że to mniszek, nasz zwykły mlecz
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
mirkaka 17:08, 26 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Dorota321 napisał(a)
Mirko to była róża LEANDER, ona jest baaaardzo podobna do Charles Austin. Tuż nad zdjęciami napisałam nazwę róży.
Ja zostawię jeszcze w tym roku ten ubiegłoroczny pęd i będę obserwować, tym bardziej, że wierzchołek przysypałam ziemią i liczę, że się ukorzeni. Jest tam następny nowy, długi pęd do przygięcia. Ja tam mam podpórkę -drabinkę i ona stabilizuje tą różę.


Zarzekałam się że nie będę kulkować a jak zobaczyłam u Ciebie to przygięłam dwa pędy swojej The Pilgrim, bardzo ładnie przezimowały, szkoda było obciąć
Mam pytanie do Ciebie, co robisz wiosną z rojnikami w donicach? Moje wyglądają teraz słabo, są pozostałości po wyciętych kwiatostanach, wyrywasz te pozostałości? Przesadzasz je do nowej ziemi?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorota321 22:01, 27 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
AlinaP napisał(a)


Dorotko, mam swój ogród, nie wyobrażam sobie, żeby go nie było. Chociaż ostatnio różne rzeczy można sobie wyobrażać. Piękne zdjęcia ciemierników
Aha, kozibród to salsefia. Znam tą nazwę. Warto się zainteresować warzywem. Twój kwitnie na żółto?
Alinko, dlaczego nie masz wątku ogrodowego? Chętnie bym do niego zaglądnęła.
Za pochwałę ciemierników dziękuję
Sprawdziłam tę nazwę salsefia, nie wiedziałam, że to jest warzywo. Widzę u siebie młode siewki, liczę na sporo dmuchawców. Moja kwitnie na żółto.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 22:03, 27 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Alija napisał(a)


Dorotko, zachwycam się wiosennymi kwiatami, ale te Twoje dmuchawce to prawdziwe dzieła sztuki.
Pozdrawiam.
Dziękuję, dmuchawce mają bardzo delikatne żółte kwiatuszki, ale dmuchawce mają całkiem spore.
Zaczynają mi kwitnąć kolorowe zawilce.

____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 22:04, 27 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
SlonecznyOgrod napisał(a)
Dmuchawiec Kozibród, nie wiedziałam nawet, myślałam, że to mniszek, nasz zwykły mlecz
Mniszek ma o połowę mniejsze dmuchawce.


____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Dorota321 22:11, 27 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
mirkaka napisał(a)


Zarzekałam się że nie będę kulkować a jak zobaczyłam u Ciebie to przygięłam dwa pędy swojej The Pilgrim, bardzo ładnie przezimowały, szkoda było obciąć
Mam pytanie do Ciebie, co robisz wiosną z rojnikami w donicach? Moje wyglądają teraz słabo, są pozostałości po wyciętych kwiatostanach, wyrywasz te pozostałości? Przesadzasz je do nowej ziemi?
Ja kulkuję tylko 3 róże, reszta albo się nie nadaje, albo sama się przegina.
Po przekwitnięciu wyrywam rojnika, z niego już nic nie będzie. W to miejsce dosadzam nowego. Zazwyczaj gdzieś wsadzam nadmiar młodych rojników, które później wykorzystuję do dosadzania. W moich podłużnych, ocynkowanych "łódkach" narosło dużo młodych rojników. Muszę je gdzieś zagospodarować.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies