Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Makao 19:48, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4194
Z czego zrobić dosiewkę trawnika. Spróbować mieszankę z koniczyną czy szukać z krwawnikiem?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Ewa777 21:37, 03 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Cudne te ogrody. Mnie zauroczyła woda. Z filmików wygląda, że nie są to duże ogrody, a część basenowa jest dość spora. Bardzo ciekawe rozwiązania.
Nie znam niemieckiego, ale obrazy chłonęłam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
nicol21 14:20, 04 kwi 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10331
hej Ewcia. Poinspiruje się tymi ogrodami. Dzięki za podzielenie się
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Juzia 17:48, 04 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Anda napisał(a)


Tak rzadko tu bywasz, że trudno to przeoczyć


Obiecuję poprawę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wafel 18:46, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Ewo, zasiliłam tego osłabionego cisa, nawozem naturalnym Astvit, o którym pisałaś. Czy konieczne jest nawożenie co 2 tygodnie jak jest tam napisane na opakowaniu? I jeszcze jedno pytanie, na opakowaniu jest napisane, żeby nie łączyć z nawozami mineralnymi, czy to znaczy, że w tym sezonie w ogóle nie powinnam serwować nawozów mineralnych czy chodzi o to, żeby zachować jakiś okres karencji pomiedzy tymi dwoma rodzajami nawozów, gdybym chciała takie użyć?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Anda 20:08, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Makao napisał(a)
Z czego zrobić dosiewkę trawnika. Spróbować mieszankę z koniczyną czy szukać z krwawnikiem?


To zależy od tego co ci się bardziej podoba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:10, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Ewa777 napisał(a)
Cudne te ogrody. Mnie zauroczyła woda. Z filmików wygląda, że nie są to duże ogrody, a część basenowa jest dość spora. Bardzo ciekawe rozwiązania.
Nie znam niemieckiego, ale obrazy chłonęłam


Cieszę się, źe ci się spodobały Warto czasem obejrzeć coś innego, zainspirować się innymi rozwiązaniami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:11, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
nicol21 napisał(a)
hej Ewcia. Poinspiruje się tymi ogrodami. Dzięki za podzielenie się


Hej Inspiruj się. Teraz masz duże pole do działania. Korzystaj z doświadczeń innych swoich
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:11, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Juzia napisał(a)


Obiecuję poprawę



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:19, 05 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33538
Wafel napisał(a)
Ewo, zasiliłam tego osłabionego cisa, nawozem naturalnym Astvit, o którym pisałaś. Czy konieczne jest nawożenie co 2 tygodnie jak jest tam napisane na opakowaniu? I jeszcze jedno pytanie, na opakowaniu jest napisane, żeby nie łączyć z nawozami mineralnymi, czy to znaczy, że w tym sezonie w ogóle nie powinnam serwować nawozów mineralnych czy chodzi o to, żeby zachować jakiś okres karencji pomiedzy tymi dwoma rodzajami nawozów, gdybym chciała takie użyć?


Nawozy mineralne i organiczne się wykluczają, bo inaczej działają. To tak, jakbyś przeszła na dietę wegetariańską, ale zamiast wody piłabyś tylko rosół
Nie używam tego nawozu, jak już pisałam. Czytałam o nim u Ewy ewsyg i po sprawdzeniu informacji na jego temat w necie stwierdziłam, źe działa podobnie do nawozów używanych przeze mnie. I tak, używałabym go tak, jak jest napisane na opakowaniu

Powtórzę to, co już kiedyś pisałam:

Nawozy mineralne to nawozy, które wszystkie składniki pokarmowe mają już łatwo dostępne i w takiej ilości, w jakiej uważa producent. A przecież nie wiesz dokładnie, ile składników mineralnych już jest w Twojej glebie i nie wiesz, ile z tego potrzebuje roślina. To trochę tak, jakbyś miała zawsze pić kawę z cukrem, mimo, że już nie chcesz. Rośliny pobierają ten nawóz wraz z wodą. Taka zbyt dobrze najedzona roślina jest bardziej podatna na choroby, a i szkodniki lubią bardziej miękką tkankę takich objedzonych grubasków

Nawozy organiczne działają poprzez mikroorganizmy znajdujące się w glebie. To, co mikroorganizmy przerobią staje się dostępne jako nawóz dla roślin. Te dawki są bardziej dopasowane do rośliny i jej zapotrzebowania, do gleby i do ilości wilgoci.

Nawozy mineralne mogą tak zasolić glebę, że większość mikroorganizmów umrze lub się stamtąd wyniesie całkowicie. Wtedy nawozy organiczne nie działają, a w tak zasolonym środowisku nie urośnie prawie żadna roślina.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies