Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 19:07, 06 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Magara napisał(a)
Ewa, super wywód o rosole Myślę, że wielu osobom zostanie w pamięci, w mojej na pewno

Filmiki, które zapodałaś - obejrzałam już jakiś czas temu. Język niemiecki nie jest mi obcy, ale też nie jest mi bliski więc zrozumiałam piąte przez dziesiąte.

Bardzo mnie jednak zaciekawiło coś innego - czy faktycznie przeciętny niemiecki emeryt ma szczęśliwsze życie od emeryta polskiego??? Jeżeli tak, to z czego to wynika? Z zawiłości systemu emerytalnego czy z mentalności??? Z góry przepraszam za zachęcanie do tematu nieogrodowego


W sumie w tych filmach najważniejsze są obrazki

Nie wiem, czy przeciętny niemiecki emeryt ma szczęśliwsze życie od polskiego. Trudno mi to ocenić. Myślę, źe duże znaczenie ma mentalność. Emeryci w Niemczech są bardziej mobilni, nie boją się jeździć samochodem lub na wycieczki organizowane. Są członkami różnych klubów i udzielają się charytatywnie. Marudzić potrafią tak samo jak emeryci polscy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:07, 06 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
nyna76 napisał(a)
Mnie od lat ciekawi ten temat. Czy to jest jakaś tajemna wiedza o tym systemie emerytalnym ?
Dlaczego nie można tego skopiować u nas ?


A jaki jest przeciętny polski emeryt?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 19:28, 06 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Anda napisał(a)


A jaki jest przeciętny polski emeryt?

Smutny.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosialuk 20:17, 06 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ej nie przesadzajcie. Emeryci u nas też coraz bardziej są aktywni i mobilni. Nawet na ogrodowisku mamy parę emerytek całkiem żwawych i pogodnych.
Moja mama lat 76 w tym roku, poza tym, że zajmuje się ogródkiem, to bardzo lubi wyjazdy wszelakie. Właśnie w kwietniu wybieramy się do Wojsławic.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Judith 20:28, 06 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9913
Gosia, moja mama podobnie (poza ogródkiem - brak ogródka )). Ale Anda pytała o przeciętnego emeryta. A przeciętny jest smutny.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
nyna76 22:17, 06 kwi 2024


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Przeciętny jest biedny, a będzie jeszcze gorzej.
Dlaczego tylko do Wojsławic, a nie do Egiptu czy w ogóle w świat ?

Zawsze postrzegaliśmy niemieckich emerytów jako bogaczy, przy nich jesteśmy biedakami, Ciechocinek to będzie szczyt marzeń
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kordina 22:23, 06 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Nie ma czegoś takiego jak przeciętny emeryt, podobnie jak przeciętny 30-latek czy 40-latek. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia do życia, a ludzie są bardzo różni i mają różne preferencje niezależnie od wieku, choć na pewno kąty ust opadają i mogą sprawiać wrażenie smutnych
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wafel 22:37, 06 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 865
Jeszcze znalazłam dziś w sklepie nawóz organiczny Planty. Producent holenderski. Umieściłam zdjęcie składu u siebie. Będę stosować do bylin, zwłaszcza zawilców jesiennych, bo dziwnie ich liście w zeszłym roku wyglądały jakby z chlorozą i chyba też podsypię klonom palmowym.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Magara 23:45, 06 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
I ja mam takie zdanie, że przeciętny polski emeryt jest smutny i ubogi. I sfrustrowany, co pewnie jest wynikiem pierwszych dwóch czynników. Dodatkowo sfrustrowany tym, że całe życie tyrał i niewiele z tego na starość ma, kondycja zdrowotna - nie za bardzo, a służba zdrowia też nie za bardzo losem staruszków zainteresowana. Geriatria u nas praktycznie, jako specjalizacja, nie istnieje.
Oczywiście są wyjątki i absolutnie nie mam na myśli forumowych koleżanek w wieku 60 plus, które mają swoje pasje, w tym ogród
Dużo natomiast ostatnio myślę o emerytach 80 plus w miastach.
Przespacerowałam się ostatnio po Sopocie, gdzie mieszkałam wiele lat, a nadal tam mieszka moja Mama. To miasto starych ludzi i apartamentów na wynajem. Młodzi w Sopocie nie mieszkają, bo mało kogo stać na mieszkanie za 20 koła za metr. A Ci starzy mieszkańcy tam są. Ale nie mają już ani swojej apteki, ani swojego warzywniaka, ani spożywczaka, ani sklepu hydraulicznego. Bo wszystko w likwidacji z uwagi na czynsze i konieczność budowania kolejnych apartamentów na wynajem...
Ewcia, sorry, ulało mi się


nyna76 napisał(a)
Przeciętny jest biedny, a będzie jeszcze gorzej.
Dlaczego tylko do Wojsławic, a nie do Egiptu czy w ogóle w świat ?

Zawsze postrzegaliśmy niemieckich emerytów jako bogaczy, przy nich jesteśmy biedakami, Ciechocinek to będzie szczyt marzeń


Ania napisała dokładnie to co mi w głowie siedzi... I też mnie zastanawia dlaczego tak jest...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:19, 07 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Nadrobiłam zaległości, przynajmniej obrazkowe . Jak zawsze: świeżo i kolorowo.
A tym razem bordowe bratki rozwaliły system ❤️

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies