Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 13:02, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
LIDKA napisał(a)
Anda fajnie że jesteś. I że dobrze się miewasz.



Dziękuję Lidko i cieszę się z Twoich odwiedzin
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:05, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Magara napisał(a)

Pod każdym słowem, które Hania napisała - się podpisuję

Ewcia, a kiedy, Twoim zdaniem, tulipany najlepiej dokarmiać? Przed kwitnieniem, w trakcie, po?
Ściółkuję rabaty kompostem, w maju gdzieś zaczynam, myślisz, że to tulipanom, które rosną na rabatach wystarczy czy należy im się jakiś gratis w późniejszym okresie???


Najlepiej zacząć jak pokazują kły i potem w trakcie kwitnienia. Możesz im dać granulowany obornik, gdy się zaczynają pokazywać, a potem w maju jak co roku kompost. Granulowany obornik musi mieć wilgoć, żeby zadziałać. Ja przeważnie podlewam po nawożeniu, bo na deszcz coraz rzadziej można liczyć

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:06, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Agatorek napisał(a)
Żeby to jeszcze wszystko zapamiętać….co i kiedy nawozić


W sumie to nie jest takie trudne, bo wystarczy dwa, góra trzy razy do roku. Byliny, krzewy i drzewa aż tyle nie potrzebują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:08, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Martka napisał(a)
Ewo, cieszę się, że masz się dobrze i że pokazałaś się Potrzebę przerwy dobrze rozumiem. Z tulipanami to ciekawe, właśnie a propos tego o czym piszesz, dokarmiania i wilgotnego podłoża, zastanawiałam się niedawno, jak te cebulki funkcjonują na południowych rabatach i stwierdziłam, że lepiej je sadzić w półcieniu, wtedy ryzyko przesuszenia gleby jest mniejsze. Denerwujące są oczywiście liście bez kwiatów, a pojawia się ich sporo w kolejnych latach, takie miałam doświadczenie. Warto na pewno przemyśleć, gdzie dobrze posadzić tulipany, jeśli chcemy czekać na urośnięcie kolejnych cebulek. Dobrego, spokojnego grudnia!




Dziękuję i nawzajem
Bardziej od tulipków lubię narcyzy, więc tych mam więcej. One mnożą się raczej bezproblemowo. Jedynie na południowej ekspozycji bez podlewania mają problemy z rozmnażaniem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:10, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Napia napisał(a)
Jak dobrze Cię widzieć Życzę wielu ogrodowych inspiracji i wiele radości z przebywania w ogrodzie. Dziewczyny pięknie napisały, podpisuję się tylko pod ich słowami. Dobrego czasu Ci życzę


Dziękuję Aguś Cieszę się, że zajrzałaś. Ty rownież rzadko tu bywasz. Życzę Ci wszystkiego najlepszego
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 23:24, 17 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Ewcia, dzięki za info Nie zostawiaj nas
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 11:49, 18 gru 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Podpisuję się pod tym co napisała Magara . Domyślam się że czasu brak ale od czasu do czasu kilka zdjęć i parę napisanych linijek by mnie ucieszyło.
Czy w twojej szkółce widać już jakieś nieśmiałe zwiastuny wiosny? Są jakieś kwitnące krzewy czy wszystko śpi snem zimowym?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 14:33, 18 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Magara napisał(a)
Ewcia, dzięki za info Nie zostawiaj nas


Nie zostawię Jestem tu stałym gościem, mimo, że czasu do pisania często brak. Jednak nigdzie nie ma takich pięknych rozmów i wymian jak tutaj, nigdzie. Dlatego dopóty to forum będzie istnieć, dopóki będę tutaj

Mam nadzieję, że Danusia nie tylko na insta i fejsie będzie pokazywać swój ogród. Brakuje mi jej zdjęć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:40, 18 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Joku napisał(a)
Podpisuję się pod tym co napisała Magara . Domyślam się że czasu brak ale od czasu do czasu kilka zdjęć i parę napisanych linijek by mnie ucieszyło.
Czy w twojej szkółce widać już jakieś nieśmiałe zwiastuny wiosny? Są jakieś kwitnące krzewy czy wszystko śpi snem zimowym?


Już wyżej napisałam, że jestem tu i będę
Parę zdjęć zaległych z lata wrzucę, niedługo Poza tym zwiedziłam parę ogrodów, które chciałabym Wam pokazać.

Pracuję teraz w innej szkółce, większej Mam niestety dłuższy dojazd, ale za to asortyment jest jeszcze większy. Aktualnie kwitną Helleborus, Viburnum bodnantense i Prunus subhirtella Autumnalis Po świętach zaczną Hamamelis.
Od jutra ma być wreszcie cieplej. Do tej pory co noc -11. Dziś byliśmy na jarmarku świątecznym i zmarzłam, bo wiatr sie ruszył. Z niecierpliwością czekam na ocieplenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 17:59, 18 gru 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Kalinę mam, też u mnie kwitnie, tzn. na razie zmrożona, ale jak mróz odpuści to pewnie wróci do formy. Ciemierniki śpią. Mrozy na pn Polski mniejsze, najwięcej w jedną noc było -13.
Z rozrzewnieniem wspominam niemieckie jarmarki bożonarodzeniowe. A kaliną zauroczyłam się w niewielkim niemieckim miasteczku i oczywiście musiałam ją nabyć .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies