Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Magara 23:48, 10 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Och, jak miło Cię widzieć po dłuższej nieobecności. Bardzo brakowało Twojego merytorycznego spojrzenia. Oby wróciła Ci ogrodowa radość. Gorąco Ci tego życzę.

Pod każdym słowem, które Hania napisała - się podpisuję

Ewcia, a kiedy, Twoim zdaniem, tulipany najlepiej dokarmiać? Przed kwitnieniem, w trakcie, po?
Ściółkuję rabaty kompostem, w maju gdzieś zaczynam, myślisz, że to tulipanom, które rosną na rabatach wystarczy czy należy im się jakiś gratis w późniejszym okresie???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 13:15, 12 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Żeby to jeszcze wszystko zapamiętać….co i kiedy nawozić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:08, 12 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Agatorek napisał(a)
Żeby to jeszcze wszystko zapamiętać….co i kiedy nawozić

A od czego masz telefon z przypomnieniami?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 01:12, 15 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo, cieszę się, że masz się dobrze i że pokazałaś się Potrzebę przerwy dobrze rozumiem. Z tulipanami to ciekawe, właśnie a propos tego o czym piszesz, dokarmiania i wilgotnego podłoża, zastanawiałam się niedawno, jak te cebulki funkcjonują na południowych rabatach i stwierdziłam, że lepiej je sadzić w półcieniu, wtedy ryzyko przesuszenia gleby jest mniejsze. Denerwujące są oczywiście liście bez kwiatów, a pojawia się ich sporo w kolejnych latach, takie miałam doświadczenie. Warto na pewno przemyśleć, gdzie dobrze posadzić tulipany, jeśli chcemy czekać na urośnięcie kolejnych cebulek. Dobrego, spokojnego grudnia!


Kordina 01:20, 15 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Magara napisał(a)

A od czego masz telefon z przypomnieniami?


O tak! a mam doskonałą pamięć...
przenośną, wszystko zapisane w komórce
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Napia 22:16, 16 gru 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jak dobrze Cię widzieć Życzę wielu ogrodowych inspiracji i wiele radości z przebywania w ogrodzie. Dziewczyny pięknie napisały, podpisuję się tylko pod ich słowami. Dobrego czasu Ci życzę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Anda 12:57, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
tulucy napisał(a)
Moje tulipki z reguły kwitną co dwa lata. Czyli ta nowa cebula nabiera siły. Nie dokarmiam, bo za dużo tego wszystkiego jest . A że dosadzam co roku, to zawsze coś kwitnie .


No i git, najważniejsze, że jesteś zadowolona
Ja ogólnie od tulipków bardziej lubię narcyzy, dlatego mi nie żal, jak jakieś jednak zanikną. Najbardziej mnożą mi się China Town, czyli mielonka Nawet suchość im nie przeszkadza. To Tulipa viridiflora, może dlatego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:58, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Helen napisał(a)
Super wyjaśnienia zrobiłaś, u mnie tulipany kwitną co roku, ale faktycznie wiosną rzucam obornik granulowany koński lub bydlęcy i kompost.


Fajnie, że tak ładnie się u Ciebie rozwijają i tak dobrze o nie dbasz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:00, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Kordina napisał(a)
Nie wykopuję tulipanów w ogóle, a mnożą się z cebulek przybyszowych i rozrastają. Oczywiście po jakimś czasie część zanika, raczej z powodu powiększającej się z roku na rok populacji gryzoni, a gdzie one będą miały taki doskonały i bogaty żer, jak nie w naszych ogrodach i ogródkach (ja to drugie )) ?


Ja też to drugie
Tak, o gryzonie też trzeba dbać, bo przecież większe drapieżniki też muszą mieć coś upolować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:01, 17 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Och, jak miło Cię widzieć po dłuższej nieobecności. Bardzo brakowało Twojego merytorycznego spojrzenia. Oby wróciła Ci ogrodowa radość. Gorąco Ci tego życzę.


Dziękuję Myślę, że jestem na dobrej drodze.
Cieszę się, że zajrzałaś do mnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies