Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 18:10, 09 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Basieksp napisał(a)
Fajnie to przedstawiłaś czyli wniosek taki, że tulipanów niekoniecznie trzeba wykopywać, ale trzeba je dobrze dokarmiać, by przez wiele lat kwitły


Właśnie tak. Choć w wypadku wyfikanych odmian nic nie jest pewne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 19:15, 09 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Ando, a czym dokarmiać?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 19:30, 09 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Zawsze myślałam, że tulipany giną, bo nie są wykopywane, no nie mówiąc o nornicach, u mnie często, na początku ładnie kwitną, tak dwa, trzy sezony, potem są tylko liście, no i giną, teraz trochę o nie inaczej zadbam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 19:39, 09 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Judith napisał(a)
Ando, a czym dokarmiać?


Ja dokarmiam nawozem organicznym do cebulowych. Myślę, że koński nawóz granulowany i kompost też się nadają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:42, 09 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Basieksp napisał(a)
Zawsze myślałam, że tulipany giną, bo nie są wykopywane, no nie mówiąc o nornicach, u mnie często, na początku ładnie kwitną, tak dwa, trzy sezony, potem są tylko liście, no i giną, teraz trochę o nie inaczej zadbam


U mnie na jednej rabacie tulipany zaniknęły całkowicie, bo tam było za sucho i nawóz organiczny przez to nie zadziałał. Wiesz, jak za sucho to mikroby nie pracują jak należy. Na rabacie zachodniej jest bardziej wilgotno i tam się nawet mnożą - na razie. Zobaczymy, jak będzie w kolejnych latach, bo susza coraz większa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 21:10, 09 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje tulipki z reguły kwitną co dwa lata. Czyli ta nowa cebula nabiera siły. Nie dokarmiam, bo za dużo tego wszystkiego jest . A że dosadzam co roku, to zawsze coś kwitnie .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Helen 08:28, 10 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Super wyjaśnienia zrobiłaś, u mnie tulipany kwitną co roku, ale faktycznie wiosną rzucam obornik granulowany koński lub bydlęcy i kompost.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kordina 10:33, 10 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Nie wykopuję tulipanów w ogóle, a mnożą się z cebulek przybyszowych i rozrastają. Oczywiście po jakimś czasie część zanika, raczej z powodu powiększającej się z roku na rok populacji gryzoni, a gdzie one będą miały taki doskonały i bogaty żer, jak nie w naszych ogrodach i ogródkach (ja to drugie )) ?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 12:54, 10 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Och, jak miło Cię widzieć po dłuższej nieobecności. Bardzo brakowało Twojego merytorycznego spojrzenia. Oby wróciła Ci ogrodowa radość. Gorąco Ci tego życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 21:19, 10 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Anda fajnie że jesteś. I że dobrze się miewasz.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies