Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 10:18, 20 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531


Koniec

Tutaj widać, jak suchy był trawnik, a byl to dopiero początek sierpnia. Potem było już tylko gorzej. Zamiast trawnika miałam kurzący się step. Był upał a opady przyszły dopiero we wrześniu. Straciłam wenę i nie robiłam już żadnych fotek.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:20, 20 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Kordina napisał(a)
Ewo jak długo kwitnie u Ciebie ogrodowa dziewanna? Fajna jasna odmiana


Około trzech tygodni. Może czterech, zależy od pogody W tym roku po raz pierwszy zaatakował ją mączniak. Tak okropna susza była.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:34, 20 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Strasznie długo kazałaś nam czekać na nową porcję zdjęć, ale zdecydowanie było warto
Twój wątek to jeden z moich ulubionych, pełen inspiracji, przecudnych kadrów, ciekawych roślin.
Zachwycił mnie arcydzięgiel. Kilka razy się na niego natknęłam w szkółkach, ale po chwili zawahania odłożyłam doniczkę(ze względu na zapotrzebowania wodne właśnie). Napisz proszę trochę więcej o nim.
Ja również muszę zacytować to zdjęcie. Przepięknie malarskie
Anda napisał(a)



____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:47, 20 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
antracyt napisał(a)
Strasznie długo kazałaś nam czekać na nową porcję zdjęć, ale zdecydowanie było warto
Twój wątek to jeden z moich ulubionych, pełen inspiracji, przecudnych kadrów, ciekawych roślin.
Zachwycił mnie arcydzięgiel. Kilka razy się na niego natknęłam w szkółkach, ale po chwili zawahania odłożyłam doniczkę - wielki błąd, koniecznie do naprawienia. Napisz proszę trochę więcej o nim.
Ja również muszę zacytować to zdjęcie. Przepięknie malarskie


Dziękuję

Arcydzięgiel to przepiękna roślina. Same liście też są zachwycające i pięknie komponują się z np. Pennisetum lub liliowcami. W pierwszym roku nie kwitnie, tak jak naparstnice. Kupiłam go u mnie w szkółce, ale można go samemu wysiać. U mnie miał ok. 1,5 m wysokości. Kwitł długo, ale po kwitnieniu przestałam go odlewać i nie był już ozdobą na zimę. Wymaga dużo wody. Musiałam go codziennie! podlewać. Pełne słońce też nie dla niego, od razu żółkną mu liście, ale może to też spowodowane było małą ilością wody u mnie. Bardzo żałuję, że już go nie będę miała. Nie sądzę, aby się u mnie wysiał.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 11:51, 20 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Przepiękne zdjęcia i takież ich obiekty .
Szczególnie przyjemne widoki z ciapą śnieżno-błotną i zimnem za oknem .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 15:38, 20 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Dziękuję Judith

Całe szczęście nie mam ciapy, jest tylko pochmurnie. Mimo to juz bym chciała wiosnę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 15:42, 20 gru 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jest niedosyt fotek bo one zawsze piękne u Ciebie ale chociaż trochę radości w zimową aurę bo u nas iście zimowa a śniegu prawie po kolana .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Joku 16:55, 20 gru 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Anda napisał(a)


Bardzo spodobała mi się kompozycja z zielonych roślin posadzonych w donicach. Dużo masz w tym miejscu słońca?
Co to za róża na pierwszym zdjęciu? Często przesadzasz twoje róże rosnące w donicach?
Na drugim zdjęciu wypatrzyłam żeleźniaka prawdopodobnie bulwiastego. Na jakim stanowisku rośnie (dużo słońca/ cień/ półcień)?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 17:06, 20 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Nowa12 napisał(a)
Jest niedosyt fotek bo one zawsze piękne u Ciebie ale chociaż trochę radości w zimową aurę bo u nas iście zimowa a śniegu prawie po kolana .


Dzięki Aguś, bardzo mnie cieszy, że sie podobają U mnie też był mocny mróz, ale nie było w ogóle śniegu. Przynajmniej roślinki u Ciebie mają kołderkę, a Ty możesz pojeździć na sankach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:31, 20 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Joku napisał(a)


Bardzo spodobała mi się kompozycja z zielonych roślin posadzonych w donicach. Dużo masz w tym miejscu słońca?
Co to za róża na pierwszym zdjęciu? Często przesadzasz twoje róże rosnące w donicach?
Na drugim zdjęciu wypatrzyłam żeleźniaka prawdopodobnie bulwiastego. Na jakim stanowisku rośnie (dużo słońca/ cień/ półcień)?


Tam słońce nie dochodzi, cały dzień rośliny są w cieniu.
Ta róża to Young Lycidas.
Różom w donicach co pare lat przycinam tylko korzenie. Wiosną będę to znów robić
Żeleźniaki bulwiaste mam dwa. Oba rosną na słonecznych stanowiskach, ale jeden ma trochę mniej słońca i ten zaczyna później kwitnienie. Oba są niewymagające, nie chorują, szkodniki sie ich nie imają, wody też nie potrzebują zbyt wiele Zimą też ładnie wyglądają. Polecam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies