Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Mazan 09:50, 16 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kariko

Hortensje chcą rosnąć i kwitnąć, a do tego potrzebne jest intensywne nawożenie. Jeżeli dajesz nawóz raz w miesiącu to za mało. Dla rośliny to wydatek ogromny i trzeba co 14 dni, w przeciwnym razie będzie tylko taki wygląd. W międzyczasie zastosuj gwarant lub topsin dwukrotnie, gdyż roślina jest osłabiona i może 'łapać' wszystkie infekcje.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kariko 13:57, 16 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Dziękuję Mazan, na opakowaniu napisali co 4 tyg, ale pewnie lepiej patrzeć na stan rośliny, mam nadzieję, że w drugą stronę nie przesadzę. Nie wiem, czy dobrze myślę, że jeśli hortensja jest jasnozielona, to nawet jak wygląda na zdrową, jest niedożywiona?
kariko 13:57, 16 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Dziękuję Mazan, na opakowaniu napisali co 4 tyg, ale pewnie lepiej patrzeć na stan rośliny, mam nadzieję, że w drugą stronę nie przesadzę. Nie wiem, czy dobrze myślę, że jeśli hortensja jest jasnozielona, to nawet jak wygląda na zdrową, jest niedożywiona?
kariko 13:57, 16 cze 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Dziękuję Mazan, na opakowaniu napisali co 4 tyg, ale pewnie lepiej patrzeć na stan rośliny, mam nadzieję, że w drugą stronę nie przesadzę. Nie wiem, czy dobrze myślę, że jeśli hortensja jest jasnozielona, to nawet jak wygląda na zdrową, jest niedożywiona?
Zuzka25 16:49, 16 cze 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam. Kilka dni temu Toszka zaleciła mi podlać rabatę z hortensjami, której mam opuchlaki, Decisem. Zastanawiam się jakie stężenie powinien mieć roztwór? Czy taki jak do oprysków? Z góry dziękuję za pomoc.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Dorotka 13:03, 17 cze 2018


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Proszę o pomoc, takie robaczki opanowały moje hortensje Limelight. Co z tym robić??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Drusiak 10:57, 24 cze 2018

Dołączył: 24 cze 2018
Posty: 2
Witam serdecznie, czy ktoś może rozpoznaje co to jest i jak z tym walczyć?
Mam wrażenie, ze przeszukałam cały internet o chorobach hortensji, jednak tego nigdzie nie znalazłam ...
Prosze o pomoc.
Mazan 11:17, 24 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Drusiak

Wygląda na mączlika i dużo jest larw w różnej fazie rozwoju.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Drusiak 23:32, 24 cze 2018

Dołączył: 24 cze 2018
Posty: 2
Mazan napisał(a)
Drusiak

Wygląda na mączlika i dużo jest larw w różnej fazie rozwoju.


Pozdrawiam


Dziękuje uprzejmie
Ania13 21:48, 01 lip 2018

Dołączył: 01 lip 2018
Posty: 2
Dobry wieczór,

czytając forum i szukając rozwiązania no moje problemy, nie znalazłam,
albo raczej nie potrafiłam przypasować choroby mojej hortensji do występujących tutaj na forum. Jestem zakochana w hortensji Little Lime. Mam ją szczepiona na pniu od 3 latach. W tym roku choruje, nie potrafię ustalić na co. Pryskałam środkiem grzybobójczym 2 krotnie, ale nadal zamiera.
Rośnie na zadaszonym tarasie, w dużych skrzyniach w półcieniu w sąsiedztwie bluszczu. Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc i podpowiedzieć jak ją uratować .

Z góry dziękuję,za wszystkie podpowiedzi.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies