Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

klauduch 16:29, 25 lip 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 14
Dzień dobry,
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć co dolega mojej hortensji bukietowej ?
Liście żółkną, zasychają i odpadają

MagdaK 19:39, 31 sie 2021


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Proszę o podpowiedź co to może być?
Hortensja ogrodowa i dwie bukietowe.


____________________
bettka 12:49, 08 maj 2022

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Posadziłam swoją pierwszą hortensję bukietową. Niestety sadzonki stały trochę w pomieszczeniu gospodarczym, bo akurat była fala zimna i przymrozki. Wypuściły liście i z takimi dużymi liśćmi je wsadziłam do gruntu. A teraz widzę, że mają srebrny nalot na niektórych lisciach albo brązowe plamki. Chyba czegoś im brakuje, tylko czego? Wodę i dobrą ziemię mają.

Nataliawit 21:04, 15 maj 2022

Dołączył: 11 maj 2022
Posty: 4
Mam problem z hortensja diament rouge , zaczynaja pojawiać się brązowe plamy na liściach , rok temu było identycznie , liście robiły się całe brazowoczerwone a kwiat bardzo szybko suchy popalony . Oprysk rok temu grzybobójczy nie pomógł . Zastanawiam się czy to choroba grzybowa czy wina pełnego słońca ? Hortensje są podlewane konewka plus nawadnianie
Teravita 12:11, 08 cze 2022

Dołączył: 08 cze 2022
Posty: 1
Witam mam problem z moimi hortensjami.Widać że listki się nie wykształcają i robią się jasne przebarwienia (żółtawe).
Jak jej pomóc?
Prosze o porady
Nepeta 07:03, 11 lip 2022


Dołączył: 04 cze 2022
Posty: 3


Czy mogę prosić o pomoc w identyfikacji problemów.
Co powoduje takie nacieki wzdloz nerwow lisci? Na chlorozę mi to nie wygląda bo ona obejmuje obszar pomiędzy nerwami a tu widać wyraźnie, że kolor idzie wzdłuż nerwow ... czy to jakis pasożyt, grzyb,niedobór?

Zauważyłam też gdzieniegdzie takie kuleczki na włoskach przyczepione do spodniej strony lisci.... mam to w malutkich ilościach i na różach i na hortensjach ...

Mogę prosić o pomoc?
____________________
Pająki boją się bardziej ode mnie.
Nepeta 21:24, 12 lip 2022


Dołączył: 04 cze 2022
Posty: 3
Czy ogrodowisko skończyło się w dobie insta i fb?

Gdyby ktoś miał podobny problem z naciekami chlorotycznymi wzdloz nerwow lisci, wyszperałam w internecie, ze to objaw braku manganu.
Moja hortensja ma zbyt wysoki odczyn podłoża i tu widzę problem. Będę obniżać interwencyjnie,delikatnie aby nie spowodować szoku nawozem do niebieskich hortensji.
Nastawiłam też Wywar z krwawnika i wrotyczu bo Mazan kilka lat temu polecał Sarence taki oprysk na niedobory i w dodatku biobojczy.Dla mnie bomba bo nie wiem czy nie ma tam też przedziorka, skoczki są na bank.
Nie znalazłam niestety skąd te kulki na nitkach od spodniej strony liści. Zastanawiam się czy to nie jakieś dziadostwo odprzędziorkowe..... mam na różach I horkach.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu.
Matko ,aż mi się chce płakać, że taka kopalnia wiedzy zamiera
____________________
Pająki boją się bardziej ode mnie.
Sonia_M 19:48, 14 lip 2022

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Moja hortensja ma dziwne brązowe plamy uschnięte. Co jest tego powodem i co z tym zrobić, żeby cała nie zmarniała?





Zastanawia mnie jeszcze hortensja Bobo. W tamtym roku była pięknym, okrągłym bukietem, a w tym roku rośnie jakoś dziwnie. Z jednej strony zakwitła a reszta to same gałązki z liśćmi. Na razie nie widzę tam zalążków kwiatów. Czy jeszcze się zrobią na nich kwiaty, albo tak już zostanie? Jaki może być powód takiego czegoś?

Marioleczka79 13:33, 15 lip 2022

Dołączył: 15 lip 2022
Posty: 1
Witam serdecznie, potrzebuję pomocy. W maju posadziłam hortensje Anabelle. Od kilku tygodni dzieje się z nimi coś niedobrego. Kilkukrotnie pryskane przeciw chorobom grzybowym Wczoraj zakupiłam Scorpion 325 SC. Nawożone zgodnie z zaleceniami. Niestety nie badałam Ph gleby
Proszę o poradę.
Z góry gorąco dziękuję.


SylwiaSall 09:30, 18 lip 2022

Dołączył: 29 mar 2022
Posty: 2
Witajcie, z moimi horrensjami jest źle i robi się coraz gorzej. Zaczęło się od jednej a teraz coś łapie cały szpaler rosli. Choroba postepuje bo zaczyna atakowac kwiaty. Liscie schną od dołu ku gorze. Pomóżcie, bo sama nie wiem co to. czy to chloroza czy szara pleśń? Od wiosny raz były nawożone. Dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies