Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Malgorzata9 09:35, 16 sie 2020

Dołączył: 15 sie 2020
Posty: 3
KasiaBawaria 08:01, 17 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przedziorki?
____________________
Zapraszam na kawe
Malgorzata9 13:15, 17 sie 2020

Dołączył: 15 sie 2020
Posty: 3
Prosze o pomoc co z tym zrobic ??? wszystkie kwiaty juz uschly i liscie tez nie sa w najlepszej kondycji ...
basia3012 19:42, 27 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
ewde napisał(a)
I ja dołączę się do Waszych postów. Również mam problem z hortensjami. Nie znam ich nazwy, gdyż dostałam w spadku od koleżanki. W tym roku mam duży problem ze wszystkimi roślinkami. Jak nie mszyce to inne paskudztwo w większych niż zazwyczaj rozmiarach. Oto jak wyglądają listki moich hortensji




Co to może być? Nie widzę robali. Proszę pomóżcie


Moje hortensje mają to samo. Ja myślę, że to przypalenie od słońca. Ale może się mylę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:57, 27 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Moim trzem hortensjom zamierają pędy. Jednej piłkowanej i dwóm ogrodowym. Co to może być?
W zeszłym roku zaczęło się podobnie z jedna piłkowaną i ogrodową. Też pod koniec sierpnia.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ewde 12:35, 28 sie 2020


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Mam też problem z inną hortensją, a mianowicie z Vanille Fraise. Co roku pięknie się przebarwiała od białego po ciemno różowy. Paleta barw przez cały sezon. Ten rok daje się we znaki chyba wszystkim roślinkom i jej również. Kwiaty zamiast przebarwiać się robią się brązowe. Podsypywałam odżywki do hortensji, robiłam chyba wszystko co powinnam. Niestety hortensja nie cieszyła mnie w tym roku swoim widokiem. A może coś robiłam nie tak. U innych sąsiadów hortensje wyglądają pięknie. Co może być przyczyną takiego brązowienia kwiatów hortensji? Pomóżcie proszę

____________________
ewde
sarenka 13:56, 28 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ewde- a podlewasz ją? Tak porządnie
____________________
Magda W samym sloncu
ewde 10:09, 29 sie 2020


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Tak, oczywiście że podlewam. Wiem, że hortensje to "pijaczki"
____________________
ewde
ivi 09:37, 12 wrz 2020

Dołączył: 12 wrz 2020
Posty: 1
Dzień dobry, czy ktoś już miał do czynienia z czymś takim? Na mojej hortensji, na łodygach pojawiły się dziwne białe zgrubienia, nie mam pojęcia co to jest.
KasiaBawaria 10:51, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ewde napisał(a)
Mam też problem z inną hortensją, a mianowicie z Vanille Fraise. Co roku pięknie się przebarwiała od białego po ciemno różowy. Paleta barw przez cały sezon. Ten rok daje się we znaki chyba wszystkim roślinkom i jej również. Kwiaty zamiast przebarwiać się robią się brązowe. Podsypywałam odżywki do hortensji, robiłam chyba wszystko co powinnam. Niestety hortensja nie cieszyła mnie w tym roku swoim widokiem. A może coś robiłam nie tak. U innych sąsiadów hortensje wyglądają pięknie. Co może być przyczyną takiego brązowienia kwiatów hortensji? Pomóżcie proszę



A nie ma opurchlakow?U mnie podobny problem i podejrzewam opurchlaki bo liscie wyjedzone.Albo za duzo nawozu?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies