Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

ewa_c 11:04, 18 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 47
Dziękuję Danusiu, ja po sasiedzku. Ursynów/ Złotokłos nawet kiedyś w Melonie miałam okazję zagadać do naszej najsłynniejszej ogrodniczki pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ewa_C
CIUMA 11:58, 23 mar 2019

Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 1
Czy można jeszcz pryskać od przedsionka szmaragdy i serby? I czym ?
____________________
vivien333 19:18, 05 maj 2019

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 17
Adela napisał(a)
Wyczytałam w sieci o innym olejowym preparacie owadobójczym wyprodukowanym na bazie oleju rydzowego (Emulpar)

Jest to ponoć ekologiczny środek, bardzo skuteczny przy zwalczaniu wszystkich owadów, w tym miseczników czy przędziorków, bez okresu karencji, z możliwością stosowania w zakresie temperatur od 5 do 24 stopni.

Zakupiłam go jako zamiennik promanalu.

Na opakowaniu wskazano temperatury inne: 18-24 stopni i producent zastrzega, aby temperatury nie były niższe.

Wierzę, że może mechanicznie unieszkodliwiać owady pokrywają lepką powłoką owady pod którą się duszą.
A czy nie szkodzi roślinom w okresie wegetacji? Nie zalepi aparatów szparkowych?
Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w stosowaniu emulparu?


I ja się dołączę do pytania. Mam go od zeszłego roku, ale jeszcze nie stosowałam, bo... nie bardzo mam odwagę... Jakoś nikt o nim nie pisze, a szkoda, bo podobno działa też na kleszcze. Ciekawe, czy działa na gąsienice- np na tego wrednego ćmoka bukszpanowego... Ktoś próbował?
koculka 19:35, 05 maj 2019


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
pogotowieogrodnicze napisał(a)


Nie da sie przewidzieć zarówno populacji szkodników jak i wystąpienia chorób.
Są programy ochrony roślin,sygnalizacje PIORiN ale one się maja nijak do rzeczywistości.
Prowadzę sygnalizacje na podstawie przeglądów w ogrodach już od 5 lat
i zdarza się że wysoka populacja szkodnika w jednym roku a w następnym prawie go nie spotykam.
Na przykład 4 lata temu cinara curvipes na jodłach kalifornijskich w całym kraju,w następnym było moze 30% a w tym roku jeden przypadek. Ten rok można było nazwać przędziorkowym a w przyszłym może być urodzaj na choroby.



Czy mógłby Pan zajrzeć na watek pt. Wiórki pod klonem Esk sunset... . Mam problem z jakims szkodnikiem który drąży mi drzewa. Mimo poszukiwań nie udało mi się ustalić co to jest i jak z tym walczyc.
dzika_roza 07:43, 15 cze 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Czym zwalczać mączlika? Na zewnątrz, nie w szklarni.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Toszka 16:03, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obawiam się, że to trudny przeciwnik. W miejscach gdzie go najwięcej może pomogą lepy sadownicze....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
dancingcrane 14:29, 16 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Mączlika pięknie likwiduje olej Neem. PRzetestowany na kapuście przez ostatnie 2 lata. Żadne chemiczne środki go nie likwidowały.
dzika_roza 10:29, 17 sty 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
dancingcrane napisał(a)
Mączlika pięknie likwiduje olej Neem. PRzetestowany na kapuście przez ostatnie 2 lata. Żadne chemiczne środki go nie likwidowały.


a co trzeba nim zrobić?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
dancingcrane 14:27, 17 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Opryskać roślinę zaatakowaną
sierotka 22:26, 29 sty 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Przeczytałam 19 stron na jednym wdechu
Mączniak na różach ,kiedy i jakim środkiem najlepiej potraktować ?

I jeszcze jedno pytanie czy od czarnej plamistości środek na róże zastosować tez na ziemię przy różach ? I kiedy ?to mi umknęło w wątku
Dzięki
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies