Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

asiak 11:01, 27 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kiedy i czym należy opryskać czereśnie od robali, które są w czereśniach?
Z góry dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Mazan 13:02, 27 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Asiak

Prawdopodobnie chodzi Ci o zwalczanie nasionnicy trześniówki. Chemicznie można stosować wszystkie dostępne środki owadobójcze, ale termin ich stosowania jest 'ruchomy' zależny od temperatury i pogody. Najlepiej jest zawiesić tablice lepowe /żółte/ i jeśli pojawią się muchy - opryskiwać lub teraz rozłożyć na gołej ziemi folię, która nie pozwoli przepoczwarczonym owadom wylecieć. Zazwyczaj jest to w 7 - 10 dni po zakwitnięciu akacji.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
asiak 13:04, 27 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję Ci bardzo Pod czereśnią rośnie trawa, mogę włókniną przykryć?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Mazan 13:20, 27 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Asiak

Jeśli jest gęstą plecionką - tak. W całej tej 'zabawie' chodzi o uniemożliwienie muchom wylot z ziemi, gdzie larwy się przepoczwarczyły, dlatego należy dobrze docisnąć włókninę do ziemi, żeby nie mogły uciec.



Pozsdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
asiak 13:35, 27 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Rozumiem, dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Wiolka5_7 08:59, 04 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
W jakiej temperaturze można robić oprysk Topsinem ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Klaudyna 14:11, 13 mar 2019


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Witam, Chciałam się zapytać czy jak popsikałam 2 tygodnie temu promanalem na przędziorki i tydzień temu miedzianem to kiedy mogę zaczynać psikać mospilanem swoje bukszpany, bo od zeszłego roku z nimi walczę... i co jaki czas mogę powtarzać te opryski? jaki jest okres karencji?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Mazan 16:36, 13 mar 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Klaudyna

Po takiej serii co chcesz jeszcze pryskać mospilanem? Jeśli opryskałaś promanalem dokładnie, że ściekał po gałązkach i pniu, to już nic nie powinno Cię zaskoczyć, a jeżeli coś pojawi się to dopiero wtedy.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Klaudyna 16:54, 13 mar 2019


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
ja tych przędziorków miałam całą masę, jak w tym roku się nie uporam to będzie po bukszpanach to ich ostatnia szansa. Zastanawiam się kiedy się powtarza mospilanem po jakim czasie się wylęgają następne?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 17:13, 13 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może kup opaski z dobroczynkiem gruszowym, będzie zjadał przędziorki. To naturalny sposób walki z tym utrapieniem.

Nie pryskaj bez opamiętania. Okres karencji jest napisany na każdym preparacie, ale przecież bukszpanów nie będziesz jeść.

Raczej zapytać trzeba, za jaki okres od pierwszego oprysku wykonać drugi. Czyli wpisz w google cykl rozwojowy przędziorka, a dowiesz się jakie on ma stadia rozwojowe.

Co to jest okres karencji https://pl.wikipedia.org/wiki/Karencja_(rolnictwo)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies