Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Magara 23:33, 07 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Ania, gdzieś mi coś ostatnio mignęło o cięciu tamaryszka i z Tobą mi się kojarzy. Dobrze mi się kojarzy???
Mam małą sadzonkę, ok 80 cm, nie wiem czy coś jej robić czy zostawić???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 06:37, 08 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Magara napisał(a)
Ania, gdzieś mi coś ostatnio mignęło o cięciu tamaryszka i z Tobą mi się kojarzy. Dobrze mi się kojarzy???
Mam małą sadzonkę, ok 80 cm, nie wiem czy coś jej robić czy zostawić???

Tak, ja tnę tamaryszki żeby mi się ładnie rozkrzewiły.
Muszę zobaczyć zdjęcie. Idę do Ciebie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 11:37, 08 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Makao napisał(a)
Czy używacie hydrożelu?
Ja z tego forum się o nim dowiedziałam. Kiedyś były dostępne tylko w malutkich paczuszkach ale teraz można kupić paki 1kg. Zaczęłam dodawać do dołków (mieszam z ziemią) ale chciałam sprawdzić jego działanie.


Z 1/3 łyżeczki po zalaniu wodą wyszła mi prawie pełna miseczka z ikei


Proszek pęczniał o znowu dolewałam wody do momentu aż przestał ją wchłaniać.
Zostawiłam to na dworzu żeby sprawdzić w jakim tempie wysycha. I od wczoraj z prawie pełnej miseczki zrobiło się tyle co na zdjęcie wyżej czyli całkiem dobrze trzyma wilgoć.

Nie znam i nie używałam. A tak na logikę - skoro tak super wchłania wodę to czy „odda” ją roślinom czy będzie z nimi konkurować o zasoby?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anabuko1 12:38, 08 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Przyznam , że ha nie używałam hydrożelu.
Hmm ciekawa jestem jak w praktyce się sprawuje.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Makao 13:53, 08 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Nie znam i nie używałam. A tak na logikę - skoro tak super wchłania wodę to czy „odda” ją roślinom czy będzie z nimi konkurować o zasoby?

Oddaje roślinom a potem wchłania kolejną wodę. Hydrożel jest stosowany od wielu lat tylko tak jak pisałam nigdy nie mogłam dostać w takich dużych ilościach. Oczywiście z czasem (podobno po 5 latach) jego skuteczność słabnie ale wtedy można dostarczyć go z powrotem do gleby robiąc w niej otwory i wsypując hydrożel.
Ja dowiedziałam się o nim od dziewczyn i bardzo chwalą sobie jego skuteczność. Na insta też dziewczyny pokazują filmiki i sobie chwalą.
Dostępne są różne firmy na rynku więc jest w czym wybierać
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 13:54, 08 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
anabuko1 napisał(a)
Przyznam , że ha nie używałam hydrożelu.
Hmm ciekawa jestem jak w praktyce się sprawuje.

Ja na razie nie powiem jaka jest skuteczność bo stosuję pierwszy raz ale pytaj tych co stosują dłużej np. April lub Tarci
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 14:58, 08 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Wczoraj dojechały ligustry pospolite na trójkątną rabatę


Muszę ssspiąć pośladki i w końcu to wszystko posądzić
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mirkaka 05:14, 09 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Makao napisał(a)
To druga strona rabaty cienisto - półcienistej z azaliami


Czy to jakiś rdest kwitnie na różowo?
Azalia bardzo ładna
Urządzasz cienistą rabatę, lubię cieniste, szczególnie jak mają wilgoć w podłożu, fajnie się wtedy roślinki rozwijają. Ja mam trochę host posadzonych w cieniu, ale pod świerkami i w runiance, i chyba mi w tym roku nie wyjdą, zagłuszone, albo przez świerki zagłodzone Muszę się zmobilizować i poszukać ich , może jakieś kły jeszcze znajdę, to wysadzę z tego miejsca
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makao 11:10, 09 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
mirkaka napisał(a)


Czy to jakiś rdest kwitnie na różowo?
Azalia bardzo ładna
Urządzasz cienistą rabatę, lubię cieniste, szczególnie jak mają wilgoć w podłożu, fajnie się wtedy roślinki rozwijają. Ja mam trochę host posadzonych w cieniu, ale pod świerkami i w runiance, i chyba mi w tym roku nie wyjdą, zagłuszone, albo przez świerki zagłodzone Muszę się zmobilizować i poszukać ich , może jakieś kły jeszcze znajdę, to wysadzę z tego miejsca

Tak to rdest. Nowy zakup. Wymieniałam listę kilka stron temu. To rdest Hohe Tatra.

Moje hosty pod orzechem są do odświeżania. Wieeee lat w jednym miejscu i już słabo w tym sezonie wyszły. Muszę też wykopać, podzielić i wsadzę ponownie w to samo miejsce. Trochę dobroci im dorzucę
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mirkaka 18:44, 09 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
No i się zmobilizowałam, zaczęłam odświeżać rabatę pod świerkami, z hostami, runianką i panoszącym się barwinkiem. Straszna robota, same korzenie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies