Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Migawki z Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z Rodos

Kasya 10:28, 22 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Niemożliwe chyba….

Rojodziejowa napisał(a)
Lucy, podobno Austin wycofuje część róż. Które z poniższej listy warte są upolowania zanim całkiem znikną?

A Shropshire Lad
Abraham Darby
Alan Titchmarsh
Ambridge Rose
Barbara Austin
Benjamin Britten
Brother Cadfael
Carding Mill
Carolyn Knight
Charles Austin
Charles Rennie Mackintosh
Christopher Marlowe
Constance Spry
Crown Princess Margareta
Darcey Bussell
Eglantyne
English Garden
Evelyn
Fair Bianca
Falstaff
Fisherman's Friend
Geoff Hamilton
Glamis Castle
Graham Thomas
Heatcliff
Heritage
Jubilee Celebration
Jude de Obscure
L.D. Braithwaite
Lady Emma Hamilton
Lady of Megginch
Maid Marion
Mary Rose
Morning Mist
Munstead Wood
Othello
Pat Austin
Sharifa Asma
Spirit of Freedom
St. Cecilia
Tea Clipper
Teasing Georgia
The Alnwick Rose
The Ingenious Mr Fairchild
The Prince
The Wedgwood Rose
Tradescant
William Morris
William Shakespeare
William Shakespeare 2000
Winchester Cathedral
Windermere
Wisley
Yellow Charles Austin


Mam na jesień posadzoną Jude the Obscure i teraz zamówiłam Winchester Cathedral i The Alnwick Rose. Przeglądam forum, czy któraś jeszcze jest warta zachodu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mgduska 11:14, 22 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)
To jest niepełna (!) lista wycofywanych ze sprzedaży róż DA. Jestem mocno zaskoczona niektórymi pozycjami, chociażby właśnie Jude The Obscure

Mgduska co byś z niej brała?


??? No coś takiego! W takiej sytuacji zaraz zrobi się ruch wokół niektórych odmian, wzrośnie im sprzedaż, na koniec stwierdzą, że może lepiej ich nie wycofywać

Constance Spry, Munstead, Jude - bo je mam i absolutnie nie chciałabym stracić.
Szkoda, że chcą wycofać klasyka Mary Rose, nad którą kiedyś się zastanawiałam. Gdybym miała większy ogród, wypróbowałabym Lady Emma Hamilton i Morning Mist, to są całkiem przecież nowe odmiany.
Zdecydowanie nie żal mi Othello, Jubilee Celebration i Abrahama D., te miałam, bardzo to były chorowite i kapryśne odmiany.
Asia, gdzie trafiłaś na tą listę? Muszę rzucić okiem.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 11:25, 22 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
Mgduska napisał(a)


??? No coś takiego! W takiej sytuacji zaraz zrobi się ruch wokół niektórych odmian, wzrośnie im sprzedaż, na koniec stwierdzą, że może lepiej ich nie wycofywać

[...]

Istnieje tez opcja, że wcale nie maja zamiaru ich wycofywać . Zagrywka marketingowa .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mgduska 11:30, 22 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Faktem jest, że niektóre starsze odmiany na stronie Austina nie są dostępne, np. moja ukochana Crocus, której od paru lat nie ma nawet w katalogu. Ale jest w sprzedaży, być może inni hodowcy produkują ją jeszcze na licencji. Może tak będzie z tymi wycofywanymi?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Makao 11:30, 22 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Judith napisał(a)

Istnieje tez opcja, że wcale nie maja zamiaru ich wycofywać . Zagrywka marketingowa .

To by były jaja
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 11:30, 22 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
Nasza Kasia Lilarose o tym pisała i pojawiają się takie info na FB na grupach różanych. https://www.facebook.com/groups/363634694084518/permalink/1963953497385955/

Na stronie DA przy niektórych odmianach jest dopisek „retired”
I wyjaśnienie:
„ Due to climatic changes and the evolution of plant diseases, some historical varieties will no longer reach our increasingly high standards. It is in these instances that we must retire the rose to ensure customers receive only the best roses that will thrive and deliver the most enjoyable customer experience, regardless of gardening expertise. As a result of our review process, Munstead Wood is now retired from our English Rose Collection but will always remain part of our history, paving the way for many more new roses to come, creating the next generation of roses”
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 11:47, 22 mar 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Niestety to prawda. Szkółki tez juz dostały tą informację. Nowe pokolenie u steru - nowe reguły. Niestety, Austinki teraz bardziej będą przypominać kordeski, zdrowe plastik fantastik prawie bez zapachu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 12:08, 22 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Anda napisał(a)
Niestety to prawda. Szkółki tez juz dostały tą informację. Nowe pokolenie u steru - nowe reguły. Niestety, Austinki teraz bardziej będą przypominać kordeski, zdrowe plastik fantastik prawie bez zapachu

Ale tzn że wszystkie wycofują jakie do tej pory mieli czy coś zostanie?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mgduska 12:10, 22 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wg mnie Austinki nie są łatwe, dużo pewnie zależy od sadzonki, ale zimy znoszą lepiej. No i mają w sobie to COŚ, geny dzikich rodziców.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 12:45, 22 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
Makao napisał(a)

Ale tzn że wszystkie wycofują jakie do tej pory mieli czy coś zostanie?


Nie wszystkie. Te z listy na pewno
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies