Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Migawki z Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z Rodos

Judith 11:47, 23 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
lilarose napisał(a)
dziewczyny, ale nie ma co mieszać różnych spraw. Czym innym jest obrót nasionami i tutaj należy podpisywać petycje i wspierać małe gospodarstwa, które walczą w naszej sprawie, by doprowadzić do zmiany przepisów w Polsce, bo są wyjątkowo restrykcyjne.
Historia z rozmnażaniem i sprzedawaniem licencjonowanych roślin jest jednak kradzieżą, to jest jak wypisz wymaluj sprzedaż pirackich płyt
Jeszcze czymś innym jest wycofanie przez Austina pewnych odmian róż z rynku, jakkolwiek dla nas to nie zrozumiałe, taka jest polityka firmy. Przecież często spotykamy się z sytuacją, kiedy jakaś firma przestaje sprzedawać nasz ulubiony produkt (ja np. byłam zła, jak Ikea wycofała emaliowane naczynia )

Otóż to.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mary 19:46, 23 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Bardzo ciekawa dyskusja.
Wielu pokoleń trzeba, żeby dobrze zrozumieć i wypracować szacunek dla wartości intelektualnej.
Nadal spotykam się opinią, że piractwo komputerowe, muzyczne czy filmowe jest ok, bo wszystko jest za drogie i "mnie nie stać". I słyszę takie opinie od nieźle zarabiających ludzi, szczególnie w branży IT, która przecież właśnie z tych praw się utrzymuje. Totalny brak logiki. Samochodu czy komputera by przecież nie ukradli, pomimo że jest drogi. Potrzeba czasu, żeby to się zmieniło.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
galgAsia 20:35, 23 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Smuteczek... .
Ja to jestem konserwa, cytując klasyka:"podobają mi się piosenki, które znam". Bardzo lubię róże Austina, podobają mi się ogromnie i jest dla mnie całkowicie nie do zaakceptowania wycofanie ze sprzedaży tylu znanych, uznanych i lubianych odmian. Dziwna polityka firmy, mętne tłumaczenie, dla mnie niezrozumiałe...
Udaję się na Dagobah...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 21:03, 23 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
galgAsia napisał(a)

Udaję się na Dagobah...


Ekhm... Na co się udajesz???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:37, 23 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Rojodziejowa napisał(a)
Lucy, podobno Austin wycofuje część róż. Które z poniższej listy warte są upolowania zanim całkiem znikną?

A Shropshire Lad
Abraham Darby

Alan Titchmarsh
Ambridge Rose
Barbara Austin
Benjamin Britten
Brother Cadfael
Carding Mill
Carolyn Knight
Charles Austin

Charles Rennie Mackintosh
Christopher Marlowe
Constance Spry
Crown Princess Margareta
Darcey Bussell
Eglantyne
English Garden
Evelyn

Fair Bianca
Falstaff
Fisherman's Friend
Geoff Hamilton
Glamis Castle
Graham Thomas

Heatcliff
Heritage
Jubilee Celebration
Jude de Obscure
L.D. Braithwaite
Lady Emma Hamilton
Lady of Megginch
Maid Marion
Mary Rose

Morning Mist
Munstead Wood
Othello
Pat Austin
Sharifa Asma
Spirit of Freedom
St. Cecilia

Tea Clipper
Teasing Georgia
The Alnwick Rose
The Ingenious Mr Fairchild
The Prince
The Wedgwood Rose
Tradescant
William Morris

William Shakespeare
William Shakespeare 2000
Winchester Cathedral
Windermere
Wisley
Yellow Charles Austin


Mam na jesień posadzoną Jude the Obscure i teraz zamówiłam Winchester Cathedral i The Alnwick Rose. Przeglądam forum, czy któraś jeszcze jest warta zachodu


Ależ się dzieje. Z tej listy to co najmniej połowa jest świetna. Tak na oko. Produkcja będzie szła pewnie nadal na licencji... albo na lewo. Będą róże tzw. angielskie bez nazwy.

Za Constance Spry będę płakać bardzo, jeśli jej nie odkupię. Co ja piszę, za tymi co zaznaczyłam będę wszystkimi płakać. Miałam w starym ogrodzie. A nie dam rady teraz szybko ich odkupić... ehhh
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:45, 23 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kolejne było i jest...

Dzisiejszy urobek, żeby nie było, że mało, to niecały. Trzeciej sterty nie sfociłam.


Po prawej od sterty widać nawet siatkę i żywopłot sąsiada. Po lewej szara mgiełka to mój żywopłot do przycięcia.

Placek takiej bardziej gołej ziemi to róże. Przycięte i odchwaszczone bardzo z grubsza. Wyrywam mnóstwo odrostów lilaka. Rozlazł się na dobre 3 metry dookoła tego dużego krzewu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:48, 23 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Bardzo ładnie odbija bukszpan. Duży krzew, mojego wzrostu. Zeżarty cały. Puścił prawie od wszystkich pędów na dole. Taki placek zielony teraz mam w tym miejscu.


Jutro ciąg dalszy. Pogoda rewelacyjna. Nawet deszcz, nie padał, chociaż trochę postraszył.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mary 23:01, 23 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
tulucy napisał(a)
Kolejne było i jest...

Dzisiejszy urobek, żeby nie było, że mało, to niecały. Trzeciej sterty nie sfociłam.


Po prawej od sterty widać nawet siatkę i żywopłot sąsiada. Po lewej szara mgiełka to mój żywopłot do przycięcia.

Placek takiej bardziej gołej ziemi to róże. Przycięte i odchwaszczone bardzo z grubsza. Wyrywam mnóstwo odrostów lilaka. Rozlazł się na dobre 3 metry dookoła tego dużego krzewu.

Zazdroszczę tych porządków. Już się weekendu doczekać nie mogę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:02, 23 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Na taki artykuł w temacie róż trafiłam.
https://www.theguardian.com/environment/2022/nov/11/why-climate-change-means-some-english-roses-will-bloom-no-longer
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:37, 23 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
mrokasia napisał(a)


Ekhm... Na co się udajesz???

Chyba chodziło o odwiedziny u Mistrza Jody.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies